Libanon verslaafd aan botox uit Israël ïland i 9 €199, €229, Corendon eft China 8 daagse excursiereis Macedonië www.corendon.nl donderdag 9 augustus 2012 Actiegroep zwengelt verboden import aan i windvlagen. Ze- t leven gekomen wind en hevige na twee miljoen mensen werden geëvacueerd. Honderden vliegtuigen bleven aan de grond. Eerder vielen er zestig doden op de Filipijnen en Taiwan als gevolg van Haikui. De orkaan Ernesto trok gis teren over Mexico. Er waren in de avonduren nog geen be richten over schade. foto AP Libanon is verslaafd aan cosmetische ingrepen. Maar een anti-lsraël actiegroep heeft een bommetje laten vallen in de wereld van botox en siliconen. door onze correspondent Jessica Maas Mijn nagels en haar laat ik elke week doen. Dat is een must. En ik heb pas mijn borsten laten liften", verklapt de 37-jarige Hilde. Ze zit in een volle beautysa lon in Beiroet. Ze is totaal geen uit zondering. Er goed uit zien is be langrijk in Libanon. Héél belang rijk. Dat weet ook de Libanese Eer ste Nationale Bank, die onder de leus 'Schoonheid is geen luxe meer' leningen verstrekt voor een nieuwe neus of borsten. Met een maximum van 4000 euro. Dit is het land waar kleine rijke meisjes - welkom vanaf vier jaar - naar kinderschoonheidssalons gaan en waar vrouwen zich in de lunchpauze laten botoxen. „Een Libanese lijdt nog liever hon ger dan dat ze bezuinigt op haar ui terlijk. Er is nu ook in Libanon een recessie, maar onze sector merkt daar nog niet zoveel van", lacht schoonheidsspecialiste 'Lou'. Haar echte naam wil ze, uit angst voor de baas, niet geven. „Ze wil len er allemaal uit zien als Haifa." Dat is de populaire zangeres Haifa Wehbe, voormalig Miss Libanon. Libanese chirurgen zijn niet alleen populair in eigen land, de afgelo pen jaren is het 'cosmetische toeris me', vooral uit Arabische landen maar ook uit Verenigde Staten en Europa, enorm toegenomen. De ingrepen zijn betaalbaar en de Li banese dokters, die vaak in het bui tenland hebben gestudeerd, kun dig. Maar nu blijkt de actiegroep 'Boy cot Israel Supporters' voor onrust te zorgen. Uit een onderzoek van de groep - groot opgepakt door Li banese en Israëlische media - blijkt dat Israëlische producten zo als liposuctie- en laserapparatuur en ook haargroei-technieken ge meengoed zijn in Libanon. De producten komen via een om weg (Verenigde Staten, Europa of Dubai) als import het land in. 'Ma de in USA' prijkt er volgens actie voerder Samah Idriss vaak op. Ter wijl de producten in werkelijkheid in het zo gehate Israël worden ge produceerd. Alle handel met vij and Israël is verboden. Het ministerie van Economische Zaken neemt volgens Idriss de zaak hoog op en hij verwacht dat de producten snel uit de handel zullen worden genomen. „We ho pen ook dat de consumenten gaan na denken en vragen gaan stellen." De aandacht voor dit onderwerp groeit volgens Idriss. „We krijgen steeds vaker telefoontjes van Liba nese organisatoren of bedrijven. Ze vragen: kunnen we die groep wel uitnodigen of zaak doen met dat bedrijf?" Schoonheidsspecialiste Lou twij felt of een boycot effect heeft: „Er zijn zeker klanten die heel princi pieel zijn. Maar het merendeel inte resseert het niet en wil er gewoon beter uitzien." •kick of kkkk Logies Ontbijt Corendon heeft voor u een achtdaagse excursiereis naar dit interessante land samengesteld. Uw verblijft de gehele week in dezelfde drie of vier sterren accommodatie. Van daaruit worden er vier excursies voor u georganiseerd. Tijdens u verblijf bezoekt u ondermeer de oude stad van Ohrid, de stad Bitola, een ontspannende boottocht over het weidse meer van Ohrid. Tevens bezoekt u het nationale park Galicica, het beroemde St. Naum klooster en de hoofdstad Skopje. Dag 1: Vandaag vertrekt u vanaf de luchthaven Schiphol of Eindhoven naar Ohrid. Na aankomst op de luchthaven van Ohrid wordt u naar uw accommodatie gebracht. Dag 2: Ohrid. het 'Jeruzalem van de Balkan' (dagtour. incl. lunch) Na een goede nachtrust en het ontbijt begint uw echte kennismaking met Ohrid. Ohnd is de grootste toeristische trekpleister van Macedonië. Ohrid telde in de 19e eeuw liefst 365 kerken. Daarvan zijn er nog meer dan 50 in gebruik. De stad ligt aan het gelijknamige meer. Het is één van de mooiste plekken die Moeder Natuur gecreéerd heeft. Dag 3: Bitola, de 'stad van de consuls' (dagtour, incl. lunch). De historische naam van Bitola is 'Monastir' ofwel 'herberg'. De stad heeft een lange historie, die reeds begint in de oudheid. Hiervan getuigen vandaag de dag nog de ruïnes van de stad Heraclea Lyncetis, een stad die was gelegen aan de belangrijke Romeinse weg Via Egnatia. Dag 4: Deze dag is ter vrije besteding. Dag 5: St Naum-klooster (dagtour. incl. lunch). Het St Dit klooster is perfect gelegen in het beschermde gebi de Cmi Drim (die uiteindelijk bij Struga in het meer val Dag 6: Skopje (dagtour incl lunch). Vandaag stad van de republiek Macedonié en telt ongeveer 801 culturele, economische en academische centrum van het land. Dag 7: Deze dag is ter vrije besteding. Dag 8: Vandaag is het de laatste dag van uw vakantie en kennismaking met Macedonië. U vliegt terug naar Amsterdam of Eindhoven. Excursiereis is exclusief: Excursiepakket van 135 p.p. met vier excursies (optioneel en te voldoen bij aankomst) wórdt u nu aangeboden voor 99 p.p. Het excursiepakket is inclusief: alle entrees en servicegelden voor alle bezienswaardigheden en activiteiten en alle lunches (zoals beschreven tijdens de excursies)t. Alle drankjes zijn niet inbegrepen. Excursiereis is inclusief: Retourvlucht naar Ohrid vanaf Amsterdam Transfer van luchthaven naar hotel Comfortabele bus met airco Professionele gids Overnachtingen in een 3* of 4* hotel Verzorging op basis van logies en ontbijt Kijk voor het uitgebreide programma op onze website of onze reisgids ioster is zonder twijfel een wonderbaarlijke plaats het nationale park Galicica bij de bron van de rivier uitmondt n wij u mee naar Skopje De hoofdstad Skopje is de grootste 10.000 inwoners Skopje is zonder twijfel het grootste politieke. 3* hotel nu vanaf p-p- vertrek op: 31 aug t/m 11 sep 1 pers. kamertoeslag €50,- 4* hotel €249,- 3* hotel pp- vertrek op: 14 sep t/m 2 okt 1 pers, kamertoeslag €50,- 4* hotel €279,- >r 8 dagen. excl. evt. weekend-, of vertrektoeslag Druk- en zetfouten voorbehouden. Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting SLIM NAAR DE ZON VLIEGVAKANTIES m 023-751 06 06 -^ss^ONTDEK HET PRACHTIGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9