sport 147 Merrie Diva danst naar de zege op ZK dressuur Status quo in eindfase zaterdag 11 augustus 2012 'A/s de Zeeuwen mee willen doen, moeten ze harder trappen. De jongens die hier rijden, zijn het meest geschikt voor dit parkoers' Aart Vierhouten, bondscoach bij de KNWU door Koen de Vries vlissingen - Er heerste vrijdaga vond een status quo in de voor laatste ronde van het HZ-schaak- toernooi. De vier spelers met het fraaiste uitzicht op de eindzege wa ren niet bereid grote risico's te ne men. Koploper Dimitri Reinder- man en de Turk Baris Esen von den het na veertien zetten al welle tjes en sloten vrede. Op het twee de bord hielden de Israëliër Gil Po- pilski en de Engelsman Stewart Haslingen het niet veel langer vol. Zij schudden elkaar na twintig zet ten de hand: ook remise. Het betekende dat Reinderman als koploper de laatste ronde ingaat, met een halfje voorsprong op Esen, Popilski en Haslinger. Koen Leenhouts (IJzendijke) mocht zich voor de start van de voorlaatste ronde ook een van de eerste ach tervolgers van Reinderman noe men. De internationaal meester trof met zwart echter de Russische grootmeester Maxim Turov, in het bezit van ruim 250 ELO-punten meer. Het was voor de Zeeuws-Vla ming geen reden om in het defen sief te gaan. Hij offerde in het mid denspel wat materiaal en kreeg een fraaie aanvalsstelling. Vrijdaga vond laat zag het ernaar uit dat Leenhouts minstens op een remi se afstevende. Chanda Sandipan en Dronavalli Harika, streden rond die tijd ook nog om een plaatsje in het kielzog van Reinderman. De laatste ronde begint vandaag om 11.30 uur. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De af loop van het Zeeuws dressuurkam- pioenschap is koffiedik kijken. Dat valt op te maken na de plaatsings wedstrijden van vrijdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Het niveau bleek hoog en de krachtsverhoudingen gering. En vandaag beginnen de combinaties die zich voor de finale plaatsten weer op nul. „Eerdere behaalde re sultaten zijn dan ook geen garan tie voor succes," verzekerde de winnaar van het Li Petra Verschue- ren. Succes met een zelf gefokt paard. Daar droomt iedere ruiter van. Voor Petra Verschueren lijkt die droom met Diva werkelijkheid te worden. In de categorie Li deed de merrie Diva onder het zadel van de amazone uit Hoek haar naam eer aan. Met veel buiging, afdruk en uitstraling danste de Spiel- berg-dochter met 66,17 procent naar de zege. Marijke van Giesen eiste met Soli taire de tweede stek op. Zij kwam aan een score voor 65,17 procent. De amazone uit Zaamslag onder streepte hiermee met de Voltai- re-afstammeling de dominerende rol van Zeeuws-Vlamingen in deze rubriek. Petra Verschueren schreef haar suc ces toe aan haar paard. „Diva is een paard met veel potentie. Ze is pas vier, daardoor mocht ik pas in april naar Li, maar ze is eigenlijk al klaar voor Mi. We hebben ook al voldoende winstpunten voor de overstap, maar door de leeftijd van mijn paard mag dat pas volgend jaar. Dus zit er geen haast bij. Ik wil ook niets forceren. Af en toe doe ik nu wel al wat onderdelen oefenen, zoals de contragalop en schouderbinnenwaarts, die op dit niveau worden gevraagd. Een beet je afwisséling kan geen kwaad. Het moet voor een paard leuk blij ven." Carola van Leeuwen had vrijdag al le reden voor een feestje. De ama zone uit Ouddorp stuurde op haar 24e verjaardag de ruin LMS Benson in de klasse Mi naar een overwinning en één van de tickets voor de finale vandaag. De voor de Schouwse ruiters uitko mende Zuid-Hollandse behaalde met de in de galop uitblinkende zesjarige Johnson-zoon 67,87 pro cent. Dat was bijna twee procent meer dan Pascal Vermue uit Heinkens- zand met Goodtimes-dochter Miss Universe. „Benson is een heel fijn paard om mee te werken met een sterk ach terbeen. Hij kan hierdoor ook uit blinken in de galop. Ik rijd hem sinds oktober. Afgelopen indoor- seizoen werden we reservekam pioen in L2. Sinds enkele maan den rijd ik hem nu in Mi en dat loopt aardig. Benson toont nog steeds veel progressie, maar we moeten nog meer een combinatie worden. Meer kilometers maken, want het ontbreekt hem nog aan wedstrijdervaring op dit niveau", vertelde amazone Carola van Leeu wen. Tweede goud bij vrouwen frummelt voor de start van de tijdrit nog even aan het shirt van Jasper Hamelink. laar en zijn broer, beiden achterne ven, stonden gistermiddag langs het parkoers. Vandaag beginnen de jongens ju nioren om 9 uur aan hun koers over 129 kilometer. Om 14.00 uur starten de vrouwen tot 23 jaar voor hun rit, ook over 129 kilome ter. Het programma van zondag ziet er. ongeveer hetzelfde uit: de meisjes junioren beginnen om 10 uur voor 80 kilometer. De mannen tot 23 jaar starten om 13.00 uur voor 172 kilometer. Start en finish zijn bij Sportpunt Zeeland in Goes. Het rondje van ongeveer 20 kilometer loopt door Wemeldinge en over de Kattendijksedijk. foto Anco Bauer/Cydopics De Nederlandse afvaardiging bij de vrouwen doet het op het EK wiel rennen uitstekend. Na de gouden medaille van donder dag van Anna van der Breggen in de tijdrit voor de vrouwen tot 23 jaar, greep vrijdag ook Corine van der Zijden uit Tienhoven de zege in de tijdrit. De zestienjarige Utrechtse had voor de 14.8 kilometer 19 minu ten en 52 seconden nodig. Goed voor een gemiddelde van ruim 44 kilometer per uur. Van der Zijden had slechts acht se conden voorsprong op de Russi sche Ksenia Dobrynina en tien se conden op de Belgische Lotte Ko- pecky Eva Mottet, dochter van de beken de Franse ex-renner Charly Mottet (ook een uitstekende tijdrijder), werd vierde. Voor Corine van der Zijden kwam de overwinning als een grote ver rassing. Ze is weliswaar Neder lands kampioene tijdrijden bij de ju nioren, maar in dit veld had ze nooit gedacht aan de gouden me daille. TERNEUZEN IJzendijke grijpt de SVZV Ladies Cup De eerste editie van de Cofely Cup voor vrouwen, oftewel de SVZV La- dies Cup, is vrijdagavond gewon nen door de voetbalsters van IJzen dijke. De zaterdag-tweedeklasser ver sloeg thuisploeg Temeuzen in de fi nale met 2-0 dankzij treffers van Carmen Foks en Rosanne Lam- mers. De derde plaats was voor Hontenisse. Topscoorster van het toernooi werd Rosanne Lammers met vier doelpunten. Zij werd ook gekozen tot speelster van het toernooi. SAS VAN CENT Nachtestafette luidt Sasse zwemweek in De Sasse Zwemweek trapt van avond in het zwembad aan de Zwembadstraat af met Halve Nacht marathon zwemmen. Teams van zwemmers/waterpoloërs of recrea tieve zwemmers proberen van 19.00 tot 1.00 uur een zo groot mo gelijke afstand af te leggen. Doorde weeks staan de zwemvierdaagse alsmede sport- en spel voor de jeugd op het programma. Volgende week zaterdag is er de zwemwed strijd om de Cargill Cup. De zon dag is er een watervolleybaltoer- Vandaag: Wegwedstrijden 09:00 uur Heren Junioren 129 Km (6 ronden) I 14:00 uur Dames U23 129 Km (6 ronden) Start en Finish: Houtkade, Goes Het EK is live te volgen vie twitter: @ZEELHN02 0 1 2 en onze website: www.zeeland 2 012.nl Morgen: Wegwedstrijden 10:00 uur Dames Junioren 80 Km (4 ronden) 13:00 uur Heren U23 172 Km (8 ronden) Start en Finish: Houtkade, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27