'Titel is voor PSV realistisch doel' De Boer wil Een loodzwaar 441 sport In Tilburg is gisteren het eredivisie seizoen begonnen. PSV trapt vandaag af tegen RKC, Ajax morgen tegen AZ. Michailov twijfelgeval bij FC Twente zaterdag 11 augustus 2012 Hij moest niet alleen afrekenen met sportieve tegenslag. Atiba Hutchinson (29) kende vorig sei zoen langdurig fysieke proble men. Na drie knieoperaties is de Canadees weer helemaal terug en gaat hij als rechtsback met PSV voor de titel. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Klagen zat al niet in zijn aard. Na twee teleurstellende seizoenen bij PSV blijft Atiba Hut chinson optimistisch. „Mijn blessu re heeft me veranderd", vindt de bij de club gewaardeerde speler. „Ik geniet meer nu ik er lange tijd uit ben geweest. Pas als zoiets ge beurt, besef je dat een carrière in een klap voorbij kan zijn en dat je altijd plezier in het spel moet heb ben", zegt hij op trainingscomplex De Herdgang. Hutchinson praat vlot, ziet er afge traind uit. „We hebben hard ge werkt in de voorbereiding, heerlijk om daar weer helemaal deel van uit te maken. Natuurlijk speel ik het liefst als middenvelder, vorig jaar kwam er ineens de gelegen heid om als rechtsback verder te gaan. Die greep ik met beide han den aan, ik wilde gewoon onder deel zijn van het elftal. Als ze me zouden vragen in de goal te staan als de situatie daarom vraagt, doe ik dat ook. Ik heb het er kort met de trainer over gehad en voor dit seizoen wordt het weer de rechts backpositie. Ik kan daar heel goed mee leven." Zijn inbreng is constant, hij streeft het ook na. Hutchinson is het toonbeeld van degelijkheid. Een teamplayer, die zelden een hemels niveau haalt, maar ook nooit volle dig door het ijs zakt. „De titel was afgelopen jaar al een realistisch Atiba Hutchinson (links) blijft optimistisch bij PSV. foto Marcel van Hoorn/ANP doel, er is niet veel veranderd. Wel is de coach op een andere manier aanwezig. Je merkt dat hij veel er varing op het hoogste niveau heeft. Advocaat hamert veel op het bewaken van de organisatie en onze tactiek. Met de vorige trainer (Rutten, red.) had ik ook een goe de band. Hij haalde me naar PSV en stelde me op. Daarvoor blijf ik hem dankbaar." Voor Hutchinson wordt het in meerdere opzichten het jaar van de waarheid. Een goed seizoen is niet alleen nodig om met PSV het kampioenschap te behalen. Het zal hem dichterbij een langer ge koesterde droom brengen. „Ik zou best nog eens in Engeland willen spelen, maar of dat gebeurt, is moeilijk te zeggen. Ik heb begre pen dat PSV later dit jaar in ge sprek wil gaan over de toekomst", zegt hij over zijn aflopende verbin tenis. „Ik sta daar open in, maar richt me op dit moment volledig op de wedstrijden. Om te begin nen morgen. Natuurlijk zit het nog in ons achterhoofd wat er vo rig jaar bij RKC is gebeurd. Dat moeten we ombuigen." Hij is de op drie na oudste selec tiespeler, na Bouma, Van Bommel en Engelaar. „Ja, nu je het zegt. Ik had er nog niet bij stilgestaan. Het is niet dat ik de jongeren heel erg stuur, vooral op het veld probeer ik signalen af te geven door de strijd aan te gaan en inzet te to nen." Op lange termijn ziet Hutchinson zijn toekomst in Canada. „Ik wil daar misschien nog een of twee jaar spelen, als het in Europa op houdt. Mijn ouders en broer en zus wonen er nog altijd, vlakbij Toronto. Ik was vijf toen mijn va der mij leerde voetballen." Het was in 1988, het jaar dat zijn landgenoot Ben Johnson het top punt van zijn populariteit bereik te. „Nee, hardlopen zat er niet in", zegt hij met een lach. „Dat had mijn vader goed gezien. Vanaf mijn dertiende speelde ik met de beste jongens in Ontario en begon ik te dromen van een carrière in Europa. Dat is gelukt, nu wordt het tijd om met PSV het hoogste te bereiken." FC Twente-trainer Steve McClaren weet nog niet of hij morgen in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen over zijn doelman Nikolai Michailov