zeeland 115 Concert 'Meer met mosselen' in Yerseke PZC Twee werken Piet Dieleman in de Drukkerij Wandelen van Vaete tot Gasjeshoek 'Zij van daar beneden' zoeken muzikanten brieven maandag 13 augustus 2012 MIDDELBURG - In de brasserie van De Drukkerij in Middelburg zijn twee werken te zien van de kunst schilder Piet Dieleman. Deze titelloze werken maken deel uit van de tentoonstellingen 'De Kunst van Kiezen' die tot en met 28 oktober te zien is in De Kabinet ten van De Vleeshal. Het aanbod daarvan is samengesteld door le zers van de PZC, bezoekers van de Drukkerij, scholieren van voortge zet onderwijs en Vrienden van De Vleeshal. Omdat de werken van Piet Dieleman zijn gekozen door de bezoekers van de Drukkerij worden die werken daar ook geëx poseerd tot en met 28 oktober. KLOETINGE - Op zondag 26 augus tus wordt er weer gewandeld van Vaete tot Gasjeshoek onder begelei ding van gidsen van het IVN (insti tuut voor natuureducatie en duur zaamheid). De ontdekkingstocht bij Kloetinge duurt ongeveer 2,5 uur. De start is om 14.00 uur. Twee gidsen vertel len over de geschiedenis van het gebied en over de flora en fauna. Deelnemers kunnen verzamelen bij de Vaete, die ligt naast de Geer- teskerk in Kloetinge. Omdat niet al le paden verhard zijn, wordt aange raden om stevige wandelschoenen aan te doen. Kosten zijn drie euro, dat is inclusief een consumptie. RITTHEM - 'Zij van daar beneden' is de naam voor het onderaardse volk dat is ontsproten aan de fanta sie van fotograaf en beeldmaker Leon van der Vlier uit Yerseke. Voor de ludieke presentatie op za terdag 27 en zondag 28 oktober in fort Rammekens bij Ritthem is hij nog op zoek naar muzikanten. Van der Vlier bracht het onder aardse fantasievolk tot leven en wil deze mensen nu ook zichtbaar maken. „Hun verhaal, hun liefde voor elkaar, daar onder de grond, zou een voorbeeld zijn voor ver dwaalde mensen boven de grond", is de gedachte achter dit project dat Van der Vlier verder heeft uit gewerkt. Zijn enthousiasme raakte een gro te groep vrienden en samen haal den zij het inspirerende onder grondse volk voor de lens. Krach tig of schuchter, brutaal of onwen nig opkruipend uit het donker, lie ten ze zich allemaal vangen op fo to's. In samenwerking met Staats bosbeheer zal dit bijzondere volk op bijzondere foto's te zien zijn in het bosrijke gebied rondom fort Rammekens. Op zaterdagavond 27 oktober neemt een gids speciaal ge nodigden mee. Op zondag 28 okto ber is de wandeling voor iedereen toegankelijk. Voor de muzikale omlijsting tij dens deze presentatie doet Van der Vlier een oproep aan muzikan ten die een harp, cello, viool, akoestische of elektrische gitaar, fluit of een ander passend instru ment bespelen. Wie er voelt mee te doen met het project 'Zij van be neden' kan contact opnemen met Mireille Hentenaar (als visagiste bij het project betrokken), tele foonnummer 06-21804826. MIDDELBURG - Bram Beekman geeft dinsdagavond een concert op het Van Leeuwen-orgel in de Nieu we Kerk in Middelburg. Op het programma staan werken van An ton Heilier, Johan Sebastian Bach en Louis Vierne. Beekman is hoofdvakdocent orgel aan het Bra bants Conservatorium en organist van de Oostkerk in Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Stationsbrugfietsbrug? Veiliger zonder auto's? Vergeet het maar. Donderdag 14.45 uur werd ik bijna van de fiets gereden bij de haaientanden voor de Konings- brug door een Connexionbus die nu vrij spel nam om de autovrije Stationssbrug in Middelburg snel ler te bereiken. Omdat de lichten in de Stationsstraat op rood gin gen, haalde de fietsers de bus in en konden zoals gebruikelijk vóór de bus stoppen en eerder de brug op rijden. Op de Stationsbrug werden we ingehaald door de met onver antwoorde snelheid rijdende bus die door rood de brug verliet links af de Kanaalweg op, de fietsers bij rood op de brug achterlatend. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg YERSEKE - Bij de Mosseldag in Yer seke zal opnieuw een culinair plein worden ingericht waar uitge breid geproefd kan worden. De Mosseldag wordt zaterdag gehou den (van 11.00 tot 18.00 uur) en acht restaurants doen mee aan de 'Proeverij, Meer met Mosselen'. Het culinair plein is te vinden aan de Kettingweg, de toegang is gra tis, en bij de kassa kunnen bon nen gekocht worden voor de con sumpties. De koks die elk hun ei gen draai aan de mosselgerechten geven, bereiden hun gerechten in pagodetenten. De deelnemende restaurants zijn: 't Kraaienest Wolphaartsdijk, de Zeelandbrug uit Zierikzee, Bru 17 uit Bruinisse, de Vierbannen uit Ouwerkerk, Our Seaside uit Renesse, Vis aan de Markt uit Scherpenisse, de Vis sershaven uit Vlissingen, 't Spui- huis uit Bergen op Zoom. Theater op locatie 'Boot' nam het publiek mee op een spectaculaire reis op een schip, in een onderzeeër en in een vliegtuig. foto Ronald den Dekker De kindertheatervoorstelling Padder en Kik voerde in Podium De Weverij het verhaal op over de hechte vriend schap tussen een pad en een kikker. f< Puzzel ouderwets gezellig mee en win een regenjack van HappyRainyDays! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15