Parkeerplaats aan A53 dicht 22 7PA|anr| CDA-kopstukken oriënteren zich op ontwikkelingen Brouwersdam Gewonden bij ongeluk op Veerse Dam Divers aanbod Redden mei Taakstraf grafschenners waterscooter Tot 70% korting op alles! D1MIMI vrijdag 10 augustus 2012 v%sir. m 'WK- wM- Verkeersveiligheid in het geding door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Door de verhoging van de snelheid naar 130 kilometer per uur moet de parkeerplaats Sloedam bij Arnemuiden langs de A58 dicht. Dat maakt Rijkswater staat bekend. Veiligheid is de reden voor de slui ting van de parkeerplaats, ver klaart Rijkswaterstaat, Het verkeer rijdt harder langs de parkeerplaats en vlak erna is de afslag Arnemui den. Auto's die vanaf de parkeer plaats weer willen invoegen, krij gen te maken met harder rijdend verkeer én met uitvoegend verkeer dat naar Arnemuiden moet. Die situatie bestond ook al toen de snelheid nog maximaal 120 kilo meter per uur was. Maar de verho ging naar 130 heeft tot een nieuwe afweging geleid, met de uitkomst dat de parkeerplaats dicht moet. „De snelheidsverschillen worden daar groter", verduidelijkt woord voerder Edwin de Feijter van Rijks waterstaat. „Bovendien ligt de parkeerplaats in een bocht waar voorheen wel eens ongelukken zijn gebeurd. Daar komt nog bij dat de parkeer plaats Sloedam niet veel wordt ge bruikt. We denken dat we het daar veiliger kunnen maken, zon- OUDDORP - De CDA-kopstukken Mona Keijzer, Liesbeth Spies, Wim van der Camp, Henk Bleker en Ben Knapen brengen woens dag 15 augustus met diverse kandi daat-kamerleden een bezoek aan Goeree-Overflakkee. Zij gaan daar in gesprek met orga nisaties en bewoners over een getij- dencentrale in de Brouwersdam en over de landbouw en recreatie op ons eiland vol kust, rust, na tuur en ruimte. De regionale CDA-afdeling juicht het toe dat het CDA de landelijke regiotour met het thema Europa fSBZ&s&fa&a CULTUUR DICHTBIJ Zierikzee beleeft eindelijk de ope ning van een nieuw theater: Weverij. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST GELEZEN 1.Jongen beroofd en mishandeld. 2.Graffiti in tunneltje N59. 3.Dj's draaien op grote hoogte. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl VROUWENPOLDER - Twee automobi listen zijn donderdag gewond ge raakt bij een ongeval op de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. Rond 07.00 uur botste een 64-jarige auto mobilist uit de gemeente Veere te gen een bestelbusje. De Veerenaar reed richting Kamperland en had door beslagen ruiten slecht zicht. De politie vermoedt dat hij door rood is gereden. Het bestelbusje, dat werd bestuurd door een 28-jari- ge man uit de gemeente Noord-Be veland, kwam van de parallelweg en kantelde dóór de aanrijding. De Noord-Bevelander liep een hoofd wond op, de Veerenaar klaagde over pijn in zijn maagstreek. Naast koninklijke brillen biedt het museum 'Ogen te kort' in Burgh-Haamstede ook kitsch en humor. De collectie omvat onder meer Neurenbergers, monocles, lorgnets, 'nietbrillen', pince-nez, drie dimensionale brillen, fopbrillen en duikbrillen. der dat veel mensen er last van hebben." De snelheidsverhoging is nu nog een experiment. Op 1 sep tember gaat die officieel in. Daar voor wordt het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens aan gepast. De parkeerplaats Sloedam wordt ook meteen per 1 septem ber afgesloten. Dat gebeurt eerst nog provisorisch, omdat tegen het besluit nog bezwaren ingediend kunnen worden. Tot en met donderdag 20 septem ber ligt het ter inzage op het stads kantoor in Middelburg en op de kantoren van Rijkswaterstaat in Middelburg en Goes. „Bij zo'n be sluit hoort een procedure waarin mensen hun zienswijze kunnen indienen. Elke zienswijze wordt ui teraard beoordeeld en op zijn waarde meegewogen", zegt De Fe ijter. Uitgangspunten blijven vol gens hem wel de snelheidsverho ging, de verkeersveiligheid en het feit dat de parkeerplaats erg weinig wordt gebruikt. De parkeerplaats Sloedam wordt op 29 augustus 's avonds om 20.00 uur afgesloten met hekken. Dan kan niemand er meer op. Later wordt de parkeerplaats opgeruimd en worden er een nieuwe sloot en wal aangelegd. Wanneer dat ge beurt, is nog niet bekend. 8c de wereld juist op Goe ree-Overflakkee begint. Het CDA wil graag in gesprek over het feit dat geloof en zorg voor elkaar be langrijke waarden zijn op dit ei land. De CDA-kopstukken brengen sa men met een groot aantal landelij ke, provinciale en eilandelij ke CDA'ers dit bezoek. Zij hopen om streeks 11.00 uur op de toeristen dag in Ouddorp met kiezers ge sprekjes te voeren. Daarna zullen de politici om 13.00 uur de mou wen opstropen op de Brouwers- dam voor een potje volleybal. irtllllBiWIlWWWIIIIIIIWWIlWMWiiaMWiWIIIlll—MI»illl«IMIIIIiWlilliill'IIIIIIW1—I—■llllllllllllil VLISSINGEN - Rescue Vlissingen en de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij (KNRM) heb ben een nieuwe opleiding opgezet voor het gebruik van een water scooter bij reddingen. Donderdag hebben zij het nieuwe handboek voor die opleiding ge presenteerd. In 2004 gaven Ameri kaanse instructeurs voor het eerst in Nederland een cursus redding waterscooter tijdens het evene ment Rescue. Vervolgens bleek dat her en der verschillende technie ken worden gebruikt voor het ge bruik van de waterscooter bij red dingen. Daarom hebben Rescue en de KNRM vorig jaar besloten één handboek te schrijven waarin alle technieken zijn gebundeld. Het voordeel is dat iedereen die dit handboek gebruikt, overal inge zet kan worden op een reddingwaterscooter. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag twee Zierikzeese mannen van 20 en 22 jaar taakstraffen van 60 uur, respec tievelijk 120 uur waarvan veertig voorwaardelijk opgelegd. Een toen 17-jarige jongen, eveneens uit Zie rikzee, kreeg een leerstraf van 50 uur en een taakstraf van 150 uur waarvan de helft voorwaardelijk. Daarnaast moeten de drie geza menlijk 564 euro betalen. Tegen de drie verstandelijk gehandicap ten waren hogere straffen geëist. De drie werden veroordeeld voor onder meer enkele brandstichtin gen die in de avonduren van 19 no vember in Zierikzee plaatsvonden. Enkele weken daarvoor braken ze in bij de Pontes Praktijkschool en namen daar een tv en een compu ter mee. Het dieptepunt bereikten ze in de nacht van 28 september toen ze op de begraafplaats enkele beeldjes van een graf sloopten. Toen ze het gevoel kregen dat de politie hen op het spoor was, fiets ten ze naar de Zeelandbrug en kie perden daar de beeldjes de Ooster- schelde in. De jongste van het stel werd ook schuldig bevonden aan pogingen tot straatroof. Verbouwingsuitverkoop logusgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54