22 i e Sluiting Snowbase zit Jazz-a-Delic niet dwars Verbazing over loftuitingen aan adres van vrouw die wraak nam op ponykiller Ambachtelijk weekend barst van de demonstraties en exposities almanak Suikerpot Buitenschoolse opvang met extra structuur Fred de Smet: vrijdag 10 augustus 2012 webwijs door Raymond de Frel U maakte zich deze week op onze website be hoorlijk druk over tal van Zeeuws-Vlaamse nieuwsberichten. De familie die overlast ervaart van stappende jongeren in de Ter- neuzense binnenstad, borden bij de sluizen in Terneuzen die auto mobilisten verzoeken richting aan te geven op de rotonde, de er gernis die opdringerige bouwvak kers uit Engeland en Ierland oprie pen in Terneuzen... De reacties sta pelden zich op. Maar geen van de ze onderwerpen haalde het in aan tal reacties (8i) bij de wraakactie van een 40-jarige Terneuzense op de Axelaar die twee pony's de hals doorsneed. De vrouw stak zijn auto in brand, pal voor het po litiebureau in Terneuzen. Al snel ontspon zich een bijzonde re discussie. De brand, een strafba re daad, werd door veel mensen als een heldendaad betiteld. Als het aan sommige reageerders ligt, krijgt de brandstichtster een lint je uit naam van Hare Majesteit de Koningin. Reageerster 'Rebecca' vindt dat de Axelaar, wiens hech tenis met dertig dagen is ver lengd, er nog genadig van afkomt. En 'ik hou ook van dieren' vindt dat de ponykiller 'aan de hoogste boom moet worden gehangen.' De goedkeurende reacties op een strafbare daad bevinden zich in een spanningsveld. Een flink deel is vol lof, maar er zijn ook men sen die alle toejuichingen met open mond hebben gelezen. Neem bijvoorbeeld 'kritisch'. „Ik ben bijna met stomheid geslagen door de aard en inhoud van het gros van de reacties. Hoe kan je om het even welke daad zomaar goedpraten. Onbegrijpelijk." Reageerder 'Dus' huivert ook van sommige reacties. „Zo wordt ge woon beweerd dat als je niet van dieren houdt, je een slecht mens bent. Ook kom ik regelmatig te gen dat een dierenmishandelaar kan uitgroeien tot een mensen moordenaar. Het tegendeel is ech ter waar. Lieden die zich voor staan het beste met dieren voor te hebben, zijn in toenemende mate aan het radicaliseren..." 'Kaas' plaatst de brand in een an der perspectief. „Dus als de buur man teveel lawaai maakt op een feestje, word ik de volgende dag ook begripvol behandeld als ik zijn auto in de fik steek?In haar gedachtengang is het nu dus ook oké om haar huis af te branden. Jij mijn auto? Ik jou huis." 'Realist' doet zijn naam eer aan met een relativerend betoog. „Wij hebben verschillende huisdieren verzorgd en verloren, dit deed ui teraard pijn en bezorgde ons ver driet. Wij hebben helaas ook ver schillende dierbaren verloren, dit deed vele malen meer pijn en ver driet Het is gewoon onbeschrijf lijk hoe keihard je onderuit wordt gehaald als een dierbare ernstig ziek wordt en komt te overlijden. Wat ik hiermee wil zeggen is dat wij echte dierenvrienden zijn, maar een dierenleven weegt niet op tegen een mensenleven! Som mige mensen slaan helemaal door als het over dieren gaat Op dit soort berichten krijg je hon derden reacties, maar als er een mensenleven wordt weggeno men kun je ze op een hand tel len." Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. OSSENISSE - Het weekend van 18 en 19 augustus is het Ambachtelijk weekend in Waasland en Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Voor de 33e keer tonen ambachts lieden en kunstenaars deze dagen tussen 10.00 en 18.00 uur hun werk aan het publiek. Zo pakt bij enteeltstation Kreverhille aan de Langeweg 8 in Ossenisse groot uit met demonstraties van ambachtelij ke werkzaamheden. Bezoekers kun nen onder meer zien hoe het ho- ning slingeren in zijn werk gaat en hoe wasproducten zoals kaarten en cosmetica worden gemaakt. Het