zeeland i 25 Thermphos krijgt weer boete voor dioxinepiek ZOME RMARKT Rosanne Jobse en Paul van de Broeke succesvol in Vrouwenpolder Huurders R&B kiezen eigen voordeur Veel belangstelling voor openingsgala filmfestival MORGEN, ZONDAG12 AUGUSTUS STOOWTPiEin ÜOES-BOIÏSEEE Zomeractie! 2,- 1korting Yoga, Meditatie zaterdag 11 augustus 2012 door Frank Balkenende NIEUWDORP - Fosforproducent Thermphos in het Sloegebied bij Nieuwdorp heeft opnieuw een boete van 100.000 euro gekregen voor een te hoge uitstoot van dioxi nes. De piek werd gemeten op 18 juni dit jaar. Het bedrijf stootte die dag 0,51 nanogram dioxine per kubie ke meter lucht uit, terwijl in de vergunning een maximum van 0,4 nanogram per kubieke meter geldt. De provincie legde in janua ri een last onderd dwangsom op voor eerdere overschrijdingen. Per overschrijding moet Thermphos steeds een boete van 100.000 euro betalen met een maximum van een half miljoen euro. Het is de tweede keer dat het be drijf daadwerkelijk de knip moet openen voor een te hoge dioxi ne-uitstoot. In juli kreeg Therm phos ook al een boete van 100.000 euro voor een dioxinepiek op 29 mei. Het chemiebedrijf heeft dit jaar al voor een kwart miljoen euro aan boetes moeten incasseren. In fe bruari moest de fosforproducent 50.000 euro boete betalen voor een te hoge uitstoot van cadmium. Thermphos staat sinds 2010 onder verscherpt toezicht vanwege het schenden van milieuwetgeving. De provincie heeft onlangs nog de uitstoot van enkele stoffen aan de milieuvergunning van het bedrijf toegevoegd, zodat daar ook op kan worden gecontroleerd. Het gaat om polychloorbifenylen (PCB's), benzeen en polycyclische aromati sche koolwaterstoffen (PAK's). In een reactie zegt Thermphos de overschrijding te betreuren. Het be drijf onderstreept dat het 'om een kortstondige en incidentele verho ging gaat'. „Het gemiddelde van al le metingen blijft mooi laag en komt uit op 0,10 nanogram dioxi ne per kubieke meter lucht. Dat is ver onder de vergunningsnorm." Thermphos zegt pieken moeilijk te kunnen voorkomen, zolang er geen nieuwe zuiveringsinstallatie is geplaatst. Die installatie komt ui terlijk eind 2014 in bedrijf en moet emissies verder verminderen. BOULEVARD VLISSINCEN 12.00-20.00 UUR De Franse gastkinderen Maddy en Alan spelen op het erf van familie Van de Velde foto Dirk-Jan Gjeltema ze. „Thuis zijn ze gewend om uren achter het beeldscherm door te brengen, maar ik heb liever dat ze actief bezig zijn, lekker naar buiten gaan. Daar hebben ze in het begin best moeite mee." Maddy en Alan zijn ondertussen gewend aan het leven op het Zeeuwse platteland. Lachend ren nen ze over het erf Vooral Alan komt tot rust in Schuddebeurs. Zijn eigen moeder vertrekt iedere ochtend rond vijf uur naar haar werk. Alan moet er altijd voor zor gen dat zijn broertjes op tijd op staan, ontbijten en op school te recht komen. Conny: „Dat is een zware taak voor een elfjarige jon gen." Tijdens zijn vakantie op de boerderij slaapt Alan dan ook iede re ochtend tot tien uur uit. Ook voor de gastouders is het be zoek van de kinderen soms best pittig, geeft Conny toe. „Je moet voor twee extra kinderen zorgen. Er zijn echt wel eens momenten waarop ik me afvraag waarom we ons ieder jaar weer zo veel extra werk op de hals halen. Maar als je dan na afloop ziet dat die bleke ge zichten een lekker kleurtje hebben gekregen, weet je weer waarvoor je het doet." door Rian Janse VROUWENPOLDER - De jaarlijkse sje- zenwedstrijd in Vrouwenpolder de jaarlijkse sjezenwedstrijd ken den donderdag maar een klein deelnemersveld. Maar dankzij het mooie weer en de goede prestaties deed dit niets af aan de wedstrijd. In totaal konden 92 ringen gesto