Zierikzee heeft weer een theater SCHOUWEN-DUIVELAND Verdachte (24) van Vlissingse babbeltruc in Tilburg aangehouden almanak Baby ZATERDAG 11 augustus 2012 21 Van Mondragon naar Weverij 22 en 23 Publiek werkt mee bij officiële opening Podium De Weverij door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met de opening van Po dium De Weverij vrijdagavond heeft Zierikzee na elf jaar weer een echt theater. Een mini-theater maar met taltrijke mogelijkheden. De filmzaal is zo ingericht dat de ruimte ook gebruikt kan worden voor kleinschalige theatervoorstel lingen en muziekoptredens. Dit podium is er gekomen op ini tiatief van twee private instellin gen: woningenbouwvereniging Zeeuwland en de Stichting Renes- se. Verenigd in de Stichting De Weverij investeerden zij 1,6 mil joen euro in deze theatervoorzie ning. „Dat is goed voor Zierikzee, de bevolking heeft er jarenlang reikhalzend naar uitgezien. Zij heeft veel te lang zonder moeten doen sinds de sluiting van theater Mondragon", constateerde Renger Erenst voorzitter van de Stichtin gen Renesse en Weverij. Hij benadrukte dat bij de verbou wing van de vroegere katoenweve rij tot theater ook veel belang is ge hecht aan behoud van cultureel erfgoed. Zo is de constructie met zogeheten Emy-spanten in het oude gedeelte waar nu de foyer is, bewaard gebleven. Podium De We verij bleek de enige plek in Neder land waar deze specifieke boogcon structie bewaard is gebleven. Van daar dat hier niet de slopershamer werd gehanteerd. Erenst bedankte onder meer de Provincie voor de subsidie van an derhalve ton en de gemeente voor de constructieve bijdrage bij het verlenen van de bouwvergunning. Burgemeester Gerard Rabelink liet zich vol lof uit over het initiatief van deze private instellingen. Ook zei hij waardering te hebben voor de wijze van verbouwing met res pect voor het verleden. „Restaure ren en conserveren kost de ge meenschap veel geld", zei Rabe link. Dat ook de gemeente zelf daar geld aan uitgeeft, bleek uit het lijstje dat de burgemeester ver volgens opsomde: renovatie poor tencomplex, herinrichting Stad huismuseum en restauratie Nieu we Kerk. Aan de openingshande ling leverden alle aanwezigen in de zaal een bijdrage. Zij knipten de uitnodigingskaart bij hun stoel open. Daarmee was Podium De Weverij officieel geopend. Het nieuwe theater is vanmiddag van af 14.30 uur ook open tijdens de zomereditie van festival Centree. pagina 22 en 23: van Mondragon naar Weverij De genodigden knippen mee tijdens de officiële openingshandeling van Podium De Weverij. ssa^^ss^y^xsssssas^ccsisasssssexsssssessaBSWsss VLISSINGEN - De politie denkt dat een 24-jarige man, die kort gele den in Tilburg werd aangehouden, begin dit jaar in Vlissingen een echtpaar beroofde van hun pin pas. De verdachte is op 31 juli aan gehouden. De bewuste 10e januari zou hij gezien hebben hoe het echtpaar voor de boodschappen pinde bij de Agrimarkt in Pape gaaienburg. Hij volgde hen naar hun appartementencomplex en kwam via een babbeltruc bij hen binnen waarna hij, aldus de poli tie, op slinkse wijze de portemon nee van het echtpaar wegnam. In minder dan geen tijd werd er ver volgens voor enkele duizenden eu ro's van de rekening van het echt paar gepind. De man opereerde die dag samen met een vrouw. Zij is al eerder opgepakt. DOMBURG Inbrekers gepakt na snelle alarmering De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee Vlissin- gers aangehouden die verdacht worden van een inbraak in een wo ning aan de Zandplaat in Dom burg. De bewoonster werd even voor 02.00 uur wakker en zag nog net iemand uit het geopende raam naar buiten klimmen. Ze alarmeer de de politie die een man (39) en vrouw (21) kon aanhouden. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl Maarten is een brave dertiger, in dienst van de organisatie die vanuit Middelburg de hulpdiensten in het Zeeuwse aanstuurt. Een rustige amb tenaar, die gedegen werk aflevert en tussen de bedrijven door gortdroge humor spuit. Aan het thuisfront in Souburg is het minder rustig, de laat ste tijd. Er is een baby op komst en dat zet z'n leven danig op stelten. De babykamer moet gereed worden ge maakt en er moeten luiers, een weeg schaaltje, babypoeder enzo worden aangeschaft. Z'n hoofd loopt over en dat leidt tot merkwaardige situaties. Toen de vrouw in de winkel hem een zelfreinigende regenjas verkocht, vroeg hij, met z'n hoofd helemaal er gens anders: „Heeft u ook zelfreini gende onderbroeken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65