team van Kreverhille vertelt over de bijenhouderij en natuurbescher mingsorganisatie De Steltkluut in formeert de bezoekers zondags over wilde bijen. De activiteiten bij Kreverhille zijn zomaar een greep uit tal van exposities en demonstra ties in de streek. Het volledige pro gramma staat op www.toerisme- waasland.be Tip? redactie@pzc.nl Het was een raadsel. Ze hadden op de meest vreemde plaatsen gezocht daar op dat Zierikzeese kantoor, maar de suikerpot was weg en bleef weg. Niet veel later verdween een op- laadsnoertje voor een iPad spoorloos en er ontstonden allerlei complottheorieën. De vraag wat je nu moet met een simpele glazen sui kerpot met deksel bleef overigens on beantwoord. De oplossing kwam uit onverwachte hoek. „Allee, als jullie de suikerpot misten, die had ik in mijnen auto", ontboezemde de Zeeuws-Vlaamse fotograaf Hij bleek op een warme dag met de hond op stap te zijn geweest. „En toen had ik niks om water voor de hond in te doen dus heb ik de suikerpot maar gepakt." Nu nog het oplaadsnoertje. Patricia toont een hoofdstel. TERNEUZEN - Stichting Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen begint maandag in Terneuzen een buiten schoolse opvang (bso) voor kinderen die meer structuur nodig hebben dan de reguliere bso's bie den. In de BSO+ aan de Ferlemanstraat kunnen kinderen van vier tot en met dertien jaar met een extra zorgvraag terecht. De extra zorg is er onder meer op gericht om de so ciaal-emotionele vaardigheden te vergroten. De dagindeling is voor spelbaar, waardoor kinderen eer der een veilig gevoel krijgen. Op de BSO+ kunnen maximaal twaalf kinderen terecht. Voor de opvangkosten kan een beroep wor den gedaan op Wet Kinderopvang of specifieke vergoedingen voor mensen met een zorgindicatie. Meer informatie verkrijgbaar via info@kinderopvangzvl.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het dance-evene- ment Jazz-a-Delic ondervindt vooralsnog geen hinder van de sluiting van Snowbase in Terneu zen. Net voordat de skipiste zijn deuren sloot, besloot de organisa tie van Jazz-a-Delic namelijk nét om even wat gas terug te nemen. Het populaire dansfestijn werd twee keer per jaar gehouden in Snowbase. Alle zalen van het ski centrum werden daarvoor omgeto verd tot discotheken, waar zo'n tweeduizend bezoekers uit hun dak konden gaan. In april vond de laatste editie plaats. „Toen kregen we wat signalen van bezoekers dat zo'n evenement twee keer per jaar houden misschien wat veel is. Dat is misschien ook wel zo. Daarom nemen we even een wat langere pauze dan anders", aldus Alexan der Raas van Jazz-a-Delic. De slui ting van Snowbase zit het evene ment daardoor niet dwars. „We ho pen dat er snel een nieuwe eige naar is (gesprekken zijn gaande, red). Dan kunnen we bij hem pol sen of hij onze plannen ziet zitten. Dat is afwachten. Als er in novem ber nog geen helderheid is, dan rijst er voor de volgende editie in het voorjaar wél een probleem." Raas hoopt dat Jazz-a-Delic van het skicentrum kan blijven ge- bruikmaken, want veel andere op- ||i ties in Terneuzen zijn er niet. „We f hebben al eens een rondje gere den, maar in de huidige opzet wordt een andere plek echt een las tig verhaal." Op 11 oktober wordt in Porgy Bess een kleinschalige variant van Jazz-a-Delic gehouden. Raas: „Daar is het allemaal begon nen, dus gaan we weer eens back üF to the roots." „Vanaf het moment dat ik me had voorgenomen af te bouwen, is er veel meer werk bijgekomen. Dit is een prachtig vak en eigenlijk snap je niet dat er maar zo weinig gareelmakers over zijn. In heel Nederland is er naast mij nog één en in België zijn er ook nog maar een paar. Patricia komt dus als geroepen." Fred de Smet kijkt goedkeurend toe hoe Patricia Snoek haar draagkussen afmaakt. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62