Vlissingen maakt reclame in BSC Cup PZC 401 sport Hiensch wat wijzer na eigen BKT-toernooi Titanic Weer eindzege Rillandia in de Reimerswaalcup Van Hooijdonk kan het nog Vlissingen wint de Borsele Sloepoort Cup voor de vierde keer. Een record. door Klaas Verspoor KLOETINGE - Roosendaal werd za terdag verrassend winnaar van het BKT-toernooi in Kloetinge, maar daar maalde Diederik Hiensch niet om. „Het waren allemaal mooie, scherpe wedstrijden", lier de Kloetinge-trainer weten. Naast de Kloetingse hoofdklasser namen ook de zondagploegen Roosendaal (tweede klasse) en de hoofdklassers Baronie en Dongen deel. Roosendaal verraste vrijdagavond Baronie al (1-0) en bleek zaterdag middag ook met 2-0 te sterk voor Dongen. Kloetinge, dat de eerste wedstrijd met 2-1 won van datzelf de Dongen, verloor in de laatste wedstrijd van het toernooi met 2-1 van Baronie. De trainers van de deelnemende teams spraken van een geslaagd toernooi, waarin de beoogde doel stellingen gehaald werden. Hiensch: „Het was ook een heel positief toernooi. Ik heb met elf an dere spelers gespeeld dan op vrij dagavond, een enkeling uitgezon derd die nog is ingevallen. Ik heb dus iedereen goed kunnen zien. Ik heb een brede selectie. Het waren wedstrijden tegen ploegen van een goed niveau. Dan worden de dingen een hoop duidelijker." Kloetinge - Baronie 1-2: In de eer ste helft kwam Baronie uit een strafschop, na een handsbal van Maarten van Rosevelt, op 0-1. De Bredase ploeg speelde vrij domi nant en de verdediging van Kloe tinge werd aardig op de proef ge steld. In de tweede helft zorgde Bart Deprez, na een prima combi natie van de thuisploeg, voor de 1-1. Hiensch: „Daarna hebben wij de nodige kansen gehad, de bal ging op de lat en net voorlangs, maar kregen we vlak voor tijd het deksel op de neus." In de slotfase counterde Baronie zich naar de overwinning. Uitslagen: Roosendaal-Dongen 2-0, Ba- ronie-Kloetinge 2-1. Eindstand: 1. Roosendaal 2-6 (3-0), 2. Kloetinge 2-3 (3-3) en Baronie 2-3 (2-2), 4. Dongen 2-0 (1-4). VC Vlissingen legt beslag op de eindzege in de Borsele Sloepoort Cup. De eersteklas ser rekent in de halve finale met 1 -0 af met hoofdklasser Goes en verslaat in de finale Zeelandia Middelburg, ook met 1-0. Goes wordt derde, voor GPC Vlissingen. door Bob Maes NIEUWDORP - En toen moest hij za terdagavond ook nog de drinkbus sen dragen. VC Vlissingen had zo juist Zeelandia Middelburg versla gen in de finale van de Borsele Sloepoort Cup en Silvion Uranie liep zonder te mopperen met de bidons het veld af. Alsof hij nog niet genoeg had gedaan.' „Silvion speelde een heel sterke wedstrijd. Dat mag best gezegd worden", was Vlissingen-trainer Karl Verg ouwen duidelijk over de rechtsbui ten van zijn ploeg. Uranie was de absolute uitblinker aan de kant van de Vlissingers, zo wel in de halve finale tegen Goes als in de eindstrijd tegen Zeelan dia Middelburg (beide wedstrij den eindigden in 1-0). Vanaf de rechterflank trok hij voortdurend naar binnen, zoekend naar de een-twee of het schot. Zijn doelpunt tegen de Middelbur gers was in dat opzicht kenmer kend. Zeelandia-doelman Rick Wiegmans was kansloos. Zijn goe de optreden verzekert Uranie ech ter niet gelijk van een basisplaats het komende seizoen. „Bij mij is niemand zeker van zijn plaats", zei Vergouwen. De oefenmeester had vooral over de tweede helft van de finale flink lopen piekeren. Nadat Ura nie de Vlissingers in het eerste be- The last mysteries Dit jaar is het 100 jaar geleden dat de Titanic zonk, nog steeds een indrukwekkende gebeurtenis uit de geschiedenis. Deze 3 dvd-box van Discovery Channel is geregisseerd door James Cameron, de man achter de film Titanic (maar ook Avatar en Terminator). Aan de hand van originele opnames, ongelofelijke onderwaterbeelden en prachtige computeranimaties ziet u alles over het schip, de ramp, de bemanning en de mensen die bij deze ramp kansloos waren. Alsof u zelf aan boord bent. Speelduur400 minuten, Nederlands ondertiteld. Sale €14,95* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie Summersale drijf naar de voorsprong had ge schoten, verzuimden de Walche- naren het karwei af te maken. Zo kregen Jonathan Constancia en Si- nan Coban nog goede mogelijkhe den. Sterker: als Jerfy Booy en verdedi ger Guust Malcorps iets scherper waren geweest, had Zeelandia Middelburg zomaar een penaltyse rie kunnen afdwingen. „Opeens werden de afspraken niet meer na gekomen. We gingen opeens lo pen met de bal en waren heel