Sloveen Jan Traknik maakt indruk op EK 381 sport i Traditionele wielernaties pakken meeste plakken Raadtgever wint ook Van der Vleuten Memorial maandag 13 augustus 2012 door René van Stee GOES - De deelnemers aan het EK wielrennen voor beloften en junio ren in Zeeland kwamen uit liefst 38 verschillende landen. Toch voer den veel renners en rensters uit de traditionele wielernaties de boven toon. Alexander Wachter vormde één van de uitzonderingen op die re gel. Met veel machtsvertoon spurt te de zeventienjarige Oostenrijker zaterdagochtend naar de overwin ning in de wegrit bij de junioren. Hij was de snelste van een kop groep van tien man die verbrok keld over de meet kwam. De zeer actieve Fransman Anthony Turgis finishte als tweede. Het brons was voor de Italiaan Davide Ballerini. Wachter is niet de eerste de beste. Als eerstejaars junior won hij Oos tenrijkse titels op de weg, in de tijdrit, op de mountainbike en op de baan. Hoewel hij een kind van Tirol is, hebben de bergen niet per se zijn voorkeur. „Eigenlijk gaat al les goed, maar ik zal ooit een keu ze moeten maken. Sprinten heeft nu mijn voorkeur. We zien het wel", klonk het relaxed. De Belgische Evelyn Arys reed naar de zege in de wegrit bij de vrouwen onder 23 jaar. De 22-jari- ge inwoonster van Gijzegem maak te sterk ploegenspel bekwaam af „We merkten al gauw dat we wei nig ruimte kregen van de andere teams. Vandaar dat mijn kaart werd uitgespeeld. Inderdaad, voor Belgische begrippen niet gebruike lijk, omdat wij niet echt bekend staan om een goede onderlinge sa menwerking." Arys, ook al Europees kampioene bij de junioren in 2009, beschaam de het vertrouwen van haar ploeg genotes niet. In een machtige sprint rekende zij af met de Itali aanse Barbara Guarischi en de Ne derlandse Kim de Baat. Lucy Garner maakte haar reputa tie waar in de wegrit bij de ju nior-vrouwen. De Britse wereld kampioene reed eveneens naar de Europese titel. Ze versloeg de Itali aanse Anna Zita Maria Strieker en de Nederlandse Kirsten Coppens in de massasprint. Op enkele kilo meters voor de finish maakte een zware valpartij enkele kansheb- sters op de titel kansloos. Gamers vizier was vlak na haar ze ge alweer gericht op het WK in Valkenburg, waar zij haar titel pro beert te prolongeren. Net als vele landgenoten is zij overrompeld door het succesvolle wielerjaar dat Groot-Brittannië doormaakt, met een karrenvracht goud en ander eremetaal op de Spelen in Londen en de Tourzege van Bradley Wig gins. „Door jaren keihard te wer ken zijn we nu echt een wieier na tie. Ook ik hoop nog lange tijd mijn steentje te kunnen bijdra gen", zei het Britse talent. y J Na Ellen van Dijk (2008 en 2009) zorgde An na van der Breggen voor de derde Oran je-tijdritzege bij de vrouwen onder 23 jaar. Lucy Garner wint de race voor junior-vrouwen. De Nederlandse Kirsten Cop pens (rechts) pakt het brons. foto Anco Bauer/Cyclopics Het EK wielrennen voor belof ten en junioren in de gemeen ten Goes, Borsele en Kapelle kent een nagenoeg vlekkeloos verloop. De Sloveen Jan Traknik wint op overtuigende wijze de wegrit bij de renners onder 23 jaar. door René van Stee GOES - Een Europese kampioens trui, maatje XL. Cees Priem was zondagmiddag blij verrast met die geste van de bobo's van de Europe se wielerbond UEC. Hij kreeg het tricot als blijk van waardering voor het voorspoedig verlopen EK wiel rennen voor beloften en junioren in de gemeenten Goes, Borsele en Kapelle. „Een beloning voor alle mensen die hebben meegeholpen dit eve nement tot een succes te maken", stak Priem de vrijwilligers een pluim op de hoed. „Op wat klei nigheidjes na is er op sportief vlak geen wanklank gevallen. Met per fect weer, goede winnaars en een mooi deelnemersveld", keek de oud-profwielrenner en -ploeglei der als organisator met tevreden heid temg op vier dagen topwiel- rennen op Zuid-Beveland. Een domper was de diefstal zater dagnacht van veertien fietsen van de Franse ploeg in Hotel Wemel- dinge. Zes Franse junior-vrouwen konden dankzij de inspanningen van onderdelenleverancier Shima- no en de Italiaanse ploeg zondag toch van start gaan in de weg. „Tja, wat moet je daar van zeggen. Schandalig en dieptriest zoiets. Ik baal er stevig van, ook al kunnen wij er verder niks