Eindzege en bier voor Boom Finale op de Muur is gouden greep yteiagen Kopman Rabobank maakt achterstand in slotrit Eneco Tour goed door Jan Martens GERAARDSBERGEN - Brabander of niet, Lars Boom is het prototype van wat ze in België een 'Ollander' noemen. Zelfverzekerd, eigenge reid en niet bang om zijn mond open te doen. Gisteren greep hij de eindzege in de Eneco Tour, zo als hij vooraf min of meer aange kondigd had. Ook op de persconferentie na de wedstrijd, in het tot perszaal omge doopte jeugdhuis De Spiraal in Ge raardsbergen, wist Boom precies wat hij wilde: „Een pilsje." Ales- GERAARDSBERGEN - Als relatief jon ge wedstrijd (2005) zoekt de Ene co Tour nog naar een vaste vorm. De deal met Geraardsbergen om de roemruchte Muur tot en met 2016 een prominente plek te geven in het rittenschema, kan na zon dag alvast een gouden greep ge noemd worden. Niet alleen zag het zwart van het volk in de finishplaats, ook de ren ners maakten er een waar spekta kelstuk van in de slotrit. En niet de minsten. Eerst was het Alberto sandro Ballan, winnaar van de slot rit, sloot zich daarbij aan. De me dedeling van de barmadam dat er geen bier was, zorgde zowel bij Boom als bij Ballan voor lichte ont zetting. „No beer in Belgium?", vroeg de Italiaan zich af Hij nam een cola, Boom zag daar vanaf De Rabobankploeg had Boom vo rige week al voor de start van de etappewedstrijd door Nederland en België tot kopman voor het klassement benoemd. De 26-jarige renner voegde daar dinsdag na de ploegentijdrit rond Sittard onom wonden aan toe dat de eindzege Contador, in voorbereiding op de Vuelta, die zijn Saxo Bank-ploeg opdracht gaf de finale hard te ma ken. Tijdens de tweede beklim ming van de Muur testte de Span jaard zelf zijn benen. Het zorgde niet voor de definitieve schifting, wel voor spektakel. In de laatste klim gaven oud-we reldkampioen Alessandro Ballan en de eindwinnaar Lars Boom de concurrentie het nakijken. Boom was zeer te spreken over de finish in Geraardsbergen. „Misschien binnen bereik was. Dat dit geen bluf was, bewees hij dit weekein de. Zaterdag werd Boom derde in de individuele tijdrit rond Ardooie en rukte hij op naar de tweede plek in het klassement, vier secon den achter de nieuwe leider Svein Tuft. En waar deze 35-jarige Cana dees van Orica-GreenEdge giste ren vakkundig werd gesloopt, maakte Boom het bekwaam af Tuft werd in de finale getroffen door een lekke band en moest veel geven om terug te komen. Toen Ballan tijdens de derde en laatste beklimming van de Muur van Ger- moet de Eneco Tour hier maar een traditie van maken." In de rest van de route ziet Boom nog wel verbeterpunten. „We heb ben deze week veel gevaarlijke fina les gehad met smalle wegen. Dat mag wel wat beter." Sebastian Lan- geveld zei eerder al dat het ritten schema nog wel aangepast kan worden. „Het is nu de ronde van Zuid-Nederland en Vlaanderen. Het zou mooi zijn om de rest van Nederland, Wallonië en de Arden nen weer aan te doen." aardsbergen zijn duivels ontbond, was de Canadees nergens te beken nen. Boom reageerde meteen en achter haalde Ballan. Eendrachtig samen werkend reed het duo naar de fi nish waar de buit keurig verdeeld werd: Ballan de ritzege, Boom het eindklassement. Het shirt wijd open als wapen tegen de hitte, pas seerde de Nederlander als tweede de eindstreep, minstens zo hard juichend als de ritwinnaar. „Dit kun je wellicht wel mijn mooiste zege op de weg noemen, ja." De eindzege van Boom was ook de Eneco Tour Zesde etappe, tijdrit Ardooie - Ardooie: 1Tuft (Can) 17,4 km in 20.25,2. Phinney (VSt) op 0.05, 3. Boom (Ned) 0.06, 4. Westra (Ned) 0.18, 5. Malori (Ita) 0.19, 6. Chavanel (Fra), 7. Contador (Spa) 0.22, 8. Durbridge (Aus) 0.25, 9. Mouris (Ned) 0.26,10. Castroviejo (Spa) 0.30. Zevende en laatste etappe, Mal- degem - Geraardsbergen: 1. Ballan (Ita) 207,7 km in 4.54.16, 2. Boom (Ned) op 0.02, 3. Ventoso kroon op het werk van de in het verleden zo vaak falende Rabop- loeg. „We hadden tot ver in de fi nale gelijke belangen met GreenEd- ge. Door samen op kop te rijden hebben we de boel goed kort kun nen houden", aldus Boom. Intussen waren er ergens in de spe lonken van De Spiraal dan toch twee flesjes Vedett gevonden, die Boom en Ballan zich goed lieten smaken. De Nederlander trok daar na met een olijke knipoog ook nog een plots opgedoken blikje Pri mus open. „Hoef ik zeker niet te treuzelen bij de dopingcontrole." foto Francois Walschaerts/EPA (Spa) 0.06, 4. Nuyens (Bel), 5. Mar- cato (Ita), 6. Ulissi (Ita), 7. Gallopin (Fra), 8. Contador (Spa), 9. De Vreese (Bel) 0.10, 10. Terpstra (Ned). Eindklassement: 1. Boom 24.51.13, 2. Chavanel (Fra) 0.26, 3. Terpstra 0.49, 4. Con tador 0.55, 5. Durbridge (Aus), 6. Castroviejo (Spa) 0.58, 7. Tuft (Can) 1.00, 8. Kwiatkowski (Pol) 1.05, 9. Langeveld 1.07, 10. Bake- lants (Bel) 1.13. De tweede plaats in Geraardsbergen achter Alessandro Ballan volstond voor Lars Boom om eindwinnaar te worden van de Eneco Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44