slor dig in de afronding. Hoe dat komt? Dat zit denk ik in het karak ter van de spelers." Toch kon Vergouwen tevreden te rugkijken op het toernooi. „We zitten in de derde week van de voorbereiding en het is nu zaak de balans tussen de verschillende posities te vinden. Daarom was ik ook blij dat we Goes lootten. Met alle respect voor Zeelandia Mid delburg, maar Goes is toch hoofd klasser. In de eerste klasse komen we meer tegenstanders van dat ni veau tegen." In die eerste klasse is Vlissingen dit seizoen de enige Zeeuwse club. Goes promoveerde zoals ge zegd naar de hoofdklasse, terwijl Terneuzen een stapje terug moest doen. Ook daarom is Vergouwen blij met de winst in de Borsele Sloepoort Cup. „Als je dit toer nooi wint, zorgt dat voor extra aanzien in Zeeland. Voor een club als Vlissingen is dat belangrijk. Misschien krijgen we op deze ma nier meer mensen die denken 'hee, ik ga eens naar Vlissingen kij ken op zondagmiddag'. Mensen moeten Vlissingen weer weten te liggen." Ruim 300 toeschouwers wisten Nieuwdorp alvast wel te vinden. De senioren startten om 16.45 met de wedstrijden voor de num mers vijf tot en met acht. De thuisploeg opende met een wed strijd tegen Patrijzen, die met 2-0 gewonnen werd. Op datzelfde moment klopte RCS Oostkapelle na strafschoppen. De club uit Oost-Souburg werd uit eindelijk vijfde, door Nieuwdorp met 2-1 over de knie te leggen. De derde plaats was een prooi voor de kersverse hoofdklasser Goes. In de troostfinale tegen GPC Vlis singen was een doelpunt van Shannon Braafhart jr. voldoende voor de overwinning. Het Belgische Zulte Waregem pak te de zege bij de vrouwen; het jeugdtoernooi was een prooi voor JVOZ Ai. Uitslagen finaledag Borsele Sloepoort Cup Finale: VC Vlissingen-Zeelandia Middelburg 1-0. Silvion Uranie 1-0. 3e/4e plaats: Goes-GPC Vlissin gen 1-0. Shannon Braafhart jr. 1-0. 5e/6e plaats: Nieuwdorp-RCS 1-2. Len Eversdijk 0-1Besar Xhoxhaj 0-2. Yannick van As 1-2. 7e/8e plaats: Patrijzen-Oostkapel- le 3-1. Edwin Capello 1-0. Nick van Craenenbroeck 2-0. Arjen Patten- ier 2-1. Perry Bek 3-1. Plaatsingswedstrijden: VC Vlissi- gen-Goes 1-0. Tim van Hasselt 1-0. Zeelandia Middelburg-GPC Vlissin gen 1-0. Joost de Kubber 1-0. Oostkapelle-RCS 1-1. Mourad Bou- bouh 0-1. Huib Bimmel 1-1. RCS wint na strafschoppen. Nieuwdorp-Patrijzen 2-0. Niels Mul der 1-0. Yannick van As 2-0. lEaxcsswsfe«s ■EMHHHNMSHMn 'WSM&'JXjt&jVJ-sf NRKSaOtaMSKSl door Klaas Verspoor KRUININGEN - Rillandia heeft zich opnieuw de Reimerswaalcup toe geëigend. De zaterdagderdeklasser bleef zaterdag op de voetbalvelden in Kruiningen zowel Yerseke, Waarde als Krabbendijke op doel saldo voor. De organisatie kon terugkijken op een geslaagde dag, met veel publie ke belangstelling. Het toernooi ver liep, mede door prima weersom standigheden, uitstekend. De penaltybokaal voor de D-pupillen van alle deelnemende clubs werd gewonnen door Yerseke-voetballer Leonardo Murre. Het toernooi om de zesde Reimers waalcup kwam wat langzaam op gang. In de eerste vier wedstrijden van elk 25 minuten werd er niet ge scoord. In totaal eindigden zeven van de vijftien duels in een doelpuntloos gelijkspel, waardoor de ploegen op de ranglijst elkaar op het eind niet veel ontliepen. Rillandia-speler Ro bin van Bavel had een groot aan deel in de toernooizege. Hij scoor de drie keer tegen Hansweertse Boys en was ook tegen Kruiningen één keer succesvol. Voor Rillandia betekende de zege in de Reimers waalcup alweer de vierde in vijf jaar tijd. In 2007 won Krabbendijke, daarna zegevierde Rillandia drie keer en vorig jaar trok Yerseke aan het langste eind. THOLEN - Ex-international Pierre van Hooijdonk (foto) showde zaterdaga vond op sportpark De Bent in Tholen maar weer eens zijn specialiteit. Hij opende in het treffen tussen zijn Oud-Feyenoord en Tholense Boys uit een vrije trap namens de oud-coryfeeën de score. Niels Hopmans bracht, onder toeziend oog van ongeveer vijfhonderd toeschouwers, Tholense Boys ver volgens langszij. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en maakten er ver volgens een leuk en attractief schouwspel van. Door goals van Van Hooij donk (zijn tweede van de avond) en Patrick Paauwe, één voor en één na de pauze, liep Oud Feyenoord daarna uit naar 1-3. Hans-Willem Hopmans bracht met zijn treffer de spanning terug in de wedstrijd, maar verder kwam de Thoolse zaterdagderdeklasser niet. foto Leo Adriaansen maandag 13 augustus 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40