Achtste stek verre Zeeuw 49.663 PZC 461 Geen Vuelta? Achtste overwinning Dennis Raadtgever Kloetinge op eigen toernooi langs Dongen 6-IN-l POWER KIT zaterdag 11 augustus 2012 Vandaag geen vierde etap pe van de Tour de 1' Ain voor Johnny Hooger- land, maar toch was het een vermoeiende dag. De inwoner van Langeweegje reisde na zijn val van donderdag terug naar huis. „Ik zat om kwart voor zes al in de au to, op weg naar Lyon. Ik moest om kwart over zeven vliegen. In Brus sel heb ik een uur op m'n bagage gewacht, maar die bleek nog in Lyon te staan. Om half twee was ik eindelijk thuis." Johnny wilde nog even een stukje fietsen, onder meer om z'n gekwet ste knie te testen. Dat was echter een probleem. Niet omdat zijn fiets nog in Frankrijk stond, want thuis heeft hij een reservefïets. Maar vooral omdat hij zijn zadel niet had. Dat had hij in zijn koffer zitten. En dat zadel wil hij voor geen geld voor een ander inruilen. „Ik heb maar een klein stukje ge fietst", meldt Johnny. Dat had ge lukkig niets te maken met z'n knie maar meer met vermoeidheid. De hechtingen zitten op een gunstige plaats. „Ik kan m'n knie gelukkig buigen. Ik kan dus blijven fietsen. Da's een geluk, maar ik baal er wel van dat ik de zwaarste etappes van de Tour de 1' Ain mis. Het ging nu net lekker bergop." Vandaag gaat Johnny samen met ploegleider Hilaire Vanderschue- ren kijken hoe zijn programma voor de rest van het siezoen eruit ziet. „Als ik eerlijk ben, denk ik dat ik de Vuelta niet ga rijden. Hi laire is het daar mee eens en ik heb ook nog overlegd met m'n ma nager en trainer Aart Vierhouten en bondscoach Leo van Vliet. Hij begrijpt dat na de Tour m'n hoofd niet meer naar de Vuelta staat. En er zijn nog zoveel mooie andere koersen." door Wim de Vos TERNEUZEN - De sleet lijkt maar geen vat te krijgen op het lichaam van Dennis Raadtgever. De cou reur uit Kapelle is opnieuw aan een sterk seizoen bezig. Vrijdaga vond tijdens het Havencriterium in Ternéuzen behaalde hij de acht ste overwinning van dit wielerjaar. Die zege was absoluut niet gesto len door de renner uit Kapelle, wiens geboortewieg destijds in Ter- neuzen stond. Vorig jaar J was Raadtgever ook al succesvol in de Zeeuws-Vlaamse plaats toen hij eerst het Havencriterium op vrij dagavond won en een dag later de beste was in het Dernycriterium. „Het is altijd leuk om in je geboor teplaats te winnen", zei Raadtge ver naderhand. Zijn zege kwam er na een specta culaire wedstrijd die al in de eerste kilometers op gang werd gebracht door de Belg Kevin Vleurinck. Na dat die was teruggepakt volgde de een na de andere ontsnappingspo ging. „Je moest heel attent zijn en vooral opletten wie er weg gingen. Het zou best zo maar eens ge beurd kunnen zijn", blikte Raadt gever terug op die wedstrijd waar in hij zelf tot het uiterste moest gaan. Een sterke kopgroep werd terugge pakt en juist op dat moment koos de Kapellenaar opnieuw het ha zenpad. „Ik dacht dat dat het mo ment was en ik kon meteen een re delijke bres slaan." Het bleek vol doende voor de overwinning. Jim my de Bruijn uit Sint-Jansteen spurtte naar de tweede plaats. Jes se van Maldegem (Oostkapelle) won bij de B's. De Deen Quaade wint de tijdrit voor beloften met een gemiddelde van bijna 50 kilometer per uur. Jasper Hamelink kan zich op het EK-tijdrijden voor renners tot 23 jaar niet mengen in de strijd om de medailles. De wielrenner met verre Zeeuwse roots wordt acht ste. Het goud gaat net als bij de junioren naar een Deen, Rasmus Christian Quaade. door Koen de Vries GOES - Veel toeschouwers zijn er niet, maar degenen die er wél zijn, begeven zich richting dranghek ken als Jasper Hamelink eraan komt. Kan de nummer vijf van de WK-tijdrit in Kopenhagen op het EK een medaille grijpen? Nee dus. De 30 minuten en vijf seconden die de inwoner van Raalte over de 24,9 kilometers door de Zak van Zuid-Beveland nodig heeft, is meer dan een minuut te langzaam voor de zege. Die gaat naar de Deen Rasmus Christian Quaade, die de Luxemburger Bob Jungels (tweede) en de Oekraïner Oleks- andr Golovash (derde) voorblijft. Hamelink moet zich tevreden stel len met de achtste plaats. Over het geringe aantal toeschou wers maakt organisator Cees Priem zich niet druk. „Meer pu bliek moet je bij een tijdrit niet verwachten", stelt hij. „Alleen bij een tijdrit in de