Gastgezin laat kind even bijtanken 241 zeeland Vleesboer verder in tijdelijke winkel Ride 2013 mogelijk via Westerscheldetunnel Verkeersregelaars op Stationsbrug moeten autoverkeer weren zaterdag 11 augustus 2012 KERKWERVE - De familie Boot uit Kerkwerve opent binnen enkele weken een tijdelijk onderkomen voor de vleesboerderij. De familie wil proberen om binnen een half jaar de zondag door brand ver woeste winkel en voorraadschuur te herbouwen. „Ik weet dat het am bitieus klinkt, maar we gaan het door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De 120 kilometer lan ge toertocht van de vijfde editie van de Delta Ride for the Roses gaat volgend jaar mogelijk vanuit Goes door de Westerscheldetun nel naar Zeeuws-Vlaanderen en te rug. Organisator Kees Bal heeft hierover onlangs een gesprek ge had met tunnelwoordvoerder Ingo de Moor. Bal verwacht over enkele weken duidelijkheid. De Moor heeft toegezegd het idee voor te leggen aan de directie en veilig heidsmensen van de tunnel, aldus Bal. Hij realiseert zich dat er heel wat bij komt kijken. „De passage van 2500 tot 3000 toerrijders is heel wat anders dan de passage van bijvoorbeeld de Enecotour, zo als vrijdag. De Enecotour is er bin nen een half uurtje door, voor de Ride is meer tijd nodig." Het voor stel is Ride-deelnemers in groepen van een paar honderd fietsers on der begeleiding van motoren door de tunnel te leiden. Bal wil graag een tunnelpassage, omdat dit de Ride - voor het KWF-kankerfonds - extra bekendheid zal geven. „En we zijn anders door het water be perkt in onze routes." Tunnel woordvoerder De Moor is met va kantie. Zijn collega Tessa Seidel laat in het midden of de tunnel wil meewerken aan een passage van de Ride. „We willen het zui ver houden en dit eerst communi ceren met de organisatie." Zaterdag 15 en zondag 16 september FILMCOLLEGE Twee dagen lang boekverfilmingen uit de Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie, colleges met Harry Peters (expert op het gebied van boekverfilmingen) en Stine Jensen (filosoof en schrijver) en vraaggesprekken met filmmakers, (incl. 3 films) donderdag 20 september, 14.00 - 17.30 uur SCHRIJFWORKSHOP MET PETER BUWALDA De bestsellerauteur van 'Bonita Avenue' weet als geen ander levendige karakters en situaties te schetsen en die kennis draagt hij tijdens deze workshop over. Interessant voor zowel beginnende als gevorderde schrijvers én elke deelnemer krijgt een abonnement van Bibliotheek Vlissingen cadeau. Aanmelden en info: www.filmbythesea.nl www.nimbythesea.nl Vlissingen 114 t/m 23 september 2012 Terneuzen 119 t/m 23 september 2012 gewoon proberen", zegt Harry Boot. „Ik wil liefst vóór Pasen weer helemaal operationeel zijn." Samen met zijn ouders en broer Pieter bouwde Harry Boot een 'ge woon' agrarisch bedrijf uit tot een vleesboerderij met klanten van Schouwen-Duiveland én ver daar buiten. Steeds meer Nederlanders melden zich aan als gastou der voor kinderhulporgani saties. Europa Kinderhulp heeft in Zeeland nog steeds gastgezinnen nodig. door Sharon van Oosè Bonjour, zegt een kleine, verlegen jongen als hij de deur opendoet. Het is de dertienjarige Mad- dy. De Franse jongen lo geert samen met Alan (ook uit Frankrijk) bij Ane en Conny van de Velde uit Schuddebeurs. Het echtpaar, dat zelf ook zes kin deren heeft, is al veertien jaar gast gezin via Europa Kinderhulp. Kin deren die vaak in een tehuis wo nen of uit een probleemgezin ko men, kunnen in de zomer even bij tanken op de boerderij. Voor Maddy is het nu zijn vierde jaar in Schuddebeurs. Drie jaar ge leden kwam Alan erbij. Ze maak ten eerst veel ruzie, maar nu zijn de jongens aan elkaar gewend. Ze kunnen het ook goed vinden met de kinderen van Conny en Ane. „Onze kinderen doen af en toe iets leuks met de jongens, dat is soms wel even lekker. En daardoor leren ze ook nog eens goed Frans." Andersom merkt het gezin dat Maddy en