FZC 'Het is dus geen Belgische mossel' Alarm over giftige inbreker steeds alg in Oosterschelde vaker overdag actief Eneco Tour in Zeeland 8 zaterdag 11 augustus 2012 Giovanni Verhaert: „Belgian Quality is een sorteringsaanduiding." IN BEELD De term 'Belgian quality' die schelpdierbedrijf Roem van Yerseke sinds kort hanteert voor een middenmaat-mos- sel (imperial), heeft onder meer op de PZC-site een golfje van ver ontwaardiging opgeroepen. Zeeuwse mosselen die worden aangeduid met 'Bel gische kwaliteit': dat gaat er bij veel chau- Mosselklassen Mosselen worden voor verkoop ingedeeld in klassen, die is gebaseerd op het aantal schelpen per kilogram. De mosselhandel kent vijf klassen. Van klein naar groot: extra, super, imperial, jumbo en goudmerk. Overigens hoeven grote mosselen niet al tijd de beste zijn. Soms zijn kleinere schel pen naar verhouding beter gevuld. Sommi ge liefhebbers vinden kleinere mosselen ook lekkerder. door Frank Balkenende vinistische mosselliefhebbers niet in. Het is een storm in een glas Oosterschel- dewater, vindt marketing- en productma nager Giovanni Verhaert van Roem van Yerseke. „We hebben de term 'Belgian Quality' geïntroduceerd als een sorterings aanduiding. Tegelijkertijd associeer je je die term met een kwaliteitsproduct zoals Belgische pralines of kloosterbieren. Het is een verkoopmethode. Als ik de reacties lees, heerst er een misverstand. We verko pen Zeeuwse schelpdieren niet als Bel gische mosselen. Op de verpakkingen van twee en vijf kilo staat duidelijk onze merknaam Zeeland's Roem en ons be drijf heet Roem van Yerseke. Hoe Zeeuws wil je het hebben? Het is dus geen Belgische mossel." Niettemin heeft Verhaert begrip voor de emotionele reacties, maar onderstreept dat het gewoon Zeeuwse mosselen met een onderschriftje zijn. Reaguurders zijn niet allemaal overtuigd. Ze mopperen op de PZC-site dat kennelijk de beste mosse len in België worden afgezet en dat Zee land wordt afgescheept met de goedkope, kleine mosselen zoals extra's en supers. „Dat is een verkeerd beeld. Met de 'Bel gian Quality' hopen we juist meer impe rials te verkopen in Nederland en zeker in Zeeland. Het is wel zo dat vooral super markten in Nederland met name extra's en supers inkopen. Belgische groothan dels en restaurants willen vooral goud- merk en jumbo's. De Belgen willen door gaans een grote mossel. De imperial valt een beetje tussen wal en schip, terwijl dat foto Willem Mieras een middenmaat-mossel is van beste kwa liteit. Maar ja, onbekend, maakt onbe mind. Roem van Yerseke probeert nu de imperial uit zijn ondergesneeuwde posi tie te bevrijden door hem beter in de markt te zetten. Wij selecteren voor de Belgian Quality imperials met een maxi maal visgewicht. Je krijgt een heerlijk ge vulde mossel voor een goede prijs. Voor de consument is hij verkrijgbaar tussen de 5,50 en 6,50 euro per kilogram." www.roemvanyerseke.nl UW MENING 485 reacties Verbod op discriminatie homo's had al lang in de Grondwet moeten staan eens oneens 'Ik zei hem vorige week nog: je bent op je best, vermorzel ze. Heeft-ie op ongelooflijke wijze geaaan.' Aaron Mcintosh, coach van gouden surfer Dorian van Rijsselberghe MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1Water met giftige algen ge loosd in Oosterschelde 2. Trojaans paard legt computers plat van gemeente Borsele 3. Marcel Kittel wint eerste etap pe Eneco Tour in Middelburg IN BINNEN- EN BUITENLAND De giftige algensoort Dinoflagellaat is aangetroffen in de Oosterschelde bij Ouwerkerk. Het algje kan braken, diar ree of misselijkheid veroorzaken. Of er een risico is voor de volksgezond heid is nog onduidelijk. Uit voorzorg is wel een zwemverbod afgekondigd voor een deel van de Oosterschelde en de kreken bij Ouwerkerk. Twee keer deed de Eneco Tour afgelopen week Zee land aan. Maandag finish te de etappe in Middel burg, waar de Duitse sprinter in Nederlandse dienst, Marcel Kittel de etappewinst pakte. Giste ren, vrijdag, koerste het peloton door Zeeland op weg naar de Belgische fi- nishplaats Aalter. Inbrekers slaan steeds vaker hun slag op klaarlichte dag. Het vorig weekein de was het op verschillende plaatsen raak in Zeeland. De politie hamert er op dat mensen nog te nonchalant zijn met het afsluiten van hun huis en het inbrekers te gemakkelijk maken. Men sen die op vakantie zijn geven te veel signalen af dat er niemand thuis is. Met gebalde vuist passeert Marcel Kittel de finish. Harde aanpak relschoppers Verkenner landt op Mars Vrijspraak Linda Huiskamp De Tweede Kamer wil de Voetbalwet aan scherpen om relschoppers harder aan te kunnen pakken. Nederlandse gemeenten hebben behoefte aan een strengere wet. De Kamer denkt dan aan uitbreiding van ge- bieds- en stadionverboden en hogere boe tes en straffen. De Amerikaanse verkenner Curiosity is maandag rond 7.30 uur geland op planeet Mars. Het karretje is in november gelan ceerd. In 255 dagen heeft de verkenner een afstand van 567 miljoen kilometer afgelegd. Enkele minuten later stuurde het karretje de eerste foto's van Mars naar de aarde. Linda Huiskamp (26) uit Culemborg is door een Australische jury vrijgesproken van dood door schuld. Ze mag terug naar Neder land. De Culemborgse, die op rondreis door Australië was, moest zich voor de rechter verantwoorden voor roekeloos rij den, met een dodelijk ongeval tot gevolg. MAANDAG 13 augustus De bibliotheek van Hansweert is alleen open op maandaga vond en donderdagmiddag. DINSDAG 14 augustus Wethouder Van Peel (Antwer pen) onthult een gedenkplaat je bij de bron van de Schelde. Lijsttrekker Emile Roemer (SP) komt langs in de Zeeuwse Bibliotheek om 16 uur. Alexander Pechtold (lijsttrek ker D66) is om 11.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. VRIJDAG 17 augustus Atletiekwedstrijd bij Coese dub AV '56 voor iedereen. In schrijven: jacroose@hetnet.nl ZATERDAG 18 augustus Dancefestijn Beachboom op de Brouwersdam trekt naar verwachting 4000 mensen. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44