'Veel leuker dan de kermis' 121 zeeland Jubilaris Wisse wint 325 Zomerfeest in Nieuwland geslaagd Driften ontstond op bergwegen maandag 13 augustus 2012 „Een drifter heeft veel banden nodig. Na drie rondjes op het Oiauterrein zijn de banden al vaak aan vervanging toe." Oud-Europees kampioen Kees Kok De BMW 325 wordt veel gebruikt om te driften wegens de relatief lage kosten en zeer goede motor. ringrijden door Rian Janse RITTHEM - In Ritthem werd afgelo pen zaterdag de jaarlijkse klasse mentswedstrijd verreden. 24 Ring- rijders reden dertig beurten onder schitterende weersomstandighe den. De best presterende rijder was Cees Wisse, met 28 ringen. Wisse vierde zijn veertigjarig ring- rijdersjubileum tijdens deze wed strijd en trakteerde zichzelf op het mooiste cadeau: het dagkampioen schap. Naast deze prijs veroverde hij ook de eerste beker en won hij de kamp op de 26mm ring. Edwin Dellebeke werd tweede met 26 rin gen en Leo de Visser derde met 24 ringen. Hij won ook de tweede be ker. De derde beker werd gewon nen door Robert Brouwer, die ook de pollepel wist te veroveren. In het versieringsklassement won Lin da Minderhoud in de categorie trekpaarden en Angelina Cevaal in de categorie overigen. Vrijdag werd in Meliskerke de boe- rengoedwedstrijd verreden. Na eer der al het Meliskerks kampioen schap op zijn naam geschreven te hebben, wist Johnny Wisse weder om te winnen. Met 25 van de 25 ringen eindigde hij op de eerste plaats. Tevens won hij de punten- koers. Marco lanse kon lange tijd met hem mee, maar miste in de 24e beurt zijn enige ring. Zijn vrouw Ilona had aan het einde van de dag ook 24 ringen, waardoor zij mochten kampen voor plaats twee en drie. In de kamp bleek Ilona sterker, waardoor zij voor haar man Marco eindigde. Als extraatje werd er een beurt op de 20mm ring gereden. Ranni Wisse won dit, door in de kamp twee keer de 14-mm ring te steken. Het slotstuk van de dag was de kamp om de pollepel. De jonge, talentvolle Daniëlle Clarisse wist kampioen Johnny Wisse te verslaan op de 14mm ring en won hierdoor de fraai beschilderde pollepel. Agenda ZRV: 16 aug, Middelburg Zeeuws kampioen schap ringrijden en strijd om de Konink lijke bekers 8.00-18.00 uur. 18 aug. Oostkapelle ringrijden 8.00-17.30 uur aE5gsflawa«3a8g3SSBM»ocBiia&RaBw«a«asig8i5aB Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Op het voormalige Oiauterrein in Vlissingen werd dit weekend een bijzondere vorm van au tosport beoefend, het driften of tewel op een gecontroleerde ma nier een auto laten slippen. door Emile Calon Als de beide BMW's de bocht nemen op het voormalige Oiau terrein verdwijnen ze bijna in de rook die ze al driftend veroorzaken. De motoren, 360 en. 420 pk sterk, loeien en de banden laten -inder daad- een gierend geluid horen. Even later staat Kees Kok (Beem- ster) tevreden glimlachend naast zijn auto en stelt vast dat het 'wel lekker ging'. Zaterdag en zondag kwam de Ne derlandse driftscene bijeen in Vlis singen om samen zoveel mogelijk rook te veroorzaken en de boch ten al schuivend zo hoekig moge lijk te nemen. Driften is volgens hen een vorm van autobeheersing waarbij de bestuurder de auto in een vloeiende zijdelingse bewe ging dwars door een bocht stuurt. De bestuurder brengt zijn auto op zettelijk in overstuur, om dit ver volgens zo lang mogelijk vol te houden. Volgens Kees Kok kunnen drie er varen drifters hun auto's neus aan neus laten rondtollen als de wie ken van een helikopter. „Het moei lijkste is nog om te stoppen want wie gas terugneemt loopt het risi co dat de ander tegen hem op botst." Driften, zo bleek beide dagen, is een ideale kijksport en biedt heel wat meer kijksensatie dan een be zoek aan bijvoorbeeld een Formu le 1 Race waar de auto's toch voor al alleen maar langs zoeven. Het publiek kon in Vlissingen het hele circuit overzien en kon zelfs, tegen betaling, meerijden. Erik van de Hemel (11) uit Vlissin gen vertelde na afloop dat hij die de paar rondje in een driftende