Pirard gooit z'n gewicht in de strijd sport 143 Olympische gedachte bij baan wedstrijd Atlete Allefs wint in Kemzeke 'We hebben goede paarden als basismateriaal. En verder gemotiveerde meiden en jongens en goede instructie. Dat is alles wat nodig is voor dit succes' Leunus van Lieren van Stal Hexagon uit Schore Miranda Weijermans uit Koudekerke werd met haar paard Zidane tweede in de klasse Z2. foto Izaak Verkeste 6atatgasssBgs9saBgq^EsgBgsg6«ttia^;$^*K«gaBs^Bgggi5BBaasgg^55ga^ door Wim de Vos TERNEUZEN - Het is alweer zo'n 150 etappes geleden dat er een Neder landse etappewinnaar gehuldigd kon worden in de Ronde van Frankrijk. In 1983 was dat geheel anders. De eerste de beste etappe van de Tour werd gewonnen door Frits Pirard. Het werd voor de Bra bander een succesvolle ronde. Hij werd tweede in het groene trui-klassement. Inmiddels heeft Pirard veel van zijn snelheid verloren, maar gaat hij nog regelmatig een rondje fiet sen. Zoals bijvoorbeeld zaterdag in het Demy Spektakel van Terneu- zen waar hij bij de voormalige ren ners niet verder reikte dan de elfde en laatste plaats. Kapellenaar Peter Mol verraste in de eerste serie alles en iedereen. Dat kon in de tweede reeks niet meer worden rechtgetrokken. Ru ben Tissink, eveneens uit Kapelle, won bij de wedstrijdrijders. De inmiddels 57-jarige Frits Pirard geniet nog altijd behoorlijk van het leven. Zijn lichaamsomvang is aanmerkelijk toegenomen:,Ja, ik dacht, ik ga mijn gewicht nog maar eens in de strijd werpen", zei hij vlak voor de start. Boven dien volgt hij het professionele wielrennen nog op de voet. Schoonzoon Bobby Traksel (ge huwd met zijn dochter Krista, ook al een oud-wielrenster) rijdt in de ploeg van het Belgische Land bouwkrediet en gaat daardoor re gelmatig nog naar een wedstrijd kijken. „Het professionele wielrennen is sinds ik gestopt ben behoorlijk ver anderd. Toen hadden we die trein tjes die de spurters af moeten leve ren nog niet. Ik denk dat ik een goed renners geweest zou zijn om bijvoorbeeld als een soort van haas voor Peter Sagan te dienen", aldus Pirard, die tegenwoordig als vertegenwoordiger in de horeca ac tief is. Met weemoed denkt hij te rug aan de tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen in 1981 en de zege in 1979 in de tweede etap pe van de Dauphiné Liberé. Tot die prestaties kwam hij zater dag dus niet. Wel kwamen op het erepodium Peter Mol, Kees Bal en Charles de Caluwé, die vlak voor de winkel van zijn ouders derde werd. Hij was een beetje uit het oog verloren. „Dat klopt. Ik woon momenteel in Brabant (Rijen) maar werk wel weer in Zeeland, bij een bank in Goes. Ik vond het leuk dat ik gevraagd ben en heb graag meegedaan. Regelmatig zit ik nog op de fiets en met mijn er- 'Toen hadden we die treintjes die de spurters af moeten leveren nog niet.' varing van vroeger kon ik hier goed mee komen. Het was in ieder geval leuk", vertelde De Caluwé nadat hij in de tweede serie met de goede ontsnapping was rqeege- gaan. Samen met Peter Mol en Kees Bal kwam hij vooruit te zitten. In de spurt moest hij zijn meerdere er kennen in zijn opponenten. „Na de zege in de eerste reeks was het voldoende om in de tweede op te been te blijven. Gelukkig is dat ge beurd en was de tweedè plaats vol doende voor de eindoverwin ning", verhaalde Mol. Het rijden achter de demy ligt Ka- pellenaren blijkbaar goed. Bij de li centiehouders schreef Mols plaats genoot Ruben Tissink beide man ches op zijn naam. Maarten Burm (Hulst) en Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen) waren zijn naaste belagers. Bij de toerrenners ging de zege naar Danny Verduijn uit Zuiddorpe. maandag 13 augustus 2012 GOES - Voorafgaand aan de eerste avondbaanwedstrijd van atletiek vereniging AV'56 klonk Sky on fire van de Handsome Poets uit de mu- ziekboxen, het nummer dat de af gelopen twee weken onlosmake lijk verbonden was met de Olym pische Spelen. Ook op de wed strijd in Goes was de olympische gedachte van toepassing. „Meedoen was een van de belang rijkste uitgangspunten", vertelde Niek Flipse, een van de initiatiefne mers van de nieuwe atletiekwed strijd. „Maar", voegde hij eraan toe: „We hopen dat het niveau van de baanatletiek in Zeeland door dit soort wedstrijden wel naar een hoger niveau gaat." Vooral bij de senioren is de aan dacht voor baanatletiek teruggelo pen. Voor technische nummers als kogelstoten, speerwerpen en ver springen is nauwelijks belangstel ling. Niek Flipse en Jan Roose za gen het met lede ogen aan, zo werd eerder dit jaar duidelijk tij dens de discussieavond over de toekomst van de Zeeuwse atletiek. Om de baanatletiek weer een im puls te geven zocht het duo con tact met AV'56. Het resulteerde vrijdagavond in een avondbaan wedstrijd die open stond voor ie dereen die wilde kennismaken met atletiek. Flipse was tevreden over de opkomst van zo'n tachtig atleten. „Dat was boven verwach ting. We konden vijf series 100 me ter lopen, drie series op de 3000 meter en ook bij het kogelstoten viel de opkomst niet tegen. Hope lijk is het de eerste wedstrijd van een lange reeks. Hoe meer je aan baanwedstrijden meedoet, hoe meer je de oorspronkelijke atletiek ervaart. En hoe meer mensen er mee doen, hoe hoger de kwaliteit zal worden. Er zijn plannen voor een reeks wedstrijden bij verschil lende clubs in Zeeland." Ook Erwin Harmes, die overtui gend de 3000 meter won, juichte het initiatief toe. „Ze moeten met deze wedstrijden doorgaan, want het is ook goed voor de jeugd. Ik ben voorstander van een soort competitie." Harmes streefde er naar de 3000 meter binnen de ne gen minuten af te leggen, maar doordat hij alleen het tempowerk moest doen, finishte hij in 9.01 mi nuten. „Toch ben ik tevreden. Ik ben in training voor de Kustmara- thon en dit was een mooie afwis seling met de lange duurlopen." De volgende baanwedstrijd van AV'56 is komende vrijdag. Op het programma staan dan de 5000 me ter, verspringen en speerwerpen. Zie ook www.pzc.nl/video KEMZEKE - De Hulsterse atlete Mo nique. Allefs komt de laatste we ken behoorlijk voor de dag in Bel gische wedstrijden. Vrijdagavond was zij van de partij bij de Kemel run in Kemzeke. Allefs liep daar de wedstrijd over tien kilometer en in een tijd van 42 minuten en 30 seconden bleef zij alle overige vrouwen achter zich. Op de vijf kilometer presteerde Sa bine Vasseur uit Axel ook goed, door als derde te finishen in een tijd van 24.01.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43