moet gifalg stoppen Dam PZC 'Samenvatting voetbal mag niet achter decoder' wifdikkere vrouw 'Ceen scheurtjes in reactor Borssele' Zeezwemmers kiezen het ruime sop 2®üïïD@Gta]mG LONDEN - Gestresste mannen heb ben een voorkeur voor dikkere vrouwen. Dat conduderen Britse onderzoekers in vakblad PLoS ONE. Reden is dat mensen net als dieren bij stress een verhoogde be hoefte hebben aan zekerheid. On derzoeker Viren Swami meent dat rondere vormen wijzen op vol doende voeding, betere gezond heid en een stabielere vrouwelijke cyclus dan bij dunne dames. MIDDELBURG - In het reactorvat van de kerncentrale Borssele zit ten geen haarscheurtjes. Het vat is weliswaar door dezelfde fabrikant gemaakt als die van de reactor 3 van de kerncentrale in het Bel gische Doel, maar er is ander mate riaal gebruikt. Reactor 3 van kerncentrale Doel ligt stil, omdat haarscheurtjes zijn ontdekt. De reactorvaten van Doel en Bors sele zijn beide gemaakt door de Rotterdamse Droogdok Maatschap pij (RDM). Maar volgens exploi tant EPZ van de kerncentrale in Borssele is het reactorvat anders van samenstelling. „RDM heeft voor ons reactorvat een andere staalsoort, met andere specificaties gebruikt", zegt woord voerder Monique Linger. „We con troleren het reactorvat steevast op haarscheurtjes met behulp van ul trasone en visuele technieken. Re cente inspecties zijn gedaan in 2004, 2009 en 2010." EPZ ziet op basis van wat nu be kend is geen aanleiding om extra inspecties uit te voeren in de Zeeuwse kerncentrale. Minister Maxime Verhagen (Ener gie) heeft de Kern Fysische Dienst om informatie gevraagd over de mogelijke gevolgen van proble men in Doel. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8ii7ii688»555530u FZC Waterschapsbestuurder Luc Mangnus: We hebben adequaat gehandeld door Melita Lanting OUWERKERK - Het met giftige algen vervuilde deel van de kreken bij Ouwerkerk wordt met een dam af gesloten van de rest van het opppervlaktewater. Op die manier hoopt Waterschap Scheldestro- men te voorkomen dat de algen (dinoflagellaten) zich verder ver spreiden. Gelijktijdig worden noodpompen geplaatst om overtol lig water uit de schone delen van de kreek af te kunnen voeren naar de Oosterschelde. Waterschapsbe stuurder Luc Mangnus heeft geen idee hoe de alg in de kreek terecht is gekomen. „We weten wel dat het in behoorlijke mate is verme nigvuldigd." De alg kon zo groeien omdat het in kleine aantallen niet goed zicht baar is en omdat er niet op deze al- gensoort werd gecontroleerd. „Wel op blauwalg, maar niet op deze. We zullen dat nu wel doen, ook in andere kreken." Dat wordt een visuele controle. Een risico, omdat de algen pas zichtbaar worden als het er veel zijn. „Maar overal monsteren kan niet." In de kreken van Ouwerkerk en in de Oosterschelde wordt wel continu gecontroleerd. De sugges tie dat het waterschap te laat is ge stopt met lozen van giftige algen op de Oosterschelde verwerpt Mangus. „We wisten gewoon te weinig. We hebben vanaf het eer ste moment overleg gehad met Rijkswaterstaat en samen de beslis singen genomen. Ik denk dat we adequaat hebben gehandeld." De Oosterschelde is ter hoogte van Ouwerkerk uit voorzorg geslo ten voor de mosselvisserij. Zelf ra pen van mosselen en oesters wordt sterk afgeraden en er geldt een zwemverbod. Bij het speciale informatienummer van de GGD zijn woensdag 25 vragen binnenge komen over de gifalgen. pagina 2 en 3: sluiting percelen remt mosselaanvoer niet ZOUTELANDE - De zeezwemtocht van Dishoek naar Zoutelande trok woensdagavond 82 deelne mers. Bij de mannen ging de overwinning op het vier kilometer lange traject langs de Walcherse kust naar Koen Florijn uit Dordrecht. Bij de vrou wen zegevierde Désirée Emmen uit Dongen. De Brabantse was ook al de sterkste in de zeezwem tocht van Oostkapelle naar Domburg. Volgende week woensdag staat de tocht tussen Westkapel- le en Zoutelande op het programma. foto Lex de Meester pagina 29: meer zeezwemmen v^^.:xm^->^yjsos/swsssK6i)sai^ssewsssxsesiSi DEN HAAG - SP, CDA en PvdA wil len de garantie van het kabinet dat voetbalsamenvattingen op zondag avond voor iedereen te zien blij ven, nu eredivisieclubs een deal hebben gesloten met mediamag naat Rupert Murdoch voor hun li ve-uitzendingen. CDA-minister Marja van Bijstervèldt (Media) zegt dat volgens de Mediawet voet balsamenvattingen niet achter de decoder mogen. SP, CDA en PvdA vrezen dat de kijker de rekening betaalt van de deal, waarbij Mur doch 1 miljard euro neerlegt voor twaalf jaar. Eredivisie Live zendt de wedstrijden rechtstreeks uit. Wie die wil zien, moet betalen. De NOS laat nu samenvattingen zien, waarvoor zij Eredivisie Live betaalt. Voor komend seizoen ligt er nog een contract. Wat daarna gebeurt, is onzeker. pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: Murdoch spekt club kas DE STELLING Ik kan samenvattingen van Eredivisie best missen Reageer op pzc.nl uw MENING 387 reacties Groot alarm om alg in kreek is overdreven eens 41% oneens 59% Zinderend programma Centree Kerktuin baken van rust in bruisend Zierikzee Zelfs een pop met een sigaret

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1