ken worden. Het koppel Rosanne Jobse/Paul van de Broeke miste maar één ringetje en won het dag kampioenschap. Met 89 ringen veroverden Elvira Reijnierse en Dennis Wille- ringrijden boordse de tweede plaats. Derde werden Willeke en Abco Jobse met 87 ringen. De felbegeerde pollepel werd verre den over vier extra beurten op klei- YJX&Z&OSZZ&f. HEINKENSZAND - Een aantal huur ders in Heinkenszand mag van cor poratie R8cB Wonen zelf hun ei gen voordeur uitkiezen. „De voordeur is toch het visite kaartje van de woning", zegt André Polfliet van R8cB, de beden ker van deze voordeuractie. De Heinkenszandse corporatie wil de voordeur vervangen van 51 wonin gen. In deze deuren zit nog enkel glas. nere ringen. De koppels Jobse/Van de Broeke en Jobse/Jobse staken de meeste ringen. Een kamp moest uitmaken wie de pollepel uiteindelijk mee mocht nemen. Met twee keer een i4mm-ring be sliste Rosanne Jobse de strijd, waardoor zij en Paul van de Broe ke behalve het dagkampioenschap ook de pollepel wonnen. Agenda ZRV: 11 augustus: Ritthem, ringrijden 8.00-18.00 uur; Nieuwland, ringrijden, 8.00-17.00 uur; Burgh, demonstratie ring- en sjezenrijden, 10.00-17.00 uur www.pzc.nl/ringrijden door Ali Pankow i5SS4azv::«m! De huurders kregen het aanbod te kiezen uit drie mogelijkheden. Een dichte voordeur, een deur met een groot raam en eentje met klei ne ruitjes. Het populairst zijn de voordeuren met het grote raam. VLISSINGEN - De vraag naar tickets voor het Openingsgala van Film by the Sea met de 'Koninklijke pre mière' van de film Beasts of the Southern Wild, in aanwezigheid van Prins Willem-Alexander, is groot. Die opening is op vrijdaga vond 14 september. Twee zalen zijn al uitverkocht. De festivalorganisatie heeft besloten een extra zaal in de verkoop te doen. De verwachting is dat ook die snel uitverkocht zal zijn. Beasts of the Southern Wild (2012) is de debuutfilm van regisseur Benh Zeitlin. Het verhaal speelt zich af in een moerasgebied aan de kust ten zuiden van Louisiana dat bekend staat als 'de Badkuip'. Hier woont de zesjarige Hushpup- py (Quvenzhané Wallis) samen met haar alcoholistische vader Wink (Dwight Henry). In dit vergeten gebied leven de in woners in de wetenschap dat zij slechts één storm verwijderd zijn van hun ondergang. Benh Zeitlin presenteert met Be asts of the Southern Wild een unie ke film met een verfrissende cast waarin professionele acteurs ont breken. Het publiek gaat mee op een reis waarin fantasie en werke lijkheid worden afgewisseld. Lucy AJibar, de schrijfster van het origi nele toneelstuk Beasts of the Southern Wild en tevens scenario schrijfster van de film zal te gast zijn tijdens Film by the Sea. De romantische komedie Hope Springs met Meryl Streep, Tommy Lee Jones en Steve Carell is zater dag 22 september de slotfilm. Het filmfestival is van vrijdag 14 t/m zondag 23 september 2012 in Vlissingen en van woensdag 19 t/m zondag 23 september 2012 in Terneuzen. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers', per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl Parëlduikerhof 28 Middelburg Br- OPEN HUiS Ï6AUG 19.00 t/m 20.00 uur en 18 AUG 10.00 t/m 1200 uur. Moderne onder F1 architectuur gebouwde pado el A wening met carport gelegen in jg de. nieuwe wijk Yeersche Poort'. K Deze speels ingedeelde woning v., 1 is gebouwd in 2002 en beschikt l over een volledig woonprogram- 3 AUG ma op de begane grond. Vraagprijs 315.000,- k.k in Oost-Souburg Vanaf 4 september 35 lessen D.M.V. Yoga en Meditatie Innerlijke rust Lichaamsbewustzijn Acceptatie en liefde voor jezelf Informatie: Jose Spangenberg Tel: 06 43117785 e-mail: spangroze@gmail.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5