Kritiek KvK op beleid Reimerswaal BEVELANDEN/THOLEN Op de kermis vliegen mensen naar alle kanten Verdachte (24) van Vlissingse feabbeltrac in Tilburg aangehouden almanak Baby ZATERDAG 11 augustus 2012 21 We voelen ons thuis in 's-Heerenhoek 22 en 23 Gemeente zou volgens handelskamer te weinig meewerken aan ontwikkeling 'groene' economie door Lue Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal spant zich veel te weinig in om onwikkelingen op het ge bied van het 'vergroenen' van in dustrie, de zogeheten biobased eco nomy, van de grond te krijgen. Dat stelt de Kamer van Koophan del na bestudering van de ont- werpstructuurvisie en het vooront werp bestemmingsplan Buitenge bied. Volgens de kamer wordt daar in marginale aandacht geschonken aan de omschakeling naar bioba sed economy, ook in planologi sche zin. Zo zou Reimerswaal wat betreft de KvK onder meer te hal- starrig verstening van het buitenge bied proberen tegen te gaan en zijn de eisen waaraan bassins voor aquacultuur moeten voldoen te streng. De KvK uit de kritiek in een brief aan het Reimerswaalse college van burgemeester en wethouders. Zij wijst er daarin op dat vergroening van landbouw- en agrofoodbedrij- ven veel mogelijkheden biedt voor de versterking en vernieuwing van het bedrijfsleven in Zuid-West Ne derland en dan met name de Beve- landen. Soepel ruimtelijk beleid van gemeenten is dan wel een voorwaarde. Dat heeft vooral te maken met het feit dat biobased economy nauw samenhangt met de agrarische sector (bijvoorbeeld het telen van biobased grondstof fen als meekrap en het gebruik van reststoffen als mest). Het ligt daarom volgens de KvK voor de hand dat biobased bedrijvigheid in de buurt van agrarische bedrij ven wordt gevestigd, maar van mo gelijkheden daarvoor ziet de han delskamer in het Reimerswaalse beleid dus weinig terug. De KvK rekent erop dat de gemeente de aanmerkingen ter harte neemt. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder, die zijn RO-colle ga Jaap Sinke waarneemt, reageert verrast op de kritiek. „Ik heb de brief niet gezien, maar ik herken ons hier totaal niet in." De Kunder noemt het schrijven 'heel opmer kelijk'. „Wij zetten ons er juist voor in en verlenen volop mede werking aan initiatieven." Overigens heeft ook de gemeente Veere om dezelfde reden als Rei merswaal een vermanende brief van de Kamer van Koophandel ontvangen. Bij de Europese Unie ligt vanaf 2014 zo'n 80 miljard euro klaar voor duurzame vernieuwing van economiesectoren. HHBBSBtm&saa&atamssamuMetmmm sugsegsassmssss GOES - In de binnenstad van Goes is vrijdag middag de kermis begonnen. Mede dankzij het mooie weer was het bij de opening al druk. De attracties en kramen staan op de Grote Markt, in de Singelstraat, de Zuster straat en op het parkeerterrein bij de Wijn gaardstraat. Naast de verschillende attracties waar mensen flink door elkaar geschud wor den, zijn er ook wat rustigere activiteiten te vinden. Vooral liefhebbers van grote pluche knuffeldieren kunnen hun hart ophalen. De kermis is tot en met donderdag 16 augustus dagelijks tot 24.00 uur geopend. Kijk op www.pzc.nl/bevelanden naar een video van een ritje in de duizelingwekkende Booster. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De politie denkt dat een 24-jarige man, die kort gele den in Tilburg werd aangehouden, begin dit jaar in Vlissingen een echtpaar beroofde van hun pin pas. De verdachte is op 31 juli aan gehouden. De bewuste 10e januari zou hij gezien hebben hoe het echtpaar voor de boodschappen pinde bij de Agrimarkt in Pape gaaienburg. Hij volgde hen naar hun appartementencomplex en kwam via een babbeltruc bij hen binnen waarna hij, aldus de poli tie, op slinkse wijze de portemon nee van het echtpaar wegnam. In minder dan geen tijd werd er ver volgens voor enkele duizenden eu ro's van de rekening van het echt paar gepind. De man opereerde die dag samen met een vrouw. Zij is al eerder opgepakt. ZIERIKZEE Kwetsende teksten op pas gepimpt tunneltje Onbekenden hebben - vermoedelijk in de nacht van donderdag op vrij dag - over de deze week aangebrach te graffiti-muurschilderingen in een tunneltje onder de N59 kwetsende teksten gekalkt. Het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland - op wiens ini tiatief het tunneltje is 'gepimpt'- is verbijsterd. Aan het graffitiproject deden vijftien kinderen mee. Er is bij de politie aangifte gedaan. Tip? redactie@pzc.nl Maarten is een brave dertiger, in dienst van de organisatie die vanuit Middelburg de hulpdiensten in het Zeeuwse aanstuurt. Een rustige amb tenaar, die gedegen werk aflevert en tussen de bedrijven door gortdroge humor spuit. Aan het thuisfront in Souburg is het minder rustig, de laat ste tijd. Er is een baby op komst en datzetz'n leven danig op stelten. De babykamer moet gereed worden ge maakt en er moeten luiers, een weeg schaaltje, babypoeder enzo worden aangeschaft. Z'n hoofd loopt over en dat leidt tot merkwaardige situaties. Toen de vrouw in de winkel hem een zelfreinigende regenjas verkocht, vroeg hij, met z'n hoofd helemaal er gens anders: „Heeft u ook zelfreini gende onderbroeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71