XXL 61 binnenland Meer immigranten uit Zuid-Europa SUMMER 'Huldiging OS-helden is overlast' PllflSlTlfÉ ifcT infolijn0166619100 BoxspringEmerald BoxspringMagnus vrijdag 10 augustus 2012 DEN HAAG - In de eerste zes maan den van dit jaar kwamen 1240 Itali aanse arbeidsmigranten naar ons land, tegenover 1055 in de eerste helft van 2011. Het aantal Portuge zen nam toe met 737, tegenover 550 in dezelfde periode vorig jaar. En het CBS telde het afgelopen halfjaar 1354 extra Spanjaarden (was 1072). De animo in Zuid-Europa om te emigreren is groot, aldus de Intelli gence Group die een groot interna tionaal onderzoek verrichtte naar arbeidsmobiliteit. Zo blijkt een gro te meerderheid Portugezen, Span jaarden en Italianen bereid in het buitenland te gaan werken, om de slechte economie te ontvluchten of betere loopbaanmogelijkheden te hebben. „De situatie is hier zo slecht. Het wordt steeds populairder om in het buitenland te gaan werken", zegt Laura Westers (32) die samen met een compagnon in Alicante een bemiddelingsbedrijf voor Spaans zorgpersoneel heeft opge zet. „In het begin was het lastig. Werkgevers in Nederland waren wat huiverig, maar nu gaat het snel. In Nederland zijn de ver pleegkundigen op." Spainlnterim heeft inmiddels tien ziekenverzor gers geplaatst, en daar komen er dit jaar nog eens dertig bij, ver wacht Westers. Vooral jonge afge studeerde Spanjaarden vertrekken naar Nederland. Aanbod is er vol op. Ook uitzendbureau Unique Multi lingual, een recruteringsbureau voor kantoorpersoneel dat meerde re talen spreekt, krijgt sinds vorig jaar duidelijk meer aanmeldingen van sollicitanten uit Zuid-Europa. In totaal waren er in de eerste helft van dit jaar 65.000 immigran ten, 1600 minder dan in de eerste zes maanden van 2011. Jan Latten, demografisch onderzoeker van het CBS, wijt dat in zijn algemeenheid aan de verslechterende arbeids markt in Nederland. De grootste terugval is echter te merken bij de Somalische immigranten, van wie er minder naar ons land komen door striktere regels. Verder nam het aantal Nederlan ders dat remigreerde af in vergelij king met vorig jaar. Het aantal Poolse immigranten steeg wel, met iets minder dan 8 procent in vergelijking met de eerste helft van 2011. Niet iedereen blijft hier overigens hangen. Zo gingen er het afgelo pen half jaar ook weer ruim 1000 Italianen en meer dan 1100 Span jaarden terug naar hun eigen land. In totaal vertrokken er de afgelo pen maanden bijna 65.000 perso nen uit Nederland, een stijging van ruim 6000. Advocatenkantoor Koopman Van Steijn Advocaten heeft een kort geding aangespannen om de huldiging van de olympische spelers op het stationsplein in Den Bosch te voorkomen. foto Koen van Weel/ANP DEN BOSCH - Het advocatenkantoor Koopman Van Steijn, gevestigd aan het Stationsplein in Den Bosch, wil af van de publiekshuldiging van de Olympische helden. Het Ne derlandse olympische team komt maandag per trein aan in Den Bosch, maar de vier advocaten wil len het publieksevenement niet op het Stationsplein, voor de deur van hun kantoor. Hugo van Steijn zegt zich al dagen niet te kunnen con centreren. De opbouwwerkzaam- heden zijn namelijk 'nogal lawaaie rig'. „En maandag kan als werkdag al helemaal worden afgeschreven." Op de valreep zijn Koopman en Van Steijn naar de rechter gestapt. Met het verzoek om te verbieden dat Marianne Vos, Epke Zonder land en al die andere medaillewin naars pal voor hun deur worden toegejuicht. Het Stationsplein is volgens hen ongeschikt als evene mententerrein. „Daar zijn in Den Bosch andere locaties voor aange wezen." De vergunning voor deze, nationale huldiging had volgens Van Steijn niet verleend mogen worden. Vandaag kan hij bij de rechtbank die stelling met argu menten kracht bijzetten. De overburen, het veel grotere en eveneens aan het Stationsplein ge vestigde Holla Advocaten, zagen juist kansen toen ze hoorden dat de sporthelden voor hun deur wor den ingehaald. „Wij werken hier met veertig man en we maken er een feestdag van", vertelt Rob van Muijen, lid van de maatschap. Advocaat Van Steijn zegt het ook vervelend te vinden dat de vergun ning 'pas woensdag is afgegeven'. „Als omwonenden hebben we ver schillende brieven gekregen", stelt Van Muijen daar tegenover. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat het zelfs zo lang geduurd heeft 'omdat we hebben gepro beerd met iedereen maximaal reke ning te houden'. Het NOC*NSF, de organisator van het festijn, maakt zich ondertus sen geen zorgen. „Wat ons betreft gaat de huldiging in Den Bosch ge woon door." SLAAPWERELD Boxspring Emerald is een luxe hoogwaardige Scandinavische boxspringcornbinatie, uitgevoerd met binnenvering i.c.m. luxe 5-zone pocketveringmatrassen en comfortschuim top pers. In diverse maten leverbaar. Breda Roosendaal v mi|Pp9 Goes Bergen op Zoom A Uliccinnon Paasdijkweg 33 Poortvliet Li I mi B Openingstijden: Di t/m Do 10.00 tot 17.30 uur Vr 10.00 tot 21.00 uur Za 9.30 tot 17.00 uur Zo en Ma gesloten BEZOEK 00K ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.W00NB0ULEV RDP00RT VLIET.NL Scandinavische boxspring Avenue uitgevoerd Met een latex topper. Matrassen leverbaar in medium of firm. In diverse stoffen en maten leverbaar. van p.a. Eastborn, Norma, Master, Ubica, Pullman, Tempur en Wellness Bedding. Boxspring Timeless Flow. Hoofdbord Timeless 2 boxsprings met hoes om van beide boxsprings 1 geheel te maken (flow-look) 2 pocketvering öf combispnng matrassen koudschuim topdekmatras inclusief standaard potensets In diverse stoffen en maten leverbaar. Scandinavische boxspringcornbinatie Magnus bestaande uit, binnenvering boxsprings gecombineerd met pocketveringmatrassen en een iuxe comfortschuim topper. In diverse stoffen en maten leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6