wonen De stilste stof- f zuiger die er bestaat, maakt liefst veertig keer minder lawaai dan een gemiddelde stofzuiger, h Tijd om hem T te testen op Wopke, de bangste kat ter wereld. Zaterdag 11 augustus 2012 wonen@wegener.nl 024-3650509 Buiten eten, dat is leuk. Wij hebben een paar terrassen in de tuin, en als het even kan gaan de borden en pannen naar bui ten. Genieten. Wij zijn niet de eni gen, dat kan je in de bladen zien. Na tuurlijk schuiven die mensen in de glossy's niet zomaar in hun tuïnklof aan tafel. Zij doen eerst een bloemen- jurk aan tot op de grond, en daar dan hooggehakte kleppertjes onder. De mannen steken nooit een vinger uit in tuin of keuken, anders bleef hun hemd niet zo oogverblindend wit. Ze hebben ook steeds vrienden- stellen over de vloer, die schaterend lachen. Kinderen roepen niet van 'get- ver, dat lust ik niet', maar schuiven el kaar braaf gegrilde groenten en qui- noa toe, en eten dat dan op ook. Tegen dat culinair buitengeluk ste ken onze etentjes al fresco mager tjes af. De tafel schuieren we met een stoffertje schoon. Wit met blauwgeblokte kleedjes heb ik zat, maar als ik die erop leg, vliegt altijd net een duif over, voor een potje schoonschijten tussen de lijntjes. De tafel is niet groot, dus het veldboeket moet wijken. Alles in dekschalen doen, zou kunnen. Mijn lief is pottenbak ker en we hebben kasten vol. Maar hé, het is 30 graden en we wilden straks liever buiten kof fie drinken dan een meter afwas weg werken. Aan vissen op de graat doen wij niet, want dan stikt de kleine K. wellicht. En heeft iemand wel eens serieus geprobeerd kipstukjes aan die decoratieve rozemarijntakjes te rijgen? Satéprikkertjes zijn met een bedoeling uitgevonden, en die roze marijn strooien we er dan wel over. Een maxi-jurk heb ik niet, want daar moet ik mee schrijden en dat staat mijn slungelige motoriek niet toe. Bovendien zou ik in mijn gang van keuken naar achterste terras een ons modder meeslepen in de zoom, en geen plek hebben voor een zakdoek. Mijnheer K. draagt geen witte over hemden in de tuin. Hij moet wieden, snoeien en zweten, en mijn wasta- lent is nul. Onze vrienden komen ook gewoon in bermuda, als het heet is, en dan gaan we hard gillen en alle roddels uitwisselen. En de kinderen roepen dat ze ketchup willen en eten met hun handen. Gezellig. We houden het dus maar een beetje simpel. Alles op het grootste dien blad, en zo op tafel. De kleine K. kan tussendoor gewoon even dringende zaken doen, zoals plassen (vergeten), handjes wassen (vergeten) en kik kers bestuderen aan de vijverrand. Wij halen de fles rosé nog eens uit de koeler en genieten met onze ogen dichtgeknepen tegen de zon. Zo, tus sen de wimpers door bekeken, lijken we net een gezin uit een blaadje. Frederike Krommendijk meer columns van Frederike op www.frederikeschrijft.nl Rowenta claimt met de Silent Force Extreme de stilste stofzuiger ter wereld te hebben ontwikkeld. Maar voor bange katten, zoals Wopke, blijft door Suzanne Dijkstra Als aan apparaten niets meer valt te verbeteren, gaan producenten kijken of ze het geluid kunnen re duceren. Zo zijn er al fluis- terstille afwasmachines, grasmaaiers die je bij wijze van spreken 's nacht nog kunt gebruiken en elektrische au to's die je bijna een hartaanval bezor gen als ze opeens geruisloos achter je opdoemen. En nu komen er ook super stille stofzuigers. Rowenta claimt met de Silence Force Extreme de stilste stof zuiger ter wereld te hebben ontwik keld. Daar deed het Duitse bedrijf dan ook vijftien jaar over. Wie zelf de stofzuiger ter hand neemt, heeft in veel gevallen geen last van het brommende geluid dat het ding voortbrengt. Je bent tenslotte een huishoudelijke klus aan het doen en zo'n apparaat maakt nu eenmaal la waai. Sterker nog, als ie flink tekeer gaat, voelt het alsof het ding ook goed z'n best doet. Huisgenoten die op de bang hangen en tv kijken zijn een stuk minder blij als de stofzuiger tevoor schijn komt. Wat een herrie! Door onze kater Wopke ben ik voor het eerst stil gaan staan bij het geluid dat een stofzuiger maakt. Het beest is doodsbang voor onze huidige stofzui ger. Hij hoeft maar te horen dat het ding de trap wordt afgetild of zijn oren gaan al in standje 'help, ik ben bang'. Vervolgens kruipt hij snel in een hoek je of vlucht naar buiten. Zo'n super stille stofzuiger zou een uitkomst zijn. Dus als pr-bureau Hava na Orange zich meldt met de Rowenta (zie www.rowentastofzuigers.nl), ben ik er als de kippen bij. Meteen de proef op de som. Kat Wopke durft heldhaftig aan de doos van de matblauwe stofzuiger te snuffe len. Als ik het apparaat eenmaal uit pak, beseft hij dat het zo'n lawaaiding is en maakt zich snel uit de voeten. Jam mer. Dan maar een verrassingsaanval op een later moment. Wopke ligt tevre den te slapen op een stoel als ik plots de kamer binnenkom met de opval lend zacht snorrende stofzuiger. He laas, hij trapt er niet in. Wopke ver toont hetzelfde gedrag als altijd en zoekt, een verstopplek, vér van de stil ste stofzuiger ter wereld. Typisch geval letje 'bangste kat ter wereld'. Op de laagste stand is de stofzuiger amper te horen. Hij geeft een dof ge luid, alsof de stofzuiger is verpakt in kussens. In deze staat is hij bruikbaar om gordijnen te zuigen (zijn er men sen die dat echt doen?). Positie twee is voor 'dagelijks stofzuigwerk' op vloe ren die niet zo vies zijn. Wie wat meer viezigheid heeft liggen, kiest voor de maximumstand. In veel gevallen toch wel handig voor kruimels, haren en stofpollen op harde vloeren en hoogpo lig tapijt. Dan blijkt dat de stofzuiger toch niet helemaal zo fluisterstil is als Rowenta zegt. De volumeknop van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54