zee aid25 Cursussen voor kinderen uil groep 8 Thermphos krijgt weer boete voor dioxinepiek ZOMERMARKT Veel belangstelling voor openingsgala filmfestival Natuurfietstocht over deel Tholen Zierikzee heeft weer theater MORGEN, ZONDAG 12 AUGUSTUS STOOimEin GOES-fiOPiSElE Zomeractie! 2,- 1,- korting zaterdag 11 augustus 2012 De Franse gastkinderen Maddy en Alan spelen op het erf van familie Van de Velde. foto Dirk-Jan Cjeltema ze. „Thuis zijn ze gewend om uren achter het beeldscherm door te brengen, maar ik heb liever dat ze actief bezig zijn, lekker naar buiten gaan. Daar hebben ze in het begin best moeite mee." Maddy en Alan zijn ondertussen gewend aan het leven op het Zeeuwse platteland. Lachend ren nen ze over het erf Vooral Alan komt tot rust in Schuddebeurs. Zijn eigen moeder vertrekt iedere ochtend rond vijf uur naar haar werk. Alan moet er altijd voor zor gen dat zijn broertjes op tijd op staan, ontbijten en op school te recht komen. Conny: „Dat is een zware taak voor een elfjarige jon gen." Tijdens zijn vakantie op de boerderij slaapt Alan dan ook iede re ochtend tot tien uur uit. Ook voor de gastouders is het be- mszmssmmmssssssBmsasssmsmBimimismmmtmmmmmfflmsmm GOES - Luzac in Goes begint in sep tember met taal- en rekencursus- sen en een training die leerlingen uit groep 8 moet voorbereiden op de Cito-toets. De kennis en vaardig heden van de kinderen wordt op 16 woensdagmiddagen bijgespij kerd. Ze krijgen na schooltijd gedu rende anderhalf uur les in kleine groepen. Volgens rector Kees van de Wouw speelt Luzac met de cur sussen in op een behoefte, en stren gere regels op het gebied van taai en Tekenvaardigheid. „We hebben het afgelopen jaar flink wat tele foontjes gekregen van ouders die vroégen of wij zo'n cursus aanbie den. Met deze training zorgen we ervoor dat kinderen goed voorbe reid naar de brugklas gaan." Op woensdag 12 september beginnen vier groepen: twee cursussen voor de Cito-toets, een taalcursus en een rekencursus. De kosten bedra gen 575 euro voor 16 bijeenkom sten. Aanmelden kan via telefoon nummer 0113-218311. Luzac Goes, dat particulier onderwijs aanbiedt, houdt op zaterdag 25 augustus een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. Daar wordt ook informatie gege ven over de nieuwe cursussen. SINT MAARTENSDIJK - Staatsbosbe heer houdt donderdag samen met natuurvereniging Tholen een serie fietstochten door het noordweste lijk deel van Tholen. De tocht van ongeveer veertig kilometer lang is onder leiding van een natuurgids. De tocht vertrekt om 11.00 uur vanaf het VW kantoor aan de Markt. Deelnemers moeten zelf voor een fiets en eten en drinken zorgen. Onderweg is gelegenheid voor een picknick en ten minste twee tussenstops. Deelname kost vier euro per per soon. Paré {duiker hof 28 Middelburg OPEN HUIS 16 AUG I8AUG m m OPEN HUIS 16 AUG 19.00 c/m 20 00 uur en 18 AUG 10.00 t'ïn 12.00 uur. Moderne onder aixhitecruur gebouwde pauo- vvonirig met carport gdegen in de nieüwe wijk Veersdie 'Póett'. Deze speek ingedeelde woning is gebouwd in 2002 eft beschikt over eén volledig wöorfprcgrarn- rna op.de begane grond.; j i'a door Frank Balkenende Vraagprijs 315.000,- k.k zoek van de kinderen soms best pittig, geeft Conny toe. „Je moet voor twee extra kinderen zorgen. Er zijn echt wel eens momenten waarop ik me afvraag waarom we ons ieder jaar weer zo veel extra werk op de hals halen. Maar als je dan na afloop ziet dat die bleke ge zichten een lekker kleurtje hebben gekregen, weet je weer waarvoor je het doet." door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met de opening van Po dium De Weverij vrijdagavond heeft Zierikzee na elf jaar weer een echt theater. Een mini-theater maar met taltrijke mogelijkheden. De filmzaal is zo ingericht dat de ruimte ook gebruikt kan worden voor kleinschalige theatervoorstel lingen en muziekoptredens. Dit podium is er gekomen op ini tiatief van twee private instellin gen: woningenbouwvereniging Zeeuwland en de Stichting Renes- se. Verenigd in de Stichting De Weverij investeerden zij 1,6 mil joen euro in deze theatervoorzie ning. „Dat is goed voor Zierikzee, de bevolking heeft er jarenlang reikhalzend naar uitgezien.", con stateerde Renger Erenst voorzitter van de Stichtingen Renesse