Politiek achter zorgplan Klink 41 binnenland T@©S Studenten de boot Cel geëist voor Zeecruise DUBAI, EMIRATEN OMAN Gewonden bi| brand Schiphol BOEK ONLINE of bel 0900-9697 'Liever kwaliteit dan veel behandelingen' DEN HAAG - In de Tweede Kamer wordt positief gereageerd op het advies van oud-minister Ab Klink van Volksgezondheid over miljar denbesparingen in de zorg. PvdA, CDA, WD en de Christenunie scharen zich erachter. PvdA-leider Diederik Samsom ziet het advies als een ondersteuning van zijn eigen visie met daarin een grotere rol voor de huisarts en de wijkverpleegkundige. „Je kunt be tere zorg leveren en tegelijk geld besparen als je je niet richt op zo veel mogelijk behandelingen, maar op de beste behandelingen." Ook CDA-leider Sybrand Buma is het eens met Klink. „Advies van een kenner samen met mensen uit de zorg. Aan de slag hiermee", twittert hij. Op Twitter schaart ook WD-Kamerlid Karin Straus zich achter het plan. „Om ieder een zorg te kunnen bieden, moe ten we verkwisting bestrijden", laat ze weten. Samsom wil ook dat ziekenhuizen niet meer met elkaar concurreren, maar gaan samenwerken. Specialis ten worden dan niet meer per ver richting betaald, maar komen in loondienst. Ook ChristenUnie-leider Arie Slob wil af van het systeem waar bij meer wordt verdiend als er meer behandelingen zijn. Oud-minister Klink, die nu mana gement consultant bij Booz Company is, deed zijn aanbevelin gen met collega's in de publicatie Kwaliteit als medicijn. Volgens de consultants kan 4 tot 8 miljard eu ro bespaard worden in de zorg door in te zetten op kwaliteit. De consultants stellen voor dat zorg verleners in eerste instantie wor den betaald voor de kwaliteit van de verrichtingen in plaats van voor het aantal verrichtingen dat ze uitvoeren. Op die manier kan onnodige en vermijdbare zorg voorkomen worden, stellen ze. Huidig minister Edith Schippers van Volksgezondheid kan zich vinden in de visie van de consul tants. PAUL KUSTERS toosenhenk.nl (D0 door Irene van de Ven DEN BOSCH/VALKENSWAARD - Voor het bedreigen en beledigen van ko ningin Beatrix via Twitter hoorde een 48-jarige man uit Valkens- waard gisteren zes maanden gevan genisstraf waarvan twee voorwaar delijk, tegen zich eisen. „Die eis is niet misselijk", vond de verdachte zelf. Hij pleitte via zijn advocaat voor een volledig voor waardelijke straf of een werkstraf De verdachte schreef onder andere op Twitter over Beatrix dat hij 'niet zal rusten voor jij bij je na zi-vader en SS'er ligt te rotten'. Om die bedreiging kracht bij te zet ten, stuurde hij ook nog de uitla ting 'en dat zal niet lang meer du ren, trust me' het wereldwijde web op. De man zegt zich niet meer te herinneren dat hij die uit latingen deed, maar kan zich wel voorstellen dat hij het gedaan zou kunnen hebben. De man vertelt op die bewuste avond heel erg veel gedronken te hebben nadat hij problemen met een vrouw kreeg. Ondanks een vastgestelde autisti sche stoornis wil de officier niet coulant zijn in zijn strafeis. De ver dachte is een paar jaar geleden ver oordeeld voor het bedreigen van toenmalig minister-president Jan Peter Balkenende op Twitter. Te vens is hij schuldig bevonden aan het beledigen van Mariëtte Hamer, destijds fractievoorzitter van de PvdA. Dat rekent het Openbaar Mi nisterie hem zwaar aan. De advocaat van de verdachte vindt dat de officier met zijn eis 'de plank misslaat'. Rapporten