Raadsleden maken zelf plan voor Kop Cees Blaeke gaat nog tijdje door Enecotour in 22 minuten door regio ZEEUWS-VLAANDEREN VRIJDAG 10 augustus 2012 21 Gareelmaker sterft niet uit 22 en 23 Architecten werken alternatieven uit met als speerpunten: historische elementen én water door Wout Bareman TERNEUZEN - Bij de invulling van de Kop van de Noordstraat in Ter- neuzen moeten twee elementen te rugkeren in het stadsbeeld: de his torie en het water. De gemeente doet er bovendien goed aan met de projectontwikkelaar af te spre ken dat het, gezien de crisis, alle maal veel soberder moet. Raadsleden beginnen zich steeds nadrukkelijker te bemoeien met de opzet nu de plannen voor de in vulling van de Kop maar niet con creet worden. D66-fractievoorzit- ter Charles ten Hengel heeft de Ar chitectenalliantie in Goes in de arm genomen, die op zijn verzoek een alternatief plan ontwerpt. Ten Hengel: „Eén van de architecten is nog volop bezig, maar één ding is zeker: het is realistischer, dus so berder en historische elementen keren terug. Daarvoor hebben we gepraat met de Heemkundige Vere niging Terneuzen." CDA-fractiévoorzitter Henk Sierse- ma op zijn beurt heeft al een tijdje contact met een architect die be kijkt hoe op een simpele wijze wa ter in de binnenstad kan worden teruggebracht. Die architect heeft contact gehad met projectontwik kelaar Leyten, die eind augustus de nieuwe ondernemers voor vesti ging zou moeten presenteren. Ten Hengel heeft daar een hard hoofd in. „Het is nog steeds onduidelijk hoeveel subsidie de provincie ver strekt. Er is nog niks concreet en ik hoor in de wandelgangen dat Leyten aanstuurt op uitstel." En omdat het dan allemaal weer lan ger gaat duren, wacht de D66-er niet langer af maar presenteert zijn alternatief plan - De Ziel van Terneuzen - woensdag 29 augus tus in café De Vriendschap, waar in 2009 ook het eerste schetsplan werd gepresenteerd. Ten Hengel: „We hebben ook al met omwonenden gesproken. Hun inbreng is immers van groot belang. Maar het is vooral belang rijk dat de zuidelijke entree van het stadscentrum weer allure krijgt." CDA-er Siersema denkt dat (nieu we) ondernemers de terugkeer van water in een stukje binnen stad zullen waarderen. „Dat kan net dat beetje extra bieden. Als je bijvoorbeeld de parkeerplaats aan het Schuttershof onder water zet, is het heel aantrekkelijk om daar omheen terrassen te zetten." Wethouder Frank van Hulle (stads vernieuwing) wacht de alternatie ve plannen met belangstelling af door Harmen van der Werf SLUIS - 'Jan', Jantje en de Grote Jan van Sluis, gebroederlijk staan ze donderdag naast elkaar op het bor des van het belfort van Sluis. Het is feest, groot feest zelfs. Cees Blae ke, alias Jantje van Sluis, is zeven tig jaar stadsomroeper in zijn ves tingstadje, ongetwijfeld een we reldrecord. Ronald Bovendeur alias 'Jan', beoogd opvolger en kleinzoon van Cees, mag het voor touw nemen. Vanaf het bordes kondigt hij met luide stem de heu gelijke gebeurtenis aan. Jacques Suurmond, burgemeester van Sluis, zal hem even later in ca fé-restaurant Het Wapen van Sluis met zijn optreden feliciteren. Ro nald maakt zich al een tijdje op zijn grootvader op te volgen. Hij is er zelfs zelfstandige zonder perso neel (zzp'er) voor geworden, gespe cialiseerd in betonvloeren. „Ik kan dan zelf mijn tijd indelen." Niet dat hij direct vol aan de bak wil als stadsomroeper. „Ik wil mijn opa niet voor de voeten lopen." Cees Blaeke (81) laat er - na ontvangst van een speciaal jubileumbord van de gemeente Sluis - geen misver stand over bestaan in Het Wapen van Sluis. „Ik wil nog een tijdje door." Ceriel Maenhout, pr-man van Jantje van Sluis, denkt 'nog zo'n twee jaar'. Het wereldrecord heeft Cees dan zeker op zak. door Henk Boot TERNEUZEN - De Enecotour doet vandaag in de vijfde etappe tussen Hoogerheide en Aalter welgeteld 22 minuten Zeeuws-Vlaanderen aan. Om 14.33 uur komen de eer ste renners volgens het schema uit de westbuis van de Westerschelde- tunnel in Terneuzen boven water voor een premiesprint. Dat wordt een behoorlijke tour de force want de mannen komen van 60 meter diepte. De beide tunnelbuizen zijn ergens tussen 14.00 en 14.40 uur gesloten voor ander verkeer. Uit veiligheidsoverwegingen. „Doen we dat niet en er zou in de oost buis iets misgaan, dan kunnen hulpverleners daar via de westbuis vanwege de wielrenners niet bijko men", verklaart Tessa Seidel van de tunneldirectie die maatregel. Via de afrit Terneuzen gaat het richting Sluiskil, waar om 14.37 uur de ravitaillering staat gepland. Al etend bereiken de renners Sas van Gent, waar ze via de Westka de om 14.55 uur Zelzate binnenfiet- sen. Op en rond dit bijna 17 km lange traject door Zeeuws-Vlaande ren moet het verkeer rekening hou den met hinder en vertraging. SINT-NIKLAAS Reeënjacht in bossen bij Belsele en Sinaai In de bossen bij Belsele en Sinaai in de gemeente Sint-Niklaas, niet ver van de Zeeuws-Vlaamse grens, worden de komende tijd dertig a veertig reeën afgeschoten. Het aan tal reeën is de afgelopen jaren ge stegen tot zo'n driehonderd, wat volgens de gemeente Sint-Niklaas te veel is. Er zijn al verschillende botsingen tussen reeën en auto's geweest. AARDENBURG Brakzand op tuinfeest Inktpotgenootschap Het Inktpotgenootschap houdt zon dag 19 augustus een tuinfeest met muziek aan de Bogaardstraat 82. Tussen 14.00 en 18.00 uur treedt Brakzand op, met daarin twee mu zikanten uit Zeeuws-Vlaanderen. De groep speelt folk, rauwe shan ties, polka's en madlots. En treeprijs 2,50 euro (inclusief drank je) bij slecht weer speelt Brakzand in 'inhetherenhuïs', Sassenstraat 3. Jubilerend stadsomroeper Cees Blaeke alias Jantje van Sluis (midden), zijn kleinzoon en beoogd opvolger Ronald Bovendeur (links) en de reus van Sluis op het bordes van het belfort van Sluis vlak voor de huldiging van Cees, omdat hij al zeventig jaar stadsomroeper van Sluis is. foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61