Keuze te over b 't Poortuus Vrolijke lunch bij De Punt Li io I uit donderdag 9 augustus 2012 De redactie test deze zo mer elke week twee terras sen in een Zeeuwse plaats. Deze week zijn we in Zie- rikzee. De komende weken bezoe ken we terrassen in Hulst en Noord-Beveland. Heeft u een suggestie voor een leuk terras in één van deze plaat sen? Stuur dan een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. BEOORDELING Prijs/kwaliteit consumpties: 8 't Poortuus biedt bewust een ander soort kaart dan een gemiddeld etablis sement. Dat betekent geen goedkope tosti's of uitsmijters. De gerechten zijn gezien de kwaliteit goed geprijsd. Uitzicht: 7,5 De binnentuin is gezellig ingericht, met veel vrolijk gekleurde kussens en bloemen. Aan de voorkant zit je dit seizoen nog tussen de geparkeerde au to's, na de herinrichting van het Ha venplein zijn die volgend jaar weg. Bediening: 8 We moesten even wachten, maar wer den verder vriendelijk en snel gehol pen. Hygiëne: 7 Met de hygiëne zit het wel snor. Alles is netjes opgeruimd en de tafeltjes en stoelen zijn schoon. door Joeri Wisse Wie moeilijk kan kiezen, heeft het bij 't Poor tuus in Zierik- zee niet makke lijk. Als je eenmaal hebt gekozen om buiten in plaats van binnen te zitten, sta je al weer voor het vol gende dilemma. Wordt het een ta feltje aan de voorkant, waar je ge zeten op het door monumentale panden omringde Havenplein in de zomermaanden de toeristen aan je voorbij ziet trekken? Wij besluiten de rust op te zoeken en lopen door het Vrijpoortje naar de binnentuin aan de achterkant van het hotel-restaurant. De ruim opgezette tuin biedt zicht op de oude bebouwing van Zierikzee en maakt door de doorkijkjes naar het steegje en de vele bloeiende planten een gezellige indruk. Ondanks dat het stralend weer is, hebben we deze middag het terras in de binnentuin helemaahvoor onszelf En daar dient zich de vol gende keuze aan. Nemen we plaats aan één van de tafeltjes on der de grote zwarte parasol of gaan we voor de brede, