X zc Controle Veerse Meer succesvol Kok zorgcentrum Held van de Smaak WALCHEREN Pop aan zee Rienkrieën MAANDAG 13 augustus 2012 11 Veel leuker dan de kermis Zomerfeest Nieuwland 12 en 13 geslaagd 12 Eén boete voor eigenaar van bootje wegens bezet houden van steiger door Emïfle CaHomi ARNEMUIDEN - Waterrecreanten blijven niet langer hele weken aan dezelfde steigers op het Veerse Meer liggen. Tot dit weekeinde hebben controleurs van Water schap Scheldestromen en de vier omliggende gemeenten maar één bekeuring móeten uitschrijven aan een booteigenaar die te lang op een en delfde plek bleef liggen, aldus Luc Stokkerman van het wa terschap. Sinds mei komen controleurs van het waterschap en de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beve land en Veere in actie als ze consta teren dat waterrecreanten langer dan 24 uur een plek aan een stei ger bezet houden. Dat gebeurde omdat er veel klach ten binnenkwamen van waterspor ters die meldden dat ze niet kon den afmeren aan populaire stei gers omdat alle plekken bezet wer den gehouden of omdat ze ge woon niet mochten afmeren. Som mige booteigenaren beschouwden die plekken namelijk als een soort particulier eigendom en gebruik ten soms zelfs geweld om te voor komen dat anderen daar ook af meerden. Er waren ook booteigenaren die heen en weer pendelden tussen Veere Meer en werk en hun boot een heel seizoen aan een steiger af meerden zonder ook nog eens uit te varen. Stokkerman geeft toe dat de be heerders van het Veerse Meer zelf msmmmssm&msm&mmssi toch ook enigszins debet waren aan die problemen omdat er jaren lang niet gecontroleerd werd op het naleven van de regels voor het afmeren. Tijdens de controles sinds mei werden wel enkele onbe heerde boten aangetroffen. Contro leurs lieten vervolgens een flyer achter met de aankondiging dat er strenger gecontroleerd zou wor den. Bij terugkeer, de volgende dag, bleek dat zowat alle boten wa ren verlegd. „Op een na. Die eige naar hebben we via de waterpoli- tie opgespoord en hij heeft een proces-verbaal gekregen." Stokkerman weet niet hoe hoog die boete is. De officier van justitie bepaalt het bedrag dat kan op lopen tot maximaal 3800 euro. De controleur van het waterschap geeft ook aan dat er soms niet werd opgetreden als bleek dat er maar een schip aan een verder le ge steiger lag. „Dan zagen we het langer blijven liggen door de vin gers omdat daar niemand hinder van ondervond." DOMBURG - Terwijl honderden badgasten nog A27, Wolf in Loveland, Herrek en Megafaun. Zeeuwse-Vlaamse band Gork A27 opende het Award 2012. Gork A27 won in 2011 de eerste genoten van zon, zee en strand begon op het Dit kleine reizende Zeeuwse popevenement mini-festival en mag op 25 augustus Zeeland prijs tijdens de Zeeuwse Belofte, en mag het strand tussen Domburg en Westkapelle de staat deze zomer met een eigen tent op ver- vertegenwoordigen in de Melkweg in Amster- daarom opnemen tegen andere provinciale af- Popaanzee-zomertour met groepen als Gork schillende popfestivals in de provincie. De dam tijdens de Sena Performers Pop NL gevaardigden. foto Ruben Oreel OOSTBURG - Hij had er zijn koks outfit voor aangetrokken. Adel ver plicht immers. Wie meedingt naar de titel Zeeuwse Held van de Smaak moet niet alleen in de keu ken, maar ook daarbuiten goed voor de dag komen. Dat viel ook de jury op. Mede daarom werd Hans Everse (33), chef-kok van Zorgcentrum Cleijenborch CulinR uit Colijnsplaat, zaterdag door een jury gekozen tot provinciale Held van de Smaak. De combinatie van hand, mond en uitstraling maakte hem van de vijf genomineerden volgens juryvoorzitter Peter Ploe- gaert 'de beste ambassadeur om Zeeland te vertegenwoordigen in de landelijke finale op 29 maart'. Het is niet Everse's eerste prijs. Hij is al wereldkampioen stamppotko- ken. Ook een gerecht met daarin een prommente rol voor de aardap pel. „Ik ben trots op deze prijs. Vooral omdat ik dagelijks 150 maal tijden kook voor ouderen in ons zorgcentrum en daarbuiten. Die mensen zijn de echte kenners, zij zijn opgegroeid met de aardappel als belangrijkste bestanddeel van de warme maaltijd." Eten in zorg centra kan de toets der kritiek wel degelijk doorstaan, meent Everse. In het Walcherse gezin werden de Olympische Spelen niet. op de voet gevolgd. Maar soms drong er toch wat tot de familie door. Pa vernam op een gegeven moment dat de Ne derlandse ruiters zilver hadden ge wonnen. Hij vertelde dit tijdens de maaltijd aan de andere gezinsleden. „We hebben zilver!" „Welke sport?" luidde de wedervraag. Hierop ant woordde pa met een niet onaardige imitatie van een paard, waarop moe ders vroeg: „Rienkrieën?"Nee. Daar voor moet je vooral in Zeeland we zen. Ringrijden is (nog!) geen olympi sche tak van sport, 't Wordt ook maar in enkele landen beoefend. Zo kunnen ze er bij de Oosterburen ook wat van. Dus; op naar Oranje-Duits- land. Om te beginnen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11