M zeeland I 23 Efficiënt Parkeerplaats Sloedam bij Arnemuiden gaat dicht vanwege snelheidsverhoging op A58 ffli s pekaar ÜM JbiutiPLus vrijdag 10 augustus 2012 De Basisregistratie Grootschalige Topografie (BG) maakt het ook voor aannemers een stuk eenvoudiger te zien waar leidingen en kabels lopen alvorens bijvoorbeeld te beginnen met de renovatie van een weg. Q Pand vegetatie object, boom wegdeel fietspad, asfalt ondersteunend wegdeel, berm begroeid, gras- en kruidachtigen wegdeel, rijbaan lokale weg, asfalt paal, lichtmast 0 'Nw' - door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Door de verhoging van de snelheid naar 130 kilometer per uur moet de parkeerplaats Sloedam bij Arnemuiden langs de A58 dicht. Dat maakt Rijkswater staat bekend. Veiligheid is de reden voor de slui ting van de parkeerplaats, ver klaart Rijkswaterstaat. Het verkeer rijdt harder langs de parkeerplaats en vlak erna is de afslag Arnemui den. Auto's die vanaf de parkeer plaats weer willen invoegen, krij gen te maken met harder rijdend verkeer én met uitvoegend verkeer dat naar Arnemuiden moet. Die situatie bestond ook al toen de snelheid nog maximaal 120 kilo meter per uur was. Maar de verho ging naar 130 heeft tot een nieuwe afweging geleid, met de uitkomst dat de parkeerplaats dicht moet. „De snelheidsverschillen worden daar groter", verduidelijkt woord voerder Edwin de Feijter van Rijks waterstaat. „Bovendien ligt de parkeerplaats in een bocht van de snelweg waar voorheen wel eens ongelukken zijn gebeurd", zegt De Feijter. „Daar komt nog bij dat de parkeer plaats Sloedam niet veel wordt ge bruikt. We denken dat we het daar veiliger kunnen maken, zon der dat veel mensen er last van hebben." De snelheidsverhoging is nu nog een experiment. Op 1 september gaat die officieel in. Daarvoor wordt het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens aangepast. De parkeerplaats Sloedam wordt ook meteen per 1 september afge sloten. Dat gebeurt eerst nog provi sorisch, omdat tegen het besluit nog bezwaren ingediend kunnen worden. Tot en met donderdag 20 septem ber ligt het ter inzage op het stads kantoor in Middelburg en op de kantoren van Rijkswaterstaat in Middelburg en Goes. „Bij zo'n be- gebakken klinkers (nieuw en herbruik) vijverranden bcrtratingimalerialen bv Felix Binicewicz Foto Willem Mieras bron Gemeente Borsele GOES Hennepkwekerij ontdekt op zolder Op de zolder van een loods aan de Jenny Weijermanweg op bedrijven terrein De Poel III in Goes is woensdagmiddag een hennepkwe kerij ontdekt. Op de zolder ston den 253 planten. De elektriciteit die nodig was, werd illegaal afgetapt. De politie deed onderzoek 'naar aanleiding van een melding'. De politie heeft de kwekerij inmiddels ontmanteld. Volgens de politie zijn de planten inmiddels vernietigd. KORTGENE Optreden Bandover in Graaf van Buren De coverband Bandover geeft mor genavond vanaf 22.00 uur een op treden in de Graaf van Buren in Kortgene. De band - met de zussen Yvon en Diana, Sjaak, Elibas en Onslow - speelt nummers uit de jaren zeven tig en tachtig. Van Joan Osborne tot ZZ Top en van Led Zeppelin tot The Nimmo Brothers. De toegang is gratis. GOES Spaanse Reinaert de Vos als hoorspel In hotel Terminus in Goes is zon dagmiddag gratis het hoorspel La Zorra Reaguda te beluisteren. Cur sisten van twee spaanse taalscho len brengen het verhaal van Reinae rt de Vos in het Spaans. Het is on derdeel van een uitwisselingspro gramma tussen vijf scholen voor volwasseneducatie. Er is een Engel se vertaling voorhanden, de voor stelling begint om 14.00 uur. OUD-VOSSEMEER Molenweg krijgt asfalt en fietsstrook De Molenweg in Oud-Vossemeer wordt opnieuw bestraaL De weg wordt geasfalteerd en er komt een speciale fietsstrook. Bewoners klaagden over trillingen van passerend verkeer. De gemeen te heeft omwondenden gevraagd wat de beste oplossing zou zijn: as falt, was het antwoord. Het werk wordt deze maand uitbe steed, volgende maand gaat een aannemer aan de slag. sluit hoort een procedure waarin mensen hun zienswijze kunnen indienen. Elke zienswijze wordt ui teraard beoordeeld en op zijn waarde meegewogen", zegt De Fe ijter. Uitgangspunten blijven vol gens hem wel de snelheidsverho ging, de verkeersveiligheid en het feit dat de parkeerplaats erg weinig wordt gebruikt. De parkeerplaats Sloedam wordt op 29 augustus 's avonds om 20.00 uur afgesloten met hekken. Dan kan niemand er meer op. Later wordt de parkeerplaats opgeruimd en worden er een nieuwe sloot en wal aangelegd. Wanneer dat ge beurt, is nog niet bekend. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klorinelweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl Basisregistratie Grootschalige Topografie De Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT) is een gedetailleerde digitale kaart van heel Nederland. Daarin worden alle objecten als gebouwen, wegen, water, spoorlijnenen groen op een eenduidige manier vastgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59