kan beschikken. De Bulgaar miste donderdag het Europa Leagueduel met Mlada Boleslav. „Hij zal zaterdag weer trainen en dan nemen we een beslissing richting zondag", aldus McClaren gisteren. Ajax gaat voor de derde landstitel op rij. De ploeg van trainer Frank de Boer begint het seizoen morgen met een thuiswedstrijd te gen AZ. door Jop van Kempen Frank de Boer leidde de Am sterdamse club naar twee ti tels. Hij blikt vooruit op het komende jaar. „Spelers kijken hoever ik het touwtje laat bungelen." Van jouw selectie zitRicardo van Rhijn wél bij Oranje en Gregory van der Wiel niet. Is dat terecht? „Dat is gebaseerd op het aantal speelminuten dat ze tot nu toe hebben gemaakt. Gregory heeft nog niet gespeeld dit seizoen. Ik kan begrijpen dat de nieuwe bondscoach Louis van Gaal niet voor Greg kiest." „Toen Ricardo bij ons twee wed strijden in de basis had gespeeld, nog vér voor het EK, heb ik al ge zegd dat hij wel eens mee kon naar Krakau. Ricardo moest ervan blozen, maar ik zei: noem mij maar eens een betere rechtsback. Khalid Boulahrouz is echt niet be ter dan Van Rhijn." Je selectie telt wel 25 spelers. Johan Cruijff heeft eens gezegd dat hij als trainer liever werkte met een selectie van 18 dan van 23. Want de meerder heid van de kleedkamer is dan altijd op de hand van de trainer. „Ben ik het helemaal mee eens. Dat heb ik vorig seizoen ook geprobeerd, maar we hadden te veel blessures. Toen heb ik jongens uit het twee de gehaald. Ik zal het dit seizoen weer proberen met achttien man. Het belangrijkste is dat iedereen perspectief houdt. Als de groep te groot is, moet je zorgen dat de spe lers die de groep groot maken uit de jeugd komen. Jeugd heeft per spectief" Dan is het logisch dat Theo Janssen vertrekt. Als iedereen fit is en nie mand vertrekt, bestaat het midden veld uit Siem de Jong, Vurnon Anita en Christian Eriksen. Janssen heeft weinig kansen en gaat mokken op de bank. „Dat kan ik niet gebruiken. Wrij ving in het groepsproces is dode lijk. Dat zal ik ook niet accepteren. Ik heb tegen Theo gezegd dat hij niet mijn eerste keuze is, maar dat hij ongetwijfeld veel zal spelen. We hebben meer dan veertig wedstrijden. Datzelfde heb ik vo rig seizoen ook tegen Vurnon Ani ta gezegd. Hij begon als reserve en hij maakte bijna de meeste minu ten." Anita zit anders in elkaar dan Jans sen. Ook als het tegenzit, doet hij z'n best, „Iedereen is anders. Maar gedrag van één speler moet niet ten koste gaan van het groepsproces, want dan grijp ik in. Daarom zette ik Mounir El Hamdaoui vorig jaar naar Jong Ajax." Tijdens een training in Engeland gaf je een aantal spelers onderuit de zak. Je zei letterlijk: als jullie het niet kun nen opbrengen om op deze training honderd procent te geven, heb ik voor jullie ook anderen. „Ja, partij oranje was niet zo best." Daar zat Janssen bij, en Miralem Sulejmani. „Het gaat niet om personen, maar je moet trainen om beter te wor den. Als je dat niet doet, ben je geen goede prof Kun je net zo goed niet trainen." Heb je dat vaak, zo'n woedemo ment? „Nee, valt wel mee. Je kunt het ook niet zo vaak doen. Maar ik vond dat ik een signaal moest afge- Ruud Vormer, Sekou Clssé en Stefan de Vrij (vlnr) verwerken de uitschakeling tegen Dinamo Kiev. foto ANP Feyenoord staat voor de loodzware taak het succes van vorig seizoen te benade ren. Maar de complete as vertrok en vooral een spits wordt node gemist. De uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League door Dinamo Kiev ten spijt, heerst er rond Feyenoord op timisme daags voor de start van het nieuwe seizoen in de eredivi sie. FC Utrecht wacht morgen, en door Theo Ruazenaair in Stadion Galgenwaard treedt Feyenoord aan met een goed ge voel. Dat wordt gevoed door het vertoonde spel van de jonge Rot terdamse ploeg gedurende een uur in Kiev, maar vooral in de re turn in Rotterdam waarin het blijk gaf van waartoe het team in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24