2 I De vis ruikt écht naar komkommer Iedereen Zomergasten zaterdag 11 augustus 2012 De meeste toeristen zien de zee alleen vanaf het strand. Zo nu en dan spoelt er een kwal aan en er zijn genoeg schelpen te vinden. Maar wat leeft er nog meer in de Zeeuwse wateren? De Festijn, de omgebouwde Yerseke io, gaat regelmatig de Westerschelde op voor een kijkje in de onderwaterwereld. door Adriënne van der Werf Het is druk aan de wal in Breskens. Jong en oud hebben zich verzameld bij De Festijn, een oude mosselkotter uit Yerseke. Het schip is zo omgebouwd dat er wel 75 mensen mee kunnen varen. Het is allesbehalve strandweer van daag, misschien wel de reden voor de grote drukte. De miezerregen valt op het dek als de deelnemers aan de excursie over de loopplank wandelen. Rond de klok van 11 uur gaan de trossen los en vaart de boot weg. Gedurende de komende anderhalf uur vaart De Festijn langs de zandplaten. Vandaag gaan we met een sleepnet langs de bo dem van de Westerschelde om een kijkje te nemen in de wereld van het onderwaterleven. In de ogen van Jan, vrijwilliger op de Festijn, zie je de passie voor het zeeleven. „Het is zo mooi om die Pien, Myrthe en Amber PASPOORT Naam: Amber en Myrthe Bijman (14) en Pien Veer (19) Woonplaats: Harderwijk Gespot: De haven van Breskens door Sarina Oosse De drie meiden komen la chend van sleepvisboot De Festijn, die net in de haven van Breskens heeft aange legd. „Mijn zus en ik komen al sinds onze geboorte elk jaar naar Zeeland", vertelt Amber. „We gaan nergens anders naartoe. We slapen op een kleine cam ping bij een boer, waar we vaste vakantievrienden hebben. Dat is heel erg gezellig." „Onze oma heeft vlakbij Goes ge woond", vertelt Myrthe. „Zo zijn wij in Zeeland terecht geko men." Vooral de zee en het strand doen de tweeling ieder jaar weer terugkomen naar Zeeland. „Maar we houden ook van shop pen in Middelburg of Vlissin- gen", zegt Amber. Lopen de Zeeuwen er een beetje modieus bij volgens de meiden? „Het valt wel op dat veel men sen hier een eigen stijl hebben", merkt Myrthe op. „In Harder wijk loopt iedereen er hetzelfde bij." Niet alle Zeeuwen zijn modieus, volgens de dames. „We hebben iemand zien lopen met groen haar", zegt Amber. „Dat was niet echt mooi, maar wel origi neel." Pien vindt vooral de dorpjes erg leuk aan Zeeland. „Dorpjes als Veere of Biggekerke hebben we bij Harderwijk helemaal niet", zegt ze. „En dat de boerinnen nog in klederdracht lopen, vind ik ook heel leuk." De dames willen wel in Zeeland wonen. „De sfeer is hier heel goed", vindt Pien. „Het lijkt me ook fijn altijd bij de zee te zijn", vult Amber aan. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30