Het kleinschalige is de kracht van de Kunst en Cultuurroute 221 zeeland OM: Cel voor dealen cocaïne Een goeie prater en een talent Wandelen naar zee langs zestien stenen haiku's Tot 70% korting op alles! limilKMIEII SGP-jongeren voeren campagne in Middelburg en Aagtekerke vrijdag 10 augustus 2012 W Kunstroute door Emile Calon De Kunstroute Zoutelande-Meliskerke wordt voor de vijfde keer gehouden. De 46 exposan ten dit jaar bieden opnieuw een gevarieerd aanbod aan kunst, van schilderijen tot foto's, sieraden en beeldhouwwerk. Veel van hen exposeren in of aan huis. Maar ook bijvoorbeeld de Catharinakerk, de molen en camping de Meerpaal vormen locaties waar deelnemers aan de route terecht kunnen. MIDDELBURG - Raadsman M. Duns- bergen plaatste donderdag de nodi ge vraagtekens bij de verklaringen die tegen zijn cliënt waren inge bracht tijdens de strafzaak tegen hem. Die cliënt, een 20-jarige Vlis- singer, zou volgens officier van jus titie R. Rammeloo ruim een jaar in Vlissingen en Goes cocaïne heb ben gedeald. Dunsbergen wees naar de verkla ring van een klant van de Vlissin- ger. Volgens haar zou ze tien gram cocaïne voor een bedrag van dui zend euro hebben gekocht. De raadsman hield de leden van de Middelburgse rechtbank voor dat die verklaring niet kan kloppen omdat dat een veel te hoog bedrag is. Volgens de advocaat is vijftig eu ro voor een gram de marktprijs, zo weet hij sinds hij drugsverdachten bijstaat. De advocaat stelde dan ook dat er voorzichtig omgesprongen moet worden met verklaringen van drugsgebruikers, omdat die lang niet altijd kloppen. De Vlissinger is begin dit jaar opge pakt en had toen bijna tachtig gram cocaïne op zak. Volgens de verdachte was die jas, waarin de drugs zaten, echter niet van hem. Van wie die jas wel was, dat wist hij echter niet. Zijn ex heeft echter tegenover de politie verklaard dat hij die jas wel eerder heeft gedra gen. Volgens Rammeloo zou de Vlissin ger een wat grotere dealer zijn die aan mensen in Vlissingen en Goes leverde. Hij eiste een celstraf van vijftien maanden tegen hem en liet ook weten dat op termijn de il legale winsten van de Vlissinger worden verhaald door het OM. Dunsbergen pleitte voor een lage re straf. Hij wees erop dat de be langrijkste dealer in dit onderzoek een straf heeft gekregen van acht tien maanden waarvan drie voor waardelijk. Uitspraak 23 augustus. door Annemarie Zevenbergen Zoutelande en Melisker- ke staan volgende week drie dagen in het teken van kunst tijdens de vijfde Kunst en Cultuurroute. Een lus trumroute met 46 exposanten en een gevarieerd aanbod aan kunst vormen. Jeanette Marcussen zit in de orga nisatie van de route. De Zouteland- se duizendpoot, tevens dorpsraad voorzitter, is ervan overtuigd dat 'de kleinschaligheid en het per soonlijke' de kracht vormen van het evenement. „Ik ben er vijfjaar geleden mee be gonnen. Alleen in Zoutelande. Ik heb toen bij mensen waarvan ik wist dat ze bijvoorbeeld schilder den, een A4tje in de bus gedaan met de datum en de vraag of ze mee wilden doen. Ja, dat was wel heel primitief, maar het werkte wel en de eerste keer was ook ge lijk een succes. De route groeide vervolgens flink. In het begin deed alleen World of Silk in Meliskerke mee. Nu doet sinds een jaar of drie heel Meliskerke mee." „Maar we willen het niet te groot schalig maken. Het moet persoon lijk blijven. Intiem. Dat is de kracht van de route. De bezoekers komen in het huis of in de tuin van de exposanten. We hebben ie mand aan de Zwinstraat die zelfs z'n hele woonkamer leeghaalt en speciaal inricht met kunstwerken. En aan de Duinweg is een tuin in gericht met partytenten waar men even kan rusten een een kopje kof fie drinken." „Wat ik zo leuk vind is dat je ook de deelnemers ziet groeien. In het begin waren sommigen een beetje faalangstig. Zo van: 'ben ik wel goed genoeg'. Die heb ik zien ver anderen. Ook hun werk werd be ter. )e ziet bovendien dat de contac ten onderling sterker zijn gewor- Kunst en Cultuurroute Kunst aan de Kust O Vijfde Kunst en Cultuurroute Kunst aan de Kust in Zoutelande en Me liskerke. Er zijn dit jaar 46 exposanten op 25 locaties. De route wordt donderdag 16 au gustus om 10.00 uur geopend en is van 14 tot 20 uur te bezoeken. Vrijdag en zaterdag te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. den. In het begin wist bijna nie mand wat de ander deed. We wil len amateurkunstenaars op deze manier een podium bieden." „Alle locaties zijn goed aan te fiet sen. Daarom willen we ook niet te ver uitgroeien. Misschien nog wat locaties richting Westkapelle, maar niet veel verder. Het moet wel te doen zijn in drie dagen. Er is wel eens gesproken over één kunstroute voor heel Walcheren. Maar daar zijn wij geen voorstan der van. Nu zijn alle routes mooi verspreid in de tijd. We hebben daarover goed overleg. We verster ken elkaar, maar zitten niet in el- kaars vaarwater." Volgend jaar maken de zestien hai- ku's's langs 'T Martgat permanent deel uir van de route. „Dat geeft een extra accent, zeker omdat we dan ook strand en zee erbij betrek ken. We zijn tenslotte een dorp aan zee." een kleine jongen draagt blij en overmoedig water naar de zee Lies Drenth Woorden gevat in Bel gisch hardsteen begelei den de wandelaar. Duinovergang 'T Martgat in Zoute lande biedt straks een wandeling naar zee via gedichten over de zee. Gedachten gebundeld in zestien haiku's, gemaakt door leden van de Haiku Kern Zeeland. De haiku's, met de zee als thema, worden volgende week donderdag onthuld op de eerste dag van de Kunst en Cultuurroute Zoutelan de. Ze maken vanaf dan ook per manent deel uit van die kunstrou te. Initiatiefneemster Lut Lievense straalt als ze over haar project praat. „Na vijfjaar is het eindelijk gelukt. Geweldig. De haiku's zijn door Dominicus in Westkapelle in de stenen gezet. Niet gegraveerd, maar gezandstraald. De letters zijn met de hand gewit en afgelakt. Er wordt me wel eens waarom geen zeventien haiku's langs het pad? Een haiku bestaat immers uit ze ventien lettergrepen. Dat kon jam mer genoeg niet, er zijn maar zes tien stenen waarop dat kan." De negen leden van Haiku Kern Zeeland maakten de korte Japanse gedichten. Vijf van hen, leden van het eerste uur, schreven er twee. „Omdat haiku's zo kort zijn, blij ven ze hangen bij lezers. Dit is een vrij steil pad, straks kun je even rusten en op je gemakje lezen." Lut's buurman 'Arjoan' Stroo komt langs. Hij veegde vroeger het pad schoon toen er nog geen af scheiding langs stond. Hij grin nikt: „Dan moet ik straks in plaats van zand de mensen wegvegen." liggend op het strand tussen al dat bijna bloot ontwaak ik vuurrood Tjebbe van Dijk Verbouwingsuitverkoop L,0'cè.y§ logusgoes.nl ivirirrr-nrii-r-ir-inn-iniir MIDDELBURG - Voetencrème, wat zou je daarover nou moeten vertel len? Nou, genoeg, en zo enthou siast dat J. Gruter uit Maarssen er gisteren de eerste prijs mee behaal de op het standwerkersconcours in Middelburg. „Origineel, welbe spraakt en hij weet het publiek mooi te betrekken in zijn praatje. Een goeie prater, en een talent, want hij is nog maar anderhalf jaar standwerker", verklaarde Jac- ky Nijssen namens de jury. Het standwerkersconcours in Mid delburg wordt elk jaar in augustus gehouden. De tweede prijs ging donderdag naar J. Mahu uit Heer len. Hij verkoopt keramische pan nen. Derde werd een andere Lim burger: B. Dummer uit Maastricht, die raspen verkoopt. De winnaar aan het werk. MIDDELBURG - De jongerenafdeling van de SGP komt met de Tour d'Orange op 16 augustus naar Mid delburg en Aagtekerke. De SGP-J voert voor de Twee de-Kamerverkiezingen in septem ber campagne van 13.00 tot 17.00 uur in het centrum van Middel burg bij de Langevielebinnenbrug. Daar is Tweede-Kamerlid Elbert foto Ruben Oreel Dijkgraaf aanwezig. 's Avonds gaat de verkiezingscam pagne verder op camping School- zicht in Aagtekerke. Behalve Dijk graaf zal daar ook landelijk voorzit ter van de SGP-J Jacq. Rozendaal aanwezig zijn. Deze verkiezings avond duurt van 19.30 tot 23.00 uur. Het wordt een interactieve bij eenkomst waar iedereen welkom is en iedereen kan meedoen. Er wordt ook gedebatteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22