en We verij. Hij benadrukte dat bij de ver bouwing van de vroegere katoen weverij tot theater ook veel belang is gehecht aan behoud van cultu reel erfgoed. Erenst bedankte on der meer de Provincie voor de sub sidie van anderhalve ton en de ge meente voor de constructieve bij drage bij het verlenen van de bouwvergunning. Burgemeester Gerard Rabelink liet zich vol lof uit over het initiatief van deze pri vate instellingen. Ook zei hij waar dering te hebben voor de wijze van verbouwing met respect voor het verleden. Aan de openingshan deling leverden alle aanwezigen in de zaal een bijdrage. Zij knipten de uitnodigingskaart bij hun stoel open. Het nieuwe theater is van middag vanaf 14.30 uur ook open tijdens de zomereditie van festival Centree. NIEUWDORP - Fosforproducent Thermphos in het Sloegebied bij Nieuwdorp heeft opnieuw een boete van 100.000 euro gekregen voor een te hoge uitstoot van dioxi nes. De piek werd gemeten op 18 juni dit jaar. Het bedrijf stootte die dag 0,51 nanogram dioxine per kubie ke meter lucht uit, terwijl in de vergunning een maximum van 0,4 nanogram per kubieke meter geldt. De provincie legde in janua ri een last onderd dwangsom op voor eerdere overschrijdingen. Per overschrijding moet Thermphos steeds een boete van 100.000 euro betalen met een maximum van een half miljoen euro. Het is de tweede keer dat het be drijf daadwerkelijk de knip moet openen voor een te hoge dioxi ne-uitstoot. In juli kreeg Therm phos ook al een boete van 100.000 euro voor een dioxinepiek op 29 mei. Het chemiebedrijf heeft dit jaar al voor een kwart miljoen euro aan boetes moeten incasseren. In fe bruari moest de fosforproducent 50.000 euro boete betalen voor een te hoge uitstoot van cadmium. Thermphos staat sinds 2010 onder verscherpt toezicht vanwege het schenden van milieuwetgeving. De provincie heeft onlangs nog de uitstoot van enkele stoffen aan de milieuvergunning van het bedrijf toegevoegd, zodat daar ook op kan worden gecontroleerd. Het gaat om polychloorbifenylen (PCB's), benzeen en polycyclische aromati sche koolwaterstoffen (PAK's). In een reactie zegt Thermphos de overschrijding te betreuren. Het be drijf onderstreept dat het 'om een kortstondige en incidentele verho ging gaat'. „Het gemiddelde van al le metingen blijft mooi laag en komt uit op 0,10 nanogram dioxi ne per kubieke meter lucht. Dat is ver onder de vergunningsnorm." Thermphos zegt pieken moeilijk te kunnen voorkomen, zolang er geen nieuwe zuiveringsinstallatie is geplaatst. Die installatie komt ui terlijk eind 2014 in bedrijf en moet emissies verder verminderen. BBBBBWHlHIèlMMWIWaWliB BOULEVARD VLISSIN6EN 12.00-20.00 UUR door AH Pankow VLISSINGEN - De vraag naar tickets voor het Openingsgala van Film by the Sea met de 'Koninklijke pre mière' van de film Beasts of the Southern Wild, in aanwezigheid van Prins Willem-Alexander, is groot. Die opening is op vrijdaga vond 14 september. Twee zalen zijn al uitverkocht. De festivalorganisatie heeft besloten een extra zaal in de verkoop te doen. De verwachting is dat ook die snel uitverkocht zal zijn. Beasts of the Southern Wild (2012) is de debuutfilm van regisseur Benh Zeitlin. Het verhaal speelt zich af in een moerasgebied aan de kust ten zuiden van Louisiana dat bekend staat als 'de Badkuip'. Hier woont de zesjarige Hushpup- py (Quvenzhané Wallis) samen met haar alcoholistische vader Wink (Dwight Henry). In dit vergeten gebied leven de in woners in de wetenschap dat zij slechts één storm verwijderd zijn van hun ondergang. Benh Zeidin presenteert met Be asts of the Southern Wild een unie ke film met een verfrissende cast waarin professionele acteurs ont breken. Het publiek gaat mee op een reis waarin fantasie en werke lijkheid worden afgewisseld. Lucy Alibar, de schrijfster van het origi nele toneelstuk Beasts of the Southern Wild en tevens scenario schrijfster van de film zal te gast zijn tijdens Film by the Sea. De romantische komedie Hope Springs met Meryl Streep, Tommy Lee Jones en Steve Carell is zater dag 22 september de slotfilm. Het filmfestival is van vrijdag 14 t/m zondag 23 september 2012 in Vlissingen en van woensdag 19 t/m zondag 23 september 2012 in Terneuzen. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75