Tour is het echt druk." Ko Blok valt hem bij. „Ik ben op veel EK's geweest, maar heb het bij de tijdritten nooit druk gezien." Blok bestuurt voor Priem regelmatig een Shimano-auto, die de renners bij pech van materiaal voorziet Nee, ook deelname van Zeeuwen had de belangstelling niet veel gro ter gemaakt, denkt Priem. „Maar het was wel een mooie geste ge weest van de wielerbond om een Opgeladen batterij d.m.v. zonlicht! De 6-in-l Power Kit bestaat uit een basisstation met zon nepaneel en ingebouwde interne li-ion batterij. Hierop plaatst u eenvoudig de verschillende componenten: ventilator, radio, leeslamp, zaklamp en USB output. De componenten zijn eenvoudig te bevestigen op het basisstation. Met opgeladen batterij door middel van zonlicht functioneert de toepassing direct zonder gebruik van netstroom: altijd en overal! Sale €22,95* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie Summersale Zeeuw af te vaardigen naar het toernooi. Bij de wegwedstrijden had dat zeker gekund. Zeker om dat een Zeeuw de streek en het parkoers goed kent. En een Zeeuw is bij een wedstrijd in eigen provin cie natuurlijk extra gemotiveerd. Hij zal beter presteren." Bondscoach Aart Vierhouten heeft begrip voor de wensen van Priem, maar heeft ook een eenvou dige verklaring voor zijn beslis sing. „Als ze mee willen doen, moeten ze harder trappen." Vierhouten heeft met name naar de Zeeuwse omstandigheden geke ken. „De jongens die hier rijden, zijn het meest geschikt voor dit parkoers. Ze kunnen in waaiers rij den, houden van een vlak par koers en kunnen allemaal goed aankomen. De jongens uit de be- lofteploeg van Rabo bijvoorbeeld zijn allemaal goed op geacciden teerd terrein. Maar minder op vlak terrein. Dat is in mijn optiek ook hun zwakte. Rabo zou wat meer klassieke renners kunnen gebrui ken." Om die reden rijdt bijvoorbeeld Davy Gunst niet op het EK. De ju nior uit Yerseke kan goed aanko men, maar is vooral sterk op heu velachtig terrein. Gunst rijdt dit weekeinde een etappekoers in Bre- tagne, waar het wel behoorlijk op en af gaat. En volgende .week gaat hij met de bond op trainingskamp in Saint Vith, in het Duitse deel van de Belgische Ardennen. Voor de belofte Nick van der Lijke uit Middelburg geldt iets soortge lijks. Hij rijdt momenteel de Tour de 1' Ain, in de Franse Jura. Vierhouten begrijpt weinig van de kritiek dat de Nederlandse wieler bond KNWU niet zou meewer ken aan het EK in Zeeland, omdat er later dit jaar een WK in Lim burg is. „We vinden het juist Bondscoach Aart Vierhouten prachtig dat Cees Priem dit EK or ganiseert. Als hij het niet had ge daan, was er dit jaar geen EK ge weest. En wij zien het als een kans om te scoren. Dit is een thuiswed strijd." Priem verwacht, ondanks de ab sentie van Zeeuwse deelnemers, vandaag en morgen meer pubhek. De ritten in lijn worden altijd meer gewaardeerd door de wieier- liefhebbers. Overigens zit er wel een Zeeuws geurtje aan een EK-deelnemer. Jasper Hamelink mag dan in Raalte wonen, hij heeft Zeeuwse roots. Zijn grootva der kwam uit Kats. Nog steeds wo nen in dat Noord-Bevelandse dorp verre familieleden. Martin Taze- KLOETINGE - Kloetinge is de voorbe reiding op het nieuwe voetbalsei zoen goed begonnen. De Beveland- se zaterdag-hoofdklasser verslóeg vrijdagavond op het eigen Bou- man Kantoor Totaal (BKT) toer nooi zondag-hoofdklasser Don gen. Het werd 2-1. Het duel werd op het vierde veld afgewerkt, omdat het hoofdveld momenteel nog gerenoveerd wordt. Het kon de thuisclub niet deren. Via Rick Mulder en Daan Esser werd een 2-0-voorsprong ge nomen. Dongen, dat in Zeeland een trainingskamp heeft belegd, kwam nog wel terug tot 2-1, maar kon de nederlaag niet meer afwen den. Roosendaal won in de andere wedstrijd verrassend van Baronie: 1-0. Vandaag speelt Kloetinge om 17.00 uur tegen Baronie. Om 15.00 uur treffen Dongen en Roosendaal elkaar. Hoofdklasser Hoek won vrij dagavond met grote cijfers van zon dag-vierdeklasser Philippine: i-10. Hoek was oppermachtig en leidde bij rust al met 0-4. De doelpunten kwamen op naam van Guillaume Clinckemaille (3x), Jorrit d'FIaese- leer (3X), Reguillo Vandepitte, Fabi an Wilson en Urvin van Hekelen. Philippine werkte één keer de bal in eigen doel. Dennis Kampen red de de eer voor de thuisclub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26