au to het leukste vond van de hele va kantie. Zijn moeder Annemieke merkte dan ook op dat ze volgend jaar dus geen duur ticket meer hoeft te betalen naar Portugal. Deborah Peters (22) uit Heinkens- zand had van haar vriend ook een ritje cadeau gekregen. Ze stapte, zo bekende ze, aarzelend in maar kwam razend enthousiast er weer uit. Zo'n rit is volgens haar veel leuker dan welke kermisattractie dan ook. Haar vriendin Esther wil de echter voor geen goud meerij den. „Ga nog liever een hele dag in de botsauto's zitten." Kok, oud-Europees kampioen, kwam bij het driften terecht toen hij als coureur een cursus volgde om zijn racewagen beter onder controle te houden. Driften heeft volgens hem alles te maken met controle. Maar ook met kicken op de sfeer rond deze evenementen. „Het is er altijd gezellig. Iedereen helpt elkaar en is bereid elkaar tips te geven." Hij gaf wel toe dat het een redelijk prijzige hobby is want op een driftweekend gaan er vele honderden euro's banden aan en wordt ook voor honderden euro's aan benzine per auto verstookt. Nick Witte botste zaterdag met z'n driftauto tegen een betonnen paal. Gevolg: een avond sleutelen. „Ze hadden de baan nat gemaakt waardoor ik de slip niet meer on der controle kon houden." De oorsprong van het driften, zo vertelde zaterdag verschillende deelnemers aan het Vlissingse eve nement, vindt zijn oorsprong in het racen op bochtige bergwegen in Japan. De dirftsport is daar ook veel groter dan in Nederland. Driften is alleen mogelijk met au to's die via de achterwielen wor den aangedreven. In principe kan met elke auto die zo wordt aange dreven, de sport worden beoe fend. In Nederland wordt vooral gereden met BMW's uit de 3-seie. Alle driftautos' zijn voorzien van en speciale hydraulische handrem om de achterwielen te blokkeren. Daarna wordt het koppelingspe daal losgelaten, lost de bestuurder het gaspedaal stuurt tegen en be gint de dirft. m®assa20aoM6Bi»^3@e«sizz!SSS!^K>>ra NIEUWLAND - Zo'n vijftienhonderd bezoekers kwamen afgelopen weekeinde af op de Zomerfeesten in Nieuwland. Zaterdagmiddag was het wat rustiger dan tijdens eerdere edities. Maar dat kwam vooral omdat het die middag voor het eerst sinds een aantal weken echt strandweer was, aldus voorzit ter Marien Kroes. Hij schat dat overdag zo'n duizend mensen aan wezig waren. Het feest, 's avonds in de tent, werd door een vijfhon derdtal mensen bezocht. „Het was daar reuze gezellig." Kroes kijkt dan ook tevreden terug op het feest en geeft aan dat ook volgend jaar er weer Zomerfeesten worden gehouden in zijn dorp. Wel is het de bedoeling om de vrij-. dag wat meer activiteiten te organi seren, met name meer muziekop- tredens, zo zei hij na afloop van het feest. Een groot succes noemde Kroes vooral de Dikke Banden Race en de Jos van der Vleuten Memorial. De Dikke Banden Race voor de kinderen van de groepen drie tot en met acht kende een spannend verloop. De belangstelling voor de Jos van der Vleuten Memorial, ge noemd naar de Nieuwlandse wiel renner die acht jaar lang de wieler wedstrijden organiseerde tijdens de Zomerfeesten, was ook groot. Volgens de voorzitter loofden de deelnemers het parkoers dat door de polders rond het dorp liep. Corine van Liere uit Middelburg bezocht zaterdag de Zomerfeesten. Ze was daar, en niet op het strand, omdat haar familie afkomstig is uit Nieuwland en ze het prettig vond wat rond te lopen door het buur dorp en te kletsen met tal van ken nissen. Paul de Vries (ook Middel burg) vertelde dat hij houdt van dit soort dorpsfeesten. Hij is drie weken op vakantie geweest in Frankrijk en ook daar bezoekt hij dergelijke evenementen omdat de sfeer hem aanspreekt. „Hier is het net zo gezellig als in Frankrijk." Bezoekers lopen zaterdag in Nieuwland tussen de vele kramen n en traditionele artikelen. foto F Al driftend gaan ze door de bocht waarbij de achterste auto de voorste zo nauwkeurig mogelijk moet volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12