aan doen", ver zuchtte Priem. Dat er in vier dagen geen massale volkstoeloop plaatsvond richting de vier tijdritten en vier wegritten, vond het hoofd van de EK-organi- satie niet zo verwonderlijk. „Het ging echt om koersen met toppers waar we de komende jaren nog van gaan horen. Op dit soort wed strijden komen vooral de echte lief hebbers af', vertelde Priem. Ondanks de onbekendheid met veel renners bij het grote publiek reden er toch enkele grootheden rond. De meest aansprekende was wel de kersverse Deense olym pisch kampioen omnium Lasse Norman Hansen. Hij reed op het EK in de tijdrit naar de tiende plaats, terwijl hij in de wegrit de strijd voortijdig staakte. Priem had met volle teugen geno ten van Jan Traknik. De Sloveen schreef het 'hoofdnummer', de wegrit voor renners tot 23 jaar, op indrukwekkende wijze op zijn naam. Hij maakte halverwege de wedstrijd over 172 kilometer al deel uit van een kopgroep van zes man. Nadat die ontsnapping was verijdeld, ging de Balkanrenner er ruim voor het ingaan van de laat ste ronde van twintig kilometer in zijn eentje vandoor. Het peloton zag hem niet meer terug, al slaag de de Let Andzs Flaksis er nog in om aansluiting te krijgen. De 22-jarige Traknik, in 2011 nog actief bij WorldTourformatie Quick Step, liet zijn tegenstander in eindspurt op de Goese Houtka de kansloos. De Sloveen verwacht dat hij zich door zijn Europese ti tel weer in de kijker bij de ploegba zen in het profwielrennen heeft ge reden. „Vorig jaar was ik er nog niet klaar voor. Daarom ben ik een jaartje teruggegaan naar Slovenië. Het heeft me zichtbaar goed ge daan." Cees Priem zou het wel we ten. „Het is dat ik geen ploegleider meer ben, want anders zou ik die jongen meteen hebben vastgelegd. Als je dik dertig kilometer in je eentje uit de greep van het pelo ton kunt blijven, heb je heel veel in je mars." Wouter Wippert be zorgde Nederland de enige EK-me- daille bij de mannen door de sprint van het peloton te winnen. Nederland wint medailleklassement op EK i De Nederlandse afvaardiging ging tijdens het EK wielrennen voor be loften en junioren in Zeeland met de meeste medailles naar huis. I De vrouwen zorgden voor het leeu wendeel van de ereprijzen. Goud was er voor Anna van der Breggen (tijdrit beloften) en Corine van der Zijden (tijdrit junior-vrouwen) en brons voor Kim de Baat (wegrit be loften) en Kirsten Coppens (wegrit junior-vrouwen). Wouter Wippert haalde brons in de wegrit bij de be loften. Dit was de enige medaille voor de Nederlandse mannen. Denemarken won twee keer goud, Oostenrijk, Slovenië, België en Groot-Brittannië allen één keer. Ita lië veroverde vier medailles: twee keer zilver en twee keer brons. door Wim de Vos nieuw- en sint joosland - Dennis Raadtgever dendert momenteel als een trein door de wedstrijden van TMZ heen. Nadat de Kapellen- aar vrijdagavond het Havencrite rium van Temeuzen op zijn naam had geschreven, was hij zaterdag middag in de Jos van der Vleuten Memorial van Nieuw- en Sint Joos- land opnieuw de snelste. De voormalige beroepsrenner Jos van der Vleuten maakte verschil lende jaren deel uit van de wieler organisatie in Nieuw- en Sint Joos- land. Vorig jaar overleed hij plotse ling en leek het gedaan met het or ganiseren van een wielerwedstrijd in het dorp. Andere wielerliefhebbers uit het dorp waren echter van mening dat de naam van Van der Vleuten niet verloren mocht gaan. Daardoor is deze Memorial ontstaan. Zaterdag werd dan ook het startschot gelost door de weduwe en zoon van Jos van der Vleuten (zij verrichtten na afloop ook de huldiging) waarmee een vooral in de openingsfase at tractieve wedstrijd op gang werd gebracht. Na enkele speldenprikken trachtte Pieter Vette een beslissende bres te slaan. Op het ruim vier kilome ter lange parkoers bleek dat echter niet mogelijk. Raadtgever voelde zich nog altijd goed en samen met Christian de Meijer (Philippine) trok hij op avontuur. Later sloot Johnny van der Kloos ter (Lewedorp) nog aan. Dat bleek de goede trein te zijn en in de spurt toonde Dennis Raadtgever zich de snelste. In de S/P-klasse ging de overwin ning naar Ralf Hirdes uit 's-Hee- renhoek. Dimitri Reïnderman is blij met de kampioensbeker. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38