'Meer controles Renesse' 23 Het verleden van Zoutelande wordt verder verteld Japanse dichtvorm pekaar Twee gewonden door botsing WÜM AÏUtlPLUS vrijdag 10 augustus 2012 Een Haiku is een Japanse dichtvorm. De werkjes bestaan uit drie regels. De eerste regel telt vijf lettergrepen, de tweede zeven en de derde weer vijf lettergrepen. Haiku Kern Zee land maakte de zestien haiku's die vanaf volgende week langs strandovergang 'T Mart- gat in Zoutelande hangen. Veers wethouder René Molenaar onthult volgende week don derdag om 10.00 uur de gedichten. ,hVv"'vnatuursteen tegels 2:; i - gebakken klinkers -'C£- - (nieuw en herbruik) beflratlngimaterlalen bv Kanaalwcg 83 440I PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekanr.com wwww.pcknar.com Lut Lievense bij strandovergang 'T Martgat waar de zestien haiku's komen foto Lex de Meester Van 'De man achter De Meeuwen' tot 'Arie op zoek naar scheepswrak ken'; in dertien (levens)verhalen schetsen dorpsbewoners en toeris ten Zoutelande in Zoutelande ver telt verder. Schrijfster Lut Lievens noteerde met liefde de herinnerin- gen, ervaringen en anekdotes over haar dorp. Het eerste exemplaar is gisteren aangeboden aan de Veerse wethouder Jaap Melse. Na haar eerste boekje Zoutelande verhaalt het verleden bleek een ver volg onvermijdelijk. Lut: „Ik kreeg zo veel reacties, dat ik niet anders kon dan een tweede deel maken. Ik ben in de huid van de vertellers gekropen. Dat was best lastig, om dat ik me op een gegeven moment te veel vereenzelvigde met hen. Ik ben toen in de derde persoon gaan schijven en heb een aantal verha len opnieuw geschreven." Lut wilde ook 'het geheim van Zoutelande' ontrafelen. „Ik wilde van onze vaste toeristen weten waarom ze jaar na jaar en genera tie na generatie terug komen. Som mige families komen hier al zeven tig jaar. Ik heb de verhalen van zes toeristen geschreven. De schoon heid van dorp en zee blijkt het ge heim. Daar komen ze voor. Toen ik vanochtend Masha uitliet, onze 15-jarige tekkel, begreep ik het. De zee was een strakke spiegel, waar in de lucht in zoveel verschillende tinten werd weerkaatst. Dat beeld verandert steeds." VROUWENPOLDER - Twee automobi listen zijn donderdag gewond ge raakt bij een ongeval op de Veerse Dam bij Vrouwenpolder. Rond 7.00 uur botste een 64-jarige auto mobilist uit de gemeente Veere te gen een bestelbusje. De Veerenaar reed richting Kamperland en had door beslagen ruiten slecht zicht. De politie vermoedt dat hij door rood is gereden. Het bestelbusje, dat werd bestuurd door een 28-jari- ge man uit de gemeente Noord-Be veland, kwam van de parallelweg en kantelde door de aanrijding. De Noord-Bevelander liep een hoofd wond op. De Veerenaar klaagde over pijn in zijn maagstreek. Bei den zijn met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. door Melóta Lasting RENESSE - De dorpsraad Renesse wil dat de politie 's nachts meer controleert op de uitvalsroutes vanuit het dorp. Het verzoek is neergelegd bij burgemeester Ge rard Rabelink. Rabelink heeft toe gezegd het mee te nemen in zijn overleg met de politie. Tijdens de nachtelijke uren in het het hoogseizoen blijven de agen ten vaak in het centrum. Op mel dingen wordt wel gereageerd. De routes naar campings en bunga lowparken worden wel dagelijks in de gaten gehouden door het sus- team. Toch houden de klachten aan over overlast van jongeren die terugkeren na een avond stappen. Onlangs zijn nog een jongen en een meisje beroofd en mishan deld. „Toch gebeurt er minder, blijkt uit de politieberichten", zegt voorzitter Frans Prins van de dorpsraad. „Er zijn ook minder jongeren dan andere jaren." Dat neemt niet weg dat de dorps raad vindt dat de gemeente er bo venop moet blijven zitten. „Recrea tieparken hebben met elkaar af spraken gemaakt over jongeren die zich in het dorp misdragen. Die mogen de camping niet meer op. Maar niet iedereen houdt zich aan die afspraken en jongeren komen soms te gemakkelijk alsnog de camping op." Door ook goed naar de exploitatie- en gebruiksvergun ningen te kijken, kan de gemeente volgens de dorpsraad ook aan de horeca eisen stellen voor het beper ken van overlast. „We zien nog steeds glas op straat en hebben de indruk dat er ook nog teveel wordt doorgeschonken." Het probleem van het indrinken thuis of op de camping is voor de dorpsraad ook een belangrijk punt. „Daar zouden ouders en campinghouders een rol in moe ten spelen. Je zou ze het liefst te rugsturen, maar dat is een lastig fe nomeen begrijp ik." Ondanks de klachten wil de raad miet dat de jongeren verdwijnen. „Nee zeker niet. Sommige ondernemers zou den dat graag zien, maar wij niet. Renesse is een badplaats voor jong en oud en dat moet zo blijven." ZOUTELANDE Vuurwerkshow op Disneymuziek Op de dijk van Zoutelande vindt za terdagavond om 23.00 uur een vuurwerkshow plaats. Volgens Carlo Rotte van Vuurwerk show Zeeland wordt het de eerste vuurwerkshow op muziek in Zee land. „We gebruik Disneymuziek, langzame en snelle. De grote uitda ging is om de timing goed te krij gen. En wind kunnen we niet ge bruiken, want dan verwaait het rit me. Gelukkig geven ze voor zater dagavond goed weer af." Het evenement duurt circa tien mi nuten en is het beste te bekijken vanaf de Langstraat in Zoutelande. De show staat opgesteld op de dijk. ARNEMUIDEN jongetje gewond bij val in water Een 3-jarig jongetje is donderdag middag naar het ziekenhuis in Rot terdam gebracht nadat hij te water was geraakt aan de Muidenweg bij Arnemuiden. Hoe het jongetje in het water terecht kwam was don derdagavond niet bekend. De toe stand van de peuter was dermate ernstig dat hij met de traumaheli kopter werd vervoerd. KOUDEKERKE Weer woninginbraak op klaarlichte dag In een woning aan de Kerkstraat in Koudekerke is woensdagmiddag in gebroken. Dat gebeurde tussen 13.00 en 14.30 uur. De laatste tijd wordt vaker ingebroken op klaar lichte dag. De politie waarschuwt daarom nadrukkelijk ook overdag goed op te letten. De buit in Koude kerke bestond uit een televisie, een playstation en een modem. MIDDELBURG Politie zoekt getuigen van beroving De politie zoekt getuigen van een straatroof die zich donderdagmid dag voordeed in Middelburg. Even na 17.00 uur is een medewerker van de kiosk van de Lange Jan over vallen. Een onbekende man griste een geldkistje uit zijn handen toen hij na sluitingstijd naar zijn auto liep. Het slachtoffer kwam hierbij ten val, maar raakte niet gewond. Bi j Seder mens pas* een kunststof kozijn. Klarinelweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23