die zijn opgemaakt door hulpinstellin gen en een psychiater 'legt u nu naast u neer'. Een gevangenisstraf zou volgens de rapporten juist het risico verhogen dat de man uit Val- kenswaard weer in de fout gaat in de toekomst. Uitspraak volgt op 24 augustus. SCHIPHOL - Bij een brand in een be drijf in aanbouw bij Schiphol zijn gisterochtend tien gewonden geval len. Vier personen moesten naar het ziekenhuis, een van hen was in kri tieke toestand en werd later overge bracht naar het Brandwondencen trum in Beverwijk. De zes andere ge wonden konden ter plekke worden behandeld. Het bedrijf in aanbouw door Henk Blanken GRONINGEN - Circa veertig studen ten in Groningen zijn samen voor 2,5 miljoen euro gedupeerd door dat zij een 'koopstudio' kochten van projectontwikkelaar Mischa Hatenboer. Wat een goedkoop alternatief leek voor huren, is uitgelopen op een drama. De studenten en hun ouders, die garant stonden, blijven zitten met torenhoge lasten en on verkoopbare kamers. Het concept 'koopstudio' bestaat al in studen tensteden als Nijmegen en Utrecht. Daar is het in 2004 in de markt gezet door ondernemer Rien Pouwels. Van hem kopieerde Hatenboer het idee in Groningen. De Utrechtse Koopstudio ging in 2009 failliet en de Vereniging Ei gen Huis waarschuwde stevig voor dergelijke fmancieringsconstruc- UTRECHT Goede nachten voor vallende sterren De komende nachten kunnen lief hebbers van vallende sterren hun hart ophalen. De komende nachten zijn ze extra goed te zien omdat het helder weer is. De zogeheten Perséï- denzwerm kruist de baan van de aarde, waardoor de sterren de afge lopen dagen al te zien waren. Het hoogtepunt zal zaterdagnacht zijn, waarbij er wel 100 vallende sterren per uur te zien zijn. DEN HAAG Stembureaus niet in Haagse kerken Bij de komende verkiezingen zullen in Den Haag bijna geen stembu reaus meer in kerken worden onder gebracht. De gemeente heeft beslo ten ze op één na te verplaatsen naar andere locaties. Dat zei een woord voerder vrijdag. Volgens het CDA is aan 31 kerken meegedeeld dat stem bureaus in kerken in strijd zijn met de scheiding van kerk en staat. Tl c/ vliegreis y transfers f/ stadstour Dubai 'i/ 7 nachten cruise i/ alle maaltijden aan boord itTl-rth'J.. f CsfjiLi AlMnucri f 2 volle dagen Dubai uitgebreide stadstour o.l.v. gids! Zie www.kras.nl/costa-dubai 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten. en Calamiteiten fonds. 9-/12-daagse reizen inclusief cruise per Costa Atiantica Dag 1: nachtvlucht van Amsterdam naar Dubai. Dag 2: hele dag stadstour Dubai en inscheping op het schip. Dag 3-4: volop tijd voor de Omaanse hoofdstad Muscat. Dag 5: het emiraat Fujairah met optioneel een woestijnsafari. Dag 6: Abu Dhabi, hoofdstad van de Arabische Emiraten. Ver ken deze cultuurstad met vele bezienswaardigheden. Dag 7: tijd voor Khasab in Oman met traditionele architectuur. Dag 8: ontdek de rijke glitter en glamour stad Dubai. Dag 9: ontscheping, transfer en vliegreis naar Amsterdam. Vertrekdata: elke donderdag van 13/12 t/m 4/4 9-daagse reis v.a. 908 12-daagse reis incl. 3 dagen hotel Dubai v.a. 1069 12-daagse reis incl. 3 dagen 5" strandresort v.a. 1229 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2-persoonsbinnenhut cat. IC/IP en voordeligste beschikbare klasse ArkeFly deze winterbestemming is ongekend, boek snel! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4