Fietstocht langs de vlekken in t land i8l zeeland CA Piet is helemaal gek van zijn motorjacht Bolero De lappendeken aan buurtschappen in Zeeuws-Vlaanderen vormt een prachtig decor voor een fietstocht in 2014. ;-:V Dinojlagellaat Laatste etappe van Route 55 voor fietsers TE KOOP BIJ CAPPENDIJK TOYOTA donderdag 9 augustus 2012 mijn boot en ik door Hans Tabbers De Watersport Vereniging Neusen bestaat dit jaar een halve eeuw en viert dat in september met tal van activiteiten. De PZC brengt vooruitlopend daarop een serie verhalen over leden van de vereniging en hun vaartuig. Wat betekent die boot voor hen? Vandaag: Piet Michielsen. Piet Michielsen (67) uit Terneuzen, jarenlang uit bater van café Du Com merce aan de Markt, bracht de vakanties vroe ger door in zijn caravan op de Braakman. Na zijn scheiding zag hij meer in een boot. „Dan verplaats je je veel makkelij ker", verklaart hij. „En de kinde ren vonden een boot leuker", vult zoon Peter aan, terwijl we aan boord van de Bolero in de Veerha ven van Terneuzen genieten van een mild zonnetje en frisse bries. Piet kocht zijn motorjacht, een Grand Banks 32, Hull Number 712 met 120 pk motor van Ford Leh- mann, zo'n twaalf jaar geleden. „Ik was helemaal gek van dit schip. Maar ik had de Dolce Vita nog, een Darkapo met 200 pk. Die Noorse boot heb ik vijfjaar ge had." Het varen begon nog eerder, met de Don Camillo. Piet was al lid van de Watersport Vereniging Neu sen. Zodra er een ligplaats vrij kwam, bracht hij de Don Camillo naar Terneuzen. Na vijfjaar ruilde hij de Don Camillo in voor de Dol ce Vita. Maar toen kwam Piet de Bolero te gen en hij was verkocht. De vorige eigenaar wilde van de Bolero a£ want zijn vrouw vond de slaap plaatsen te klein. „Bij mij in het ca fé zijn wij tot een akkoord geko men over de prijs." Het voordeel van zijn schip, dat oorspronkelijk is gebouwd voor de visserij? „Hij heeft een breed gang boord, is zuinig en is net hoog ge noeg - 3,50 meter - om in Frank rijk onder de bruggen door te kun nen varen. En alle gemakken van thuis zijn aan boord." Voor zeilen heeft Piet nooit tijd ge had met zijn café. „Ik ben geen zei ler. Je bent dan afhankelijk van het weer, de wind. Ik moet een knop om kunnen draaien en wegvaren." Zijn vriendin regelt alles aan boord. Trouwe passagier is ook hond Hunter, die al tien jaar meevaart. „Een paar keer is hij te water ge raakt, omdat hij te vroeg van boord wilde springen." Piet heeft zelf ook wel eens in de problemen gezeten. Bij het prijsvis- sen liep hij omhoog op een zand plaat. „Ik had de besturing op de automaat staan en zette mijn vis- stokken uit, toen gebeurde het." Urenlang zat hij vast, wachtend op hoog water. „Mijn passagiers heb ben nog gevist, vanaf de plaat." Zorgen heeft hij zich niet echt ge maakt. Het was een kwestie van geduld. Verder is hij nooit op een of andere wijze met zijn boot in moeilijkheden gekomen, bezweert Piet. 'Ik ben geen zeiler. Ik moet een knop omdraaien en wegvaren' ^-rrTli V M|J|' Piet Michielsen op de Bolero. foto Camile Schelstraete almanak Tip? redactie@pzc.n Op het advocatenkantoor hoort de Middelburgse man zoveel nieuwe na men van onbekende olympische spor ters, dat hij het amper bij kan hou den. Hij was al nooit zo'n spor fanaat. En dan ook nog eens al die vreemde sporten, zoals de fietsers die op een baan achter een brommer aanrijden. Maar toch, na het succes van Epke, Teun en Marit begon hij wel steeds meer schik in de Olympische Spelen en sport te krijgen. Hij stond versteld van zichzelf, want dat had hij nooit verwacht. Deze morgen kwam hij op de zaak en wilde weten wat er vandaag op het programma stond. Hij hoorde Di- noflagellaat voorbij komen en zei: „Dat is vast een judoka." In Zeeuws-Vlaanderen we melt het van de buurtschap pen. Van De Knapaf in Hulst tot Ponte-Avancé in de gemeente Sluis. door Henk Boot De digitale encyclopedie Wikipedia noemt er liefst 153, maar waar schijnlijk zijn het er meer. De meeste zijn inmiddels door het waterschap voorzien van naambordjes. Daarom heeft Guus Langeraert (67) uit Oostburg de stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 een idee aan de hand gedaan. Hij wil ter gelegenheid van het twee honderdjarig bestaan van de streek een Fiets-keuze-tocht langs de buurtschappen in het leven roe pen. „Wat is er leuker dan op de fiets het Zeeuws-Vlaamse land te verkennen?" Ligt het aan Langeraert, dan ver schijnt er ook een boekje met in formatie over de buurtschappen, de herkomst van de namen en de bezienswaardigheden of opmerke lijke zaken die je onderweg tegen komt. „Ze dragen prachtige na men en ze zijn dankzij de naam bordjes nu ook herkenbaar. Dan spreekt zo'n cluster huisjes ergens midden in de polder nog meer tot de verbeelding." Zeifis Langeraert afkomstig uit Driewegen bij Biervliet. Over de achtergronden van die naam had hij eigenlijk als kind nooit nage dacht. Nu weet deze voorvechter van het Zeeuws-Vlaams eigene dat wel. „Eind zeventiende eeuw, en op oude kaarten zie je dat nog, lie pen daar eerst twee en later drie wegen in verband met de inpol deringen." Reden te meer voor Guus om uit te vissen hoe al die Bedenker van de buurtschapstocht Guus Langeraert fietst met zijn vrouw Lidy door zijn geboortedorp Driewegen bij Biervliet. foto Peter Nicolai andere buurten in Zeeuws-Vlaan deren aan hun naam zijn geko men. „Wie me daarbij kan helpen, is welkom." Bovendien fascineren ze hem. Zo wel om wie er wonen als om wat er allemaal kan. „Er wonen lijkt me meer vrijheidszoekers dan in de grotere plaatsen. Je ziet het aan de tuinen, aan de huizen. Er is meestal het nodige aan gedaan. Mensen zetten op hun eigendom men meer hun eigen stempel. Mis schien ook wel omdat de regels in het buitengebied wat meer creativi teit toestaan." Dat het grote aantal buurtschap pen medebepalend is voor de iden titeit van de streek, staat voor hem als een paal boven water. Maar hij meent dat het ook kan helpen in de strijd tegen de krimp. „Je moet weliswaar de afstanden tot voorzie ningen voor lief nemen, maar de aandacht voor positieve aspecten van het buitenleven in de gehuch ten, maakt het wellicht aantrekke lijk om hier te komen wonen of er te blijven." Van de stichting ZV2014 heeft hij nog geen definitief uitsluitsel ont vangen over zijn voorstel. Maar Guus zou zichzelf niet zijn, als hij het denken daarover nu zou sta ken. Hij stoeit met de gedachte om per buurtschap een contactper soon aan te stellen bij wie een stempelpost staat waar de fietsers terecht kunnen. Langeraert hoopt dat de VW inhaakt om zijn idee verder te ontwikkelen. „Dat lijkt me wel wat: zo'n boekje waarin al le buurtschappen staan, zonder dat je per se aan een bepaalde rou te bent gebonden." AXEL - Route 55, de wekelijkse fiets route voor ouderen door de Ka naalzone, is alweer aan de laatste etappe van dit zomerseizoen toe. Donderdag leidt de vijfde route de fietsers naar Axel, Hulst en het Bel gische Stekene. Het fietsfestijn begint om 10.00 uur bij De Halle in Axel met een korte demonstratie fïetsgymnas- tiek: 'blijven fietsen zonder te val len'. Die wordt om 13.30 uur her haald. Deelnemers worden uitge nodigd om mee te doen. Stopplaat sen zijn: de Watertoren, bezoekers centrum De Oude Statie, fietscafé 'Boscafé 't Ouwe Spoor', camping het Poolse Kruis, terras De Polder- hoek en 't Heike. De stopplaatsen zijn open tot 17-00 uur. Routes en buttons zijn vanaf 10.00 uur te koop in De Halle. De kosten zijn vier euro. De organisatie is in han den van AanZ. 6x Toyota Yaris Aspiration 1.0 5-drs in verschillende kleuren Nog met BPM-voordeel van 1600,- Wegenbelastingvrij tot 2014 Voorwaarden: tennaamstelling voor 1 september CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 i vüoitiehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50