BAM-TBI treuzelt over huisvesting Bressiaander ademloos wi'kteam moet leefbaarheid binnenstad bewaken ZEEUWS-VLAANDEREN Eneco Tour krijgt voorrang in de Westerscheldetunnel ZATERDAG 11 augustus 2012 21 Hulst heeft wat met zijn historie 22 en 23 City Hotel verwacht maandag definitief besluit over onderbrengen Duits boorpersoneel Sluiskiltunnel door Hans Tabbers SLUISKIL - Aannemerscombinatie BAM-TBI die de Sluiskiltunnel bouwt, heeft meer tijd nodig voor een besluit over het aanbod van Ci ty Hotel Terneuzen om boorperso neel te huisvesten. Het voorstel is gisteren weer be sproken, maar BAM-TBI heeft op nieuw geen uitsluitsel gegeven. Een tegenvaller voor Stefan Elze vier, salesmanager Hampshire Ho tels in Terneuzen, waarvan het Ci ty Hotel deel uitmaakt. Hij had ge hoopt vrijdag het verlossende ant woord te krijgen. Dat komt vol gens hem maandag. Waarom het allemaal zo lang moet duren? Hij weet het ook niet zeker. „Ze moe ten blijkbaar nog het een en ander narekenen", zegt hij berustend. Het hotel heeft aangeboden de werknemers onder te brengen, als alternatief voor tijdelijke huisves ting in prefab-units. Tunnelbou wer BAM-TBI diende 12 juli bij de gemeente een vergunningaanvraag in voor het plaatsen van een semi- permanente huisvesting voor 72 Duitse tunnelbouwers, die de boormachine zullen bedienen. Het gebouw zou worden opgetrok ken uit prefab-units. De gemeente Terneuzen wil vol gens wethouder Co van Schaik meewerken aan de noodopvang, maar heeft BAM-TBI ook verzocht nog eens te praten met plaatselijke hoteliers. Die kunnen de inkom sten goed gebruiken. „Ik vind het prima als de betrokken partijen er uit komen," zei Van Schaik eerder in een reactie. Terneuzense raadsleden hebben er op aangedrongen bestaande hotel ruimte te gebruiken. Zij riepen het college van B en W voor de zomer vakantie op om niet mee te wer ken aan tijdelijke huisvesting van boorpersoneel, omdat er ruimte beschikbaar is in hotels en het lo kale bedrijfsleven dan een graantje kan meepikken van de bouw van de Sluiskiltunnel. Bij de bouw van de in 2003 geo pende Westerscheldetunnel is voor buitenlands boorpersoneel ook geen eigen huisvesting neerge zet. Werknemers werden onder meer in hotels in Terneuzen en omgeving ondergebracht. Voorzit ter Meerten Dallinga van Horeca Nederland afdeling Kanaalzone toonde zich afgelopen weken overi gens wel optimistisch over een po sitieve uitkomst van de besprekin gen. BAM-TBI was vrijdag niet bereik baar voor een reactie. TERNEUZEN - Het verkeer werd er vrijdagmid- gerheide naar het Vlaamse Aalter kreeg het dag aan weerszijden van de Westerscheldetun- peloton van de Eneco Tour namelijk overal nel een half uur tot driekwartier voor stilge- voorrang. Ook in de tunnel, die voor de vier- legd. Onderweg van het West-Brabantse Hoo- de keer was opgenomen in een etappe van de ze profkoers door België en Nederland. Voor spurtje in de wacht. Enige honderden mensen de snelste coureur viel zeshonderd meter ver- zagen de renners in Zeeuws-Vlaanderen passe- derop een trofee en een premie te verdienen, ren. foto Thomas Neelemans De Belg Sjef de Wilde sleepte die na een Kijk naar de passage in Terneuzen op www.pzc.nl OOSTBURC - Een 54-jarige scooter rijder uit Breskens is donderdag avond in de Korte Heerenstraat in Oostburg gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. Hij kwam door onbekende oorzaak met zijn ge zicht in de modder terecht, waar door hij vermoedelijk niet meer kon ademen. Enkele passanten zagen de man lig gen en hebben hem uit de mod der gedraaid, waardoor hij weer enigszins kon ademen. Door het ambulancepersoneel werd eerste hulp verleend, daarna is de man met de traumahelikop ter naar een ziekenhuis in Brugge vervoerd. Vermoedelijk had de man alcohol gedronken. Daarom is zijn rijbewijs ingevorderd. Over de aard van het letsel is verder niets bekend. door Wout Bareman TERNEUZEN - Op initiatief van de gemeente Terneuzen wordt een speciaal wijkteam voor de binnen stad geformeerd. Dat heeft als be langrijkste taak de leefbaarheid te bewaken en te bevorderen. In het team zijn behalve de ge meente de wijkraad, de politie en woonstichting Clavis vertegen woordigd. Zij plegen voortaan pe riodiek overleg over de situatie in het stadscentrum (vooral het woongebied in het westelijk deel van de stad). Het team stelt mo menteel een plan van aanpak op, dat op gezette tijden en afhanke lijk van allerlei ontwikkelingen wordt bijgesteld. De eerste activi teit van het wijkteam is een be zoek van het college van burge meester en wethouders aan de binnenstad op 21 augustus. Het col lege wandelt er rond en praat met bewoners. Dat gebeurt tussen 16.00 en 18.00 uur. Het team en het college verzamelen bij De Triangel. Zaterdag 25 augustus wordt een 'opschoonochtend' ge houden. De bewoners krijgen dan de kans al hun rommel en die in plantsoenen, straten en brandgan gen te dumpen in containers, die de gemeente plaatst in het Pasters- bos. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het niet de be doeling dat in andere wijken een soortgelijk team aan de slag gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77