buitenland 19 branden geteisterd Proces Gu duurt zeven uur Kinderen Russische sekte zagen nooit zonlicht Martin blijft welkom bij nonnen kpn. winkeL kpn.com 0800 0115 M vrijdag 10 augustus 2012 KAZAN - Een sekte met 27 kinde ren en 38 volwassenen is in Rus land uit een bunker gehaald die tientallen meters onder de grond lag. Sommige kinderen hadden al tien jaar geen daglicht gezien. Aan genomen wordt dat een aantal sek teleden nóg langer ondergronds heeft geleefd. De bunker werd gevonden onder een huis in de Russische stad Ka zan, zo'n 500 kilometer ten oosten van Moskou. Dat gebeurde tijdens onderzoek naar recente aanvallen op moslims, waarbij ook een dode is gevallen. Sommige cellen van het bunker complex lagen acht verdiepingen onder de grond en er was geen ver warming. De 83-jarige sekteleider, Faizrakh- man Sattarov, zou volgens aankla gers een kalifaat (islamitisch rijk - red.) willen stichten. De kinderen die hij bij zich hield, onder wie een peuter van 18 maanden, leef den in erbarmelijke omstandighe den en kregen geen medische hulp. Ook zijn ze in hun leven nog niet één dag naar school ge weest. Volgens de Russische autoriteiten zou Sattarov zichzelf zien als pro feet. Op websites was gistermid dag te lezen dat hij in de jaren zes tig tot dat inzicht was gekomen, nadat hij een 'goddelijk licht' had gezien in de vonken die ontston den op de bovenleiding van een trolleybus. Hij zou zich vanaf het begin van deze eeuw met zijn volgelingen zo veel mogelijk afzijdig houden van de rest van de wereld. Russische wetten en het gezag van moslimlei ders worden genegeerd, slechts een klein aantal leden mocht de kleine gemeenschap af en toe ver laten om te werken op een plaatse lijke markt. Sattarov zou volgens Russische me dia bedlegerig zijn en regelmatig in een delirium verkeren. Hij en ouders van de kinderen worden zeer waarschijnlijk aangeklaagd voor kindermisbruik. De kleinste sekteleden zijn giste ren opgevangen in ziekenhuizen. De rechter zal bepalen of zij bij hun ouders mogen blijven of in weeshuizen worden onderge bracht. In de voormalige Sovjet-Unie werd religie door de communisten onderdrukt. Door het uiteenvallen van het land in 1991 kwamen ver schillende culten en sekten tot bloei. zie onze website:buitenland „Ze kregen eten, maar waren zeer vuil", aldus een dokter NEW YORK Weggeefactie met vibrators stopgezet Een actie met 10.000 gratis vibra tors in New York is beëindigd door de autoriteiten omdat te veel men sen in de rij stonden voor de speel tjes. Condoomfabrikant Trojan had in twee buurten in Manhattan 'ple- zierkarretjes' neergezet om de speeltjes uit te delen. Honderden mensen stonden erbij. CAIRO Egypte versterkt troepen in Sinaï Egypte heeft gisteren zijn troepen in de Sinaï versterkt met militai ren, pantservoertuigen en raketten in reactie op geweld van jihadisten. De staatstelevisie meldde eerder dat veiligheidstroepen na een ver geldingsactie van de luchtmacht opnieuw slaags waren geraakt met extremisten. Later is dat ontkend. ROME Partij Berlusconi wil ex-premier terug De Italiaanse oud-premier Berlus coni (75) keert mogelijk terug in de politiek. Als hij wil, leidt hij zijn partij volgend jaar bij de parle mentsverkiezingen. Dat heeft de huidige leider van de partij Volk van de Vrijheid (PDL), Alfano, giste ren gezegd. Berlusconi heeft nog niks gezegd over een comeback. noorden van Griekenland. groot dat er nieuwe branden uit breken, aldus de autoriteiten. In Italië zijn door de droogte en hitte vele tientallen bosbranden ontstaan. In het noorden van het land waren woensdag twee bejaar de mannen