buitenland 9 Egypte arresteert 'terroristen' Sinaï Oud-president Jerry Rawlings bepaalt nog altijd het lot van Ghana Schitterend Sauerland! Veel Poolse bouwers failliet door EK 2012 zaterdag 11 augustus 2012 door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - Zelfs Hillary Clinton, de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, was ervoor naar de Ghanese hoofdstad Accra gereisd: de begrafenis gisteren van presi dent John Atta Mills. De man die op 24 juli op 68-jarige leeftijd over leed, vijf maanden voor zijn moge lijke herverkiezing. Clinton kwam niet zomaar. Ghana wordt beschouwd als een van de weinige stabiele democratieën in Afrika. En het is in Amerikaans be lang dat zo te houden. Mills werd weliswaar als een speer opgevolgd door zijn vice-president John Mahama, doch dat biedt geen garanties. Grootste stoorzen der vormt Jerry Rawlings. De oud-president heeft twaalf jaar na zijn aftreden nog altijd veel in vloed. Rawlings is geen fan van Mahama. Nu hield hij zich op de vlakte toen hem gevraagd werd of de nieuwe president over de juiste visie en lei derschapskwaliteiten beschikt om Ghana vooruit te helpen. „Ik hoop het, maar zeker weten doe ik het niet." In december zijn er presidentsver kiezingen. Eerder dit jaar deed het gerucht de ronde dat Rawlings zijn vrouw Nana naar voren wilde schuiven als kandidaat voor de re geringspartij, het Nationaal Demo Oolc elders zijn kritische geluiden te horen. Onlangs wreef de Burger beweging van 4 Juni Rawlings on der zijn neus dat de tijd van 'het vereren van helden' en 'het gebrui ken en manipuleren van mensen' voorbij is. „De macht ligt niet langer bij één persoon en is ook niet het eigen dom van een man en zijn vrouw", aldus Geoffrey Tuu, de secretaris van de beweging. Er is Mahama alles aan gelegen de rust in Ghana vast te houden tot de presidentsverkiezingen. „We hebben onze verschillen van me ning gehad in dit land, in onze re gering en onze partij en er zijn har de woorden gevallen. Maar de Bij bel vertelt ons dat we elkaar moe ten vergeven, hoe moeilijk dat ook is." Kojo Asante van het Centrum voor Democratische Ontwikkeling (CDD) voorziet problemen als er binnen het NDC onenigheid ont staat over Mahama's kandidatuur. „Keert Rawlings zich hier alsnog tegen, dan kan dat tot geruzie bin nen de partij leiden en onrust in het land." Mahama's overwinningskansen zullen dan sterk afnemen, voor spelt Asante. Een scenario dat Raw lings mogelijk goed van pas komt. Het gerucht gaat dat hij echtgeno te Nana alsnog via een nieuwe par tij aan het presidentschap wil hel pen. Jerry Rawlings foto AP cratisch Congres (NDC). Rawlings ging ervan uit dat Mills vanwege kanker geen tweede termijn zou ambiëren en daarom Mahama zou steunen. Dat wilde hij koste wat kost voorkomen. Het NDC-bestuur bruuskeerde Rawlings door onmiddellijk na Mills' dood Mahama aan te wijzen als hun presidentskandidaat. Offici eel gaat het partijcongres echter over die kandidatuur en de vraag is nu of Jerry Rawlings op een con frontatie aanstuurt met het be stuur. Duidelijk is wel dat hij binnen de regeringspartij niet langer op on verdeelde steun kan rekenen. ven de grond is opgehangen. Vervol gens moet de pot kapot worden ge maakt. Het religieuze feest wordt jaarlijks bijgewoond door grote aantallen hin does. foto Rafiq Maqbool/AP Kritiek op Libanon om anaal onderzoek homo Libanon moet stoppen met anaal onderzoek van mannen die wor den verdacht van homoseksuele ac tiviteiten. De praktijk is vernede rend en komt neer op marteling. Dit stelt Human Rights Watch in een vrijdag uitgegeven verklaring. De mensenrechtenorganisatie eist tevens dat artikel 534 uit het Liba nese wetboek van strafrecht wordt geschrapt. Dat wordt gebruikt om mannen te vervolgen wegens ho moseksualiteit. WARSCHAU Poolse 'pedopriester' dood bij familiegraf Een Poolse katholieke priester die werd beschuldigd van kindermis bruik is vrijdag dood aangetroffen bij zijn familiegraf. Hij had ernsti ge brandwonden. Justitie sluit zelf moord niet uit. Boguslaw P. stond in Polen terecht voor het misbrui ken van een kind in de Duitse deel staat