Alan steeds meer Neder landse woorden kennen. Leuk vin den ze dat. Europa Kinderhulp is heel blij met Ane en Conny, want het is elk jaar een flinke klus om genoeg gezin nen te vinden voor kinderen uit België, Duitsland, Frankrijk of Ne derland. Begin dit jaar had de orga nisatie heel weinig aanmeldingen van Zeeuwse gastgezinnen, maar mede door een oproep in de krant konden uiteindelijk toch 98 kinde ren geplaatst worden. Dat zijn er ongeveer even veel als vorig jaar. „We zijn hier best tevreden mee, maar het kan beter. Er zijn altijd meer kinderen dan gastouders", zegt Margo Lemsom, pr-mede- werkster van Europa Kinderhulp Zeeland. Hoewel het in Zeeland nog niet di rect merkbaar is, blijken landelijk steeds meer mensen zich aan te melden als gastouder. Volgens Ma rianne Jacobs, medewerkster van Europa Kinderhulp, komt dat on der meer door de economische cri sis. „We merken dat er minder mensen op vakantie gaan door de crisis. Ze willen hun zomer dan op een andere manier invullen." Alhoewel Ane en Conny het flink druk hebben met hun grote gezin en akker bouwbedrijf, bekommeren ze zich graag om andere kinderen. Conny is naast gastouder ook de Neder landse contactpersoon van Se- cours Populaire Francais, de organi satie die onder meer bekijkt welke Franse kinderen in aanmerking ko men voor een vakantie bij een gastgezin. Conny: „Het gaat om kinderen uit eenoudergezinnen of juist hele gro te gezinnen in achterstandswijken. Zowel de kinderen als de ouders moeten af en toe even bijtanken." Dit jaar is ze op bezoek geweest bij een aantal geselecteerde Franse kinderen. „Soms schrik je. Dan zit de vader bijvoorbeeld in de gevan- genis en woont er een vreemde man in huis." Het klinkt fijn, lekker op vakantie in Zeeland, maar Conny weet uit ervaring dat de gastkinderen soms moeite hebben met de omschake ling. „De kinderen die bij ons in huis komen, hebben meestal niet veel, maar met een computer kun nen ze gek genoeg allemaal over weg. Vaak iets té goed", verzucht wesasm&mm door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg zet sinds vrijdagochtend verkeersregelaars in om ervoor te zorgen dat automobilisten niet lan ger illegaal over de Stationsbrug rij den. Over een week wordt die taak overgenomen door de politie. Agenten zullen eerst nog een week lang waarschuwend optre den. Daarna zullen ze automobilis ten die dan nog over de brug rij den bekeuren, kondigt wethouder Chris Simons aan. Het is nog niet bekend hoe hoog de bedragen zijn die dan betaald moeten worden. Maar Simons wijst erop dat door het rode verkeerslicht rijden goed is voor een boete van 220 euro. Sinds afgelopen woensdag is de Stationsbrug alleen toegankelijk voor (brom)- fietsers, voetgangers en lijnbussen. Al het overige gemo toriseerde verkeer moet via andere routes naar de Overkant van het Kanaal door Walcheren. Maar woensdag, terwijl wegwerkers de belijning al hadden aangepast, bleek al dat heel wat automobilis ten zich niets aantrekken van het inrijverbod of het niet in de gaten hadden dat ze niet meer over de brug mogen. Ook donderdag, terwijl de gemeen te de laatste borden plaatste, werd het inrijverbod door menig bestuur der genegeerd. Verkeersregelaars zijn voor een week ingehuurd om automobilisten de juiste route te wijzen. Volgens één van hen is dat nog niet makkelijk omdat zelfs rij-instructeurs met hun lesvoer- tuig over de brug willen rijden. „Terwijl die toch echt beter moeten weten", vindt de verkeersregelaar. Wethouders Simons vertelde vrij dag dat bij nader inzien de bebor- ding nog wat wordt aangepast om dat de borden die er tot dat mo ment hingen onvoldoende atten- tiewaarde hadden. „Er komen aan beide kanten van de brug ook gro te ronde verbodsborden te hangen zodat het voor iedereen duidelijk moet zijn dat er niet over de brug mag worden gereden met auto's." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74