om het leven geko men. Aan de zuidkust van Sicilië werden temperaturen van 43 gra den gemeten. Een Turkse helikopter is gisteren neergestort bij het blussen van een bosbrand. De vijf inzittenden zijn om het leven gekomen. Het toestel bestreed een brand in de bergen bij de badplaats Fethiye, ten westen van Antalya. Ook in het zuiden van Spanje lo pen de temperaturen hoog op, doordat de wind vanaf de Sahara in Noord-Affika waait. In de zuide lijke stad Córdoba steeg het kwik naar 44 graden, in Madrid zijn temperaturen van 42 graden geme ten. Rond het weekeinde krijgen Span jaarden en toeristen verkoeling. In Spanje is deze zomer ongeveer 131.000 hectare bos in vlammen opgegaan. HEFEl - Een opmerkelijke, com plexe rechtszaak in China is in één dag afgehandeld. En de hoogge plaatste verdachte weersprak de moordaanklacht niet. Het gaat om Gu Kailai, de vrouw van de in ongenade gevallen Chi nese politicus Bo Xilai. Een advo caat van haar heeft gisteren in de rechtbank van Hefei de aanklacht tegen zijn cliënt niet aangevoch ten. De advocaat zou hebben ge zegd dat zijn cliënt 'verantwoorde lijk' was voor haar daden, maar dat de rechter bij zijn oordeel moet meewegen dat zij meewerkt aan het onderzoek tegen haar. Al met al duurde het hele proces slechts zeven uur. Gu Kailai (53) is aangeklaagd voor de moord op een Britse zakenman en kan de doodstraf krijgen. Kenners van het Chinese rechtssysteem denken dat ze er met een gevangenisstraf van 10 tot 15 jaar afkomt. De woordvoerder van de recht bank zei dat Gu zakenman Neil Heywood (41) vorig jaar heeft ver giftigd nadat zij hem dronken had gevoerd op zijn hotelkamer. Haar bediende zou het gif naar het ho tel in de stad Chongqing hebben gebracht. Die wordt eveneens be schuldigd van moord. Ook de ad vocaat van deze verdachte zou de moordaanklacht niet hebben aan gevochten. De val van Bo heeft volgens ken ners geleid tot verdeeldheid bin nen de Chinese Communistische Partij, die deze herfst een nieuwe leiding kiest. De orthodoxe com munist Bo maakte kans op een lei dinggevende positie binnen de par tij, maar zijn rol is nu uitgespeeld. Bijvoorbeeld met Samsung Galaxy Pocket: Bel-SMS Onbeperkt 40r' KPN ToestelLease 5r BRUSSEL - De Belgische zusters cla rissen die bereid zijn de ex-vrouw van de Belgische kindermoor denaar Mare Dutroux op te van gen, komen daar op dit moment niet op terug. Wel willen zij de zaak steeds blijven evalueren. Dat maakten de nonnen gisteren bekend, nadat woensdag de ouders van slachtoffer An Marchal op bezoek waren geweest bij de clarissen in Malonne bij Namen. Vader Paul Marchal stelde meteen na zijn bezoek dat de zusters op nieuw zouden gaan stemmen over de opvang van Michelle Martin. Maar enkele uren later spraken de bisschoppen dat tegen, wat weer tot felle kritiek van Paul Marchal leidde. Hij uitte het vermoeden dat er druk wordt uitgeoefend op de zusters en sprak op de Vlaamse televisie over een vreemde wen ding. Martin werd in 2004 tot 30 jaar veroordeeld wegens medeplichtig heid aan de ontvoering en dood van vier meisjes. Zij kan vervroegd vrijkomen als de zusters haar op vangen. Bij het klooster waar Martin zou gaan wonen is meerdere keren ge demonstreerd tegen haar verblijf Een eerdere poging om Martin in een klooster in Frankrijk onder te brengen mislukte. t( 1 i. *Geldtbij één' 2-jartg,abonnement. Met uitzondering van niet redelijk gebruik. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com Totaal Is 12 maanden 45r Ga vcior andere toestellen en aantrekkelijke aanbiedingen naar de kpn winkel of kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9