Beieren in 2004-2005. Hij werd ook verdacht van misbruik van twee jongens in Polen, tien jaar geleden. De man heeft altijd ge zegd onschuldig te zijn. CAÏRO - Het Egyptische leger heeft zes 'terroristen' opgepakt tijdens een operatie in het noorden van de Sinaï. Dat meldde het Egypti sche staatspersbureau Mena vrij dag. Een legerbron meldde dat de terro risten radicaalislamitische strijders zijn die tot jihadistische groepen behoren. Egypte heeft extra troe pen naar de Sinaï gestuurd in reac tie op het geweld van jihadisten. Moslimextremisten doodden zon dagavond bij een grenspost zeker 16 Egyptische grensbewakers. Als vergelding heeft het leger tiental len extremisten gedood. In de nacht van donderdag op vrij dag hebben strijders een controle post bij de noordelijke stad El Arish aangevallen. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers ge vallen, meldde een veiligheids bron. In El Arish hebben tal van leger voertuigen positie genomen. Nor maal gesproken is de aanwezig heid van het Egyptische leger in de Sinaï beperkt, als gevolg van een vredesakkoord met Israël uit 1979. De Joodse staat heeft toe stemming gegeven voor de militai re operatie van Egypte op het schiereiland. De Egyptische staatstelevisie meld de vrijdagmiddag dat de zondag aangevallen grensovergang Rafah met de Gazastrook tijdelijk is hero pend, maar alleen om Palestijnen uit Egypte terug te laten keren naar de Palestijnse kuststrook. On der hen is een grote groep Pales tijnen die een pelgrimstocht in Saudi-Arabië heeft gemaakt. FAIR LAWN Zogende Amerikaanse belandt in pornovideo Een Amerikaanse vrouw die mee werkte aan een instructïevideo voor borstvoeding zag haar bor sten terug in online pornofilmpjes. De vrouw heeft Mediabedrijf Mere dith, dat de beelden schoot, voor de rechter gedaagd.In juli 2010 googlede de Amerikaanse haar ei gen naam en die bleek te verwij zen naar pornografische sites en online video's. Ook de naam van haar dochter leverde tal van porno grafische links op. AMSTERDAM - Het EK 2012 in Po len, met Oekraïne gastland van het in juni gehouden Europese voetbal kampioenschap, heeft een spoor faillissementen getrokken onder Poolse bouwbedrijven. Bijna 100 gingen er dit jaar al bankroet. Daar onder zat ook de grootste speler in de sector, bouwbedrijf PBG. Dat meldde Atradius vrijdag, een kredietverzekeraar die wereldwijd opereert. De bouwbedrijven lieten zich ver leiden onder de kostprijs te bieden om grote projecten, zoals de bouw van stadions en de aanleg van infra structuur, binnen te kunnen halen. Tegelijkertijd moesten zij flinke in vesteringen doen. „Als betalingen dan te laat of helemaal niet binnen komen, komen vooral bedrijven uit het MKB in de problemen", al dus Michael Karrenberg van Atradi- W\oyo Het Sauerland is echt een sprookje! U verblijft op nog geen 10 minuten rijden van de fraaie Edersee en dichtbij Nationaal Park Kellerwald- Edersee. U kunt hier prachtig wandelen, bijvoorbeeld over de Urwaldsteig Edersee. Neemt u ook een kijkje bij kasteel Waldeck? Ook Wildpark Edersee is een bezoekje waard. En Willingen en Winterberg zijn in ca. 40 minuten te bereiken. Direct rond uw hotel kunt u prachtig wandelen en fietsen. En u rijdt zo naar leuke historische vakwerkstadjes, zoals Fritzlar! Uw verblijf U verblijft in het landelijke Hotel Zur Igelstadt of het naastgelegen Deutsches Haus in Lichtenfels-Fürstenberg, tussen de bossen en meren. Uw comfortabele kamer is voorzien van tv, badkamer met douche, toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener pf via 0900-365 65 65 (20 cpm, max. €10,- per gesprek) met zoek boekcode 39200 4-daagse More Inclusive Duitsland zoek boekcode 39200 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenmenu of buffet 1 x welkomstdrankje 1 x koffie met koek 1x kegelen informatie over de regio 1 flesje water op kamer Prijzen 10/08-31/10 109 01/11-22/12 99 Kinderkorting (bij 2 volbetal- enden op de kamer, max 1 kind) 0 t/m 11 jaar: gratis Prijzen in p.p. Niet inbegrepen; reserverings- kosten en kosten calamiteitenfonds, v daar al 'nS A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9