sport 137 NuTSP0(R)TS Val schakelt Hoogerland uit in Tour de I' Ain Thol Boys tegen Oud Feyenoord Acht elftallen strijden om de overwinning in Heinkenszand Tweedaags toernooi bij Kloetinge Primeur vrouwen in Cofely Cup Reimerswaalcup in Kruiningen Bruse Boys kan niet scoren tegen Den Bommel vrijdag 10 augustus 2012 De Turkse EK-deelnemers Sezer Ferhat (linksboven), Ferit Can Samli (rechtsboven), Lutfullah Tanriverdi (linkson der) en trainer/coach Suat Torgay. in de voetsporen van zijn landge noot. Geheel toevallig was zijn ze ge in Goes niet. Zo won hij ook in de Ronde van Nedersaksen de ra ce tegen de klok. Zijn suprematie was de bevestiging van het hoge ni veau waarop de Denen, leiders in de tussenstand van de Nations HEINKENSZAND - Op de velden van voetbalclub Heinkenszand wordt zaterdag het jaarlijkse Zeeland As surantiën Toernooi gespeeld. De deelnemende elftallen bereiden er zich voor op de competitie. Er komen acht ploegen in actie, die verdeeld zijn over twee poules. In poule A strijden Heinkenszand, Wolfaartsdijk, Luctor'88 en Hein kenszand 2, dat de plaats van Kwa- dendamme inneemt. In poule B treffen Arendskerke, Hoedekens- kerke, Volharding en Kloetinge 2 elkaar. De poulewedstrijden duren 25 minuten en beginnen om 16.00 uur. De finale en de strijd om de derde en vierde plaats staan om 19.30 uur gepland en duren dertig minuten. Cup, tegenwoordig acteren. „Natuurlijk komt dit doordat we over een prima lichting beschik ken. Maar het is zeker geen toeval. We worden in onze opleiding aan alle kanten gesteund. En dat werpt zijn vruchten af', zei Krigbaum. Hij rekent erop dat de Denen ook foto's Edwin van 't Westeinde in de wegrit hoge ogen zullen gooien. Of er op korte termijn Deense toprenners in het profpelo ton zullen opduiken, achtte hij al lerminst uitgesloten. „Dat gaat een keer gebeuren. Dit kan niet an ders." Joeri Leijs was de beste Ne derlander op de 33e plaats. Kijk voor de volledige ageoda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Kloetinge houdt in de aanloop naar het voetbal seizoen een toernooi. Het gaat om het eerste Bouman Kantoor Totaal (BKT) toernooi. Deelne mende ploegen zijn Baronie, Dongen (beiden zondag hoofdklasse), Roosendaal (zondag twee de klasse) en Kloetinge (zaterdag hoofdklasse). Er worden volledige wedstrijden gespeeld. Het programma voor vrijdag is: Baronie-Roosendaal en Kloetinge-Dongen. De aanvang is 19,00 uur. dag later gaat het toernooi verder met de wedstrijden Roosen- l-Baronie (15.00 uur) en Baronie-Kloetinge (17.00). Voor de eerste keer binden ploegen uit het Zeeuws-Vlaamse vrouwenvoetbal met elkaar de strijd aan in de Cofely Cup. De vrouwenversie van het toernooi heeft de SVZV Ladies Cup als naam gekregen. De acht deelnemende teams zijn Koewacht, Terneuzen, Hontenisse, Zaamslag, Axel, Vogelwaarde, Hulsterloo en IJzendijke. Plaats van handeling is Sportpark De Vliegende Hollander van voetbalvereniging Terneuzen. In de eerste ronde wordt vanaf 18.45 uur meteen een schifting gemaakt. Daarna nemen de verliezers en de winnaars het tegen elkaar op. De fina le begint om 21.15 uur. De wedstrijden duren telkens 25 minuten. De voetbalvereniging Kruiningen heeft dit jaar de organisatie van de Reimerswaalcup in han den. Het evenement vindt jaarlijks plaats in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Aan het toernooi doen alle eerste elftallen mee van de Reimerswaalse verenigingen mee. Het gaat om Kruiningen, Rillandia, Krabbendijke, Waarde, Yerseke en Hansweertse Boys. Er wordt een halve competitie afgewerkt. Dit be tekent dat alle elftallen één keer tegen elkaar spelen. De eerste wedstrijd staat gepland om 11.30 uur, de laatste om 16.10 uur. MIDDELBURG - Zaterdagtweedeklas- ser Bruse Boys heeft in oefenwed strijd met 0-2 verloren van Den Bommel. Terneuzense Boys was met 3-1 te sterk voor RIA W. Voor rust was Bruse Boys een klas se beter dan Den Bommel, maar wist niet te scoren. Na de pauze waren de rollen omgedraaid. Den Bommel, net als Bruse Boys twee deklasser, scoorde wel, in de 71e en 85e minuut. Terneuzense Boys-RIA ging aan vankelijk gelijk op. Na de rust na men de Boys het initiatief. De be zoekers werden ver teruggedron gen. Bij een uitval zette Dean van Meirhaeghe RIA op voorsprong. Evert-Jan van Opdorp, Ruud Hoo- gesteger en Frank van Kou teren troffen in het laatste kwartier doel voor de eersteklasser. door Koen de Vries MIDDELBURG/BELLAY - Wielrenner johnny Hoogerland heeft donder dag na een val de Tour de l'Ain moeten verlaten. De coureur van Vacansoleil-DCM kon in de begin fase van de derde etappe een val partij niet ontwijken en ging on deruit. Hoogerland kwam terecht op z'n knie, die hevig bloedde. „De dok ter was snel in de buurt, maar hij was druk bezig met Sandy Casar, die echt hard was gevallen", aldus Hoogerland. „Het duurde lang voordat m'n knie was verbonden en toen was het te laat om achter het peloton aan te gaan. Ik heb een paar klei ne wondjes aan m'n knie. Als je dit in de laatste kilometers over komt, rij je met achterstand naar de finish. Maar dat was nu onmo gelijk. Jammer, want we hadden net wat zwaardere etappes voor de boeg. Later bracht de ploegarts wat hechtingen aan in de knie. Hoogerland vliegt vanochtend te rug naar Nederland en hoopt la ter op de dag nog een trainingsrit je te kunnen maken over Zuid-Be veland. Hoogerland: „Ik was van plan de ze week m'n planning voor de rest van het seizoen te maken. Dit maakt het er niet makkelijker op." In de Tour de 1' Ain rijden ook Nick van der Lijke uit Middelburg en Marco Minnaard uit Wemeldin- ge mee. Beiden zijn lid van het Ra- bo Continental Team. Ze staan 49e en 50e in het klassement. THOLEN - Een gelegenheidselftal van voetbalvereniging Tholense Boys speelt zaterdagavond op het eigen veld in Tholen-stad tegen het team van Oud-Feyenoord. Bekende Feyenoord-veteranen zul len hun opwachting maken tegen de zaterdag-derdeklasser, onder wie Pierre van Hooydonk, Regi Blinker, Mike Obiku, Ben Wijnste kers en Peter Houtman. De opbrengst van de vriendschap pelijke ontmoeting gaat naar de Brandwondenstichting van het So phia Kinderziekenhuis. De wedstrijd begint om 19.30 uur op Sportpark De Bent in Tho len-stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37