Je moet met hun tijd meegaan Verlangen nadr gekookte aardappels profiline.nl eer Vakantie! Zomergasten vrijdag 10 augustus 2012 Zoveel mogelijk feestjes meepakken lijkt het credo van jongeren in de vakantie. Weinig slaap en veel uren maken. Dat geldt ook voor de horeca-ondernemers van uitgaansgelegenheden. Hoe hard moeten discotheek-eigenaren werken om jongeren uit hun tent naar de disco te lokken? door Ellen Nieuwenhuijze Stilstand is achteruitgang. Als je jongeren naar je uitgaansgelegenheid wil trekken, dan moet je met hun tijd meegaan." Voor Erwin van der Linde, eige naar van Club Four, Pinky's en De Zoom in Renesse, bestaat daar geen twijfel over. „Als je alleen al naar de muziek kijkt: iedere dag komt er minstens één nieuw, po pulair liedje bij." Koen Funk be aamt dit. Hij nam vóór deze zo mer De Hooizolder in Westkapel- le over en heeft het roer omge gooid. „We hebben de formule aangepast en draaien nu veel meer feestmuziek. We proberen voor ie der wat wils te draaien. Van house tot frouse, alles door elkaar om een zo'n groot mogelijk publiek aan te trekken." 'De jeugd van tegenwoordig', een kreet die waarschijnlijk nooit vol wassen zal worden, verandert con stant. Hun muziek- en kledings- smaak, maar ook hun houding. Ge rard Cobussen, eigenaar van jonge- Avonden in de disco komen langzaam op gang. Pas na middernacht wordt het écht gezellig. foto's Ruben Oreel Kozijnen Dakkapellen Zonwering (0118) 820 220 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Björn, Richard, Jarrïck, Rick en Remco. Naam: Remco, Rick, Richard, Björn (allen 19) en Jarrick (18) Woonplaats: Twente Gespot: Camping Duin en Strand bij Scharendijke door Ellen Nieuwenhuijze Twee weken hou je hier echt niet vol hoor." Bjom lacht: „De levensstijl is niet zo gezond met al dat vette eten en bier." Jarrick: „Na een week verlang je weer naar de ge kookte aardappels van je moe der." De jongens zitten in de voortent van hun caravan op jongerencamping Duin en Strand. Aan het fris. „We begin nen meestal rond half twaalf met het bier", legt Björn uit. De voortent staat bomvol, maar ver geleken met andere camping- plekken is die van hen redelijk opgeruimd. Naast de tent ligt een opblaasbaar zwembad. Ri chard: „Ons eigen privézwem- bad." Rick vult hem aan: „Als we ons vervelen, nemen we een duik. Het is hier redelijk afgele gen, overdag is er niet zoveel te doen." Toch hebben de jongens genoeg verhalen. Over de meeuw die ze afgelopen week vingen. Remco grinnikt: „Zet dat maar niet in je artikel hoor, straks krijgen we de dierenbe scherming nog op ons dak." Of over de ezels. Björn: „Om half twee 's nachts zetten we de ra dio keihard aan. Dat mag niet. Dus kregen we strafcorvee. Ston den we daar ezelstront te schep pen." 's Avonds gaan ze uit. „Meisjes vissen", lacht Richard. Gelukkig lopen er genoeg leuke meiden rond. Remco: „Kijk, net als die daar", hij wijst naar een meisje dat net uit het toiletge bouw stapt. „HEE!" Het meisje kijkt even om, glimlacht en loopt weer verder. Intussen is het half twaalf en tijd voor de foto. Björn: „Zullen we er een biertje bij pakken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46