Landelijk toernooi voor de G'tjes binnenland 15 'Ouders dupe van onverzekerd kind' weekendcompany 'Grappige' rechter weggestuurd bij scheidingszaak Turkse deelnemers Gay Pride bedreigd Va^ac&e.9 cuufxuêiu aoia www.weekendcompany.ufa donderdag 9 augustus 2012 Arbiters uit betaald voetbal fluiten gehandicaptenteams nen spelers uit hun G-teams af vaardigen. De afgevaardigden wor den ingedeeld in teams die zijn ge noemd naar voetbalclubs uit de eerste en eredivisie. Het zijn trai ners en scheidsrechters van deze clubs die de deelnemers coachen en de wedstrijden fluiten. Meer dan honderd verenigingen hebben een G-team. De G staat niet voor 'gehandicapt'. Toen twin tig jaar geleden een naam moest worden bedacht voor deze catego rie voetballers, waren de letters A tot en met F al in gebruik. Pouwe is buschauffeur en heeft zijn bedrijfskleding aan, want hij moet straks gewoon weer aan het werk. Zeker een keer in de week rijdt hij Van de Waard van of naar zijn huis in IJsselmonde, Rotter dam. Naast hem, in trainingspak, staat Peter van Geldere, ook een bekende van Van de Waard. Hij werkt op het pompstation tegen over de plek waar Van de Waard woont. Sinds. Van de Waard be dacht dat ze daar in het winkeltje wel wat extra hulp konden gebrui ken, komt hij elke avond 'helpen' met het bijvullen van het snoep. „En altijd praten over voetbal. Wel elke dag hetzelfde, maar dat maakt niet uit. Hij riep al weken dat ik moest komen kij ken- vandaag." Als de wedstrijd tegen FC Dor drecht is afgelopen, komt Van de Waard zijn supporters begroeten. Van de twintig toernooien heeft hij er naar eigen zeggen maar twee gemist. „Voor de sfeer. En om te winnen. Mooi hè, dat haar", zegt hij wijzend op een van zijn team genoten met opgeschoren groen haar. Onder de vrijwilligers zijn onder anderen Björn Kuipers, Patrick Kluivert en Paul Bosvelt present. Maar Rico Scholten (26) mist ie mand. „Waarom is er in die vier jaar dat ik hier kom, nog nooit een trainer van Ajax langsgeweest?" Wellicht dat de aanwezigheid van Louis van Gaal, oud-trainer van Ajax, iets goedmaakt. Aan het eind van de middag reikt hij de prijzen uit aan de winnaars van de twee finalewedstrijden. Willem II en thuisclub BW Barendrecht zijn de gelukkigen. De winnaars van de finale voor penaltyschieten zijn Ajax en SC Heerenveen. De G-voetbaldag, de landelij ke voetbaldag voor spelers met een beperking, vond gis teren voor de twintigste keer plaats op een sportpark in Barendrecht. door Bob Lapajian Normaal is Huib Pouwe (51) voor Feijenoord, maar nu is hij voor Remco. Samen met Sparta-fan Peter van Geldere (48) staat hij Remco van de Waard van het team Jong Oranje aan te moe digen. Van de Waard is een van de meer dan 400 deelnemers aan de Landelijke G-Voetbaldag, het jaar lijkse toernooi voor voetballers met een verstandelijke of lichame lijke beperking. Het toernooi wordt jaarlijks in Barendrecht geor ganiseerd door de Vereniging Coaches Betaald Voetbal, de KNVB en BW Barendrecht. Plaat selijke voetbalverenigingen kun- door Lennart Hofman DEN HAAG - Ouders die hun kind niet binnen de wettelijke termijn van vier maanden na de geboorte verzekeren, moeten zelf voor de ge maakte zorgkosten opdraaien. Daarmee zijn zij de dupe van een bureaucratisch probleem, stelt Stichting 'De Ombudsman'. Voor kinderen tot 18 jaar hoeft geen zorgverzekeringspremie te worden betaald. Wel moeten ouders hun kind binnen vier maanden na de geboorte aanmel den bij een zorgverzekeraar. Doen ze dit niet, dan worden zorgkosten die vanaf de geboorte zijn ge maakt, op de ouders verhaald. Jenny Boer van 'De Ombudsman' vindt dit een te zware straf voor een klein vergrijp. „Ouders heb ben geen voordeel wanneer zij hun kind niet op tijd aanmelden." De zorgverzekeraars gaan over het algemeen coulant om met de wet telijke grens en laten nalatige ouders slechts in enkele gevallen voor de kosten opdraaien. „Ouders worden er meerdere ke ren op gewezen dat ze hun kind moeten aanmelden, maar op een gegeven moment is er een grens die wettelijk is gesteld", zegt Ma- rie-José van Gardingen van CZ ver zekeringen. „Je wilt als verzekeraar ook niet worden overvallen door hoge kosten." Wettelijk wordt iedereen zonder zorgverzekering opgespoord en ge maand alsnog een verzekering af te sluiten. De eerste waarschuwing dat een baby onverzekerd is, wordt echter pas verstuurd nadat de ouders in overtreding zijn. Dan is het al te laat om nog een verzeke ring met terugwerkende kracht af te sluiten, stelt 'De Ombudsman'. WASHINGTON Meer bosgebied in Nederland In de afgelopen twintig jaar is er in Nederland bijna 6 procent bosge bied bijgekomen. Dat blijkt uit een studie van de Wereldbank. In Ne derland werd in 1990 10,22 procent van het landoppervlak beslagen door bos. In 2010 was dat gestegen naar 10,82 procent. Dat betekent een absolute stijging van 250 vier kante kilometer aan bosgebied en een toename van 5,89 procent. BEESD 14.000 kilo Parmezaan onderweg naar Beesd Een rij vrachtwagens geladen met 14.000 kilo Parmezaanse kaas arri veert vandaag of morgen op land goed Mariënwaerdt in het Gelderse Beesd. De kazen zijn gebroken door aardbevingen in Italië en mo gen daar niet meer als Parmiggiaw Reggiano worden verkocht. Om de getroffen kaasboeren te helpen, is een actie gestart om te proberen de brokken in Nederland te verkopen. DEN HAAG Onderzoek moord Ximena afgerond Het onderzoek naar de moord op het 15-jarige meisje Ximena uit Nootdorp is afgerond. De 25-jarige verdachte is in het Pieter Baan Cen trum onderzocht en het Openbaar Ministerie (OM) wacht alleen nog op de rapportage van de onderzoe kers over zijn persoonlijkheid. Dat bleek gisteren bij de rechtbank in Den Haag. Mogelijk komt de zaak op 21 september voor. DEN HAAG Fraude met valse paardenpaspoorten Bij een doorzoeking van een han delsbedrijf en een slachthuis zijn veel valse paspoorten in beslag ge nomen. Dat maakte de Nederland se Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) woensdag bekend. De NVWA vermoedt dat de bedrijven met de paspoorten hebben gefrau deerd om zieke paarden, die onge schikt zijn voor consumptie, als nog daarvoor te kunnen slachten. Opvarenden van de Turkse boot tijdens de botenparade van de Gay Pride afgelopen zaterdag. foto Bas Czerwinski/ANP AMSTERDAM - Opvarenden van de Turkse boot tijdens de botenpara de van de Gay Pride afgelopen za terdag zijn bedreigd. De politie heeft een aantal meldingen ont vangen over bedreigingen, die vooral op internetfora en op per soonlijke Facebookpagina's ver schenen. „Het gaat om niet mis te verstane teksten", aldus de politie woordvoerster. Op de inhoud van de bedreigingen wil ze niet ingaan. De politie onderzoekt of de uitin gen strafbaar zijn. Er zijn nog geen aangiftes binnengekomen. Het was de eerste keer dat een Turkse boot deelnam aan de botenparade van homo's en lesbiennes door de Am sterdamse grachten. De boot verte genwoordigde de naar schatting twintigduizend homoseksuele Tur ken die in Nederland wonen. MAASTRICHT - Een rechter is in mei van een echtscheidingsproce dure bij de rechtbank in Maas tricht gehaald vanwege een aantal pijnlijke grappen tijdens een zit ting. Zelfs toen de ex-echtgenoot na de eerste grap vertelde dat hij daar niet van gediend was, ging de rechter door, blijkt uit een uit spraak die deze week is gepubli ceerd. In de zaak over de verdeling van de spullen vertelde de ex-echtge noot bijvoorbeeld dat hij prijs stel de op een schop die Voor hem van bijzondere waarde is. „Een schop kun je krijgen", reageerde rechter Van Maanen Winters. De grappen werden gewaardeerd door de te genpartij maar de man voelde zich gekleineerd en benadeeld. Het wra- kingsverzoek werd toegewezen omdat de schijn van partijdigheid kon ontstaan. LEGOLAND Discovery Centre Duisburg incl. overnachting in 4* hotel entree! 1 overnachting incl. ontbijt ■ÜKtilia V 1 x entreeticket per persoon tt "k 2 kinderen t/m 11 jaar gratis 4* hotel in centrum Duisburg A Verblijf tot 2 september 2012 Korting 46% Grand City Hotel Dulsburgor Hof Duisburg 147 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 -21.00 uur za/zo 10.00 uur - 15.00 uur 12-persoonsbeielb'ng en exd. resarveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de websile Let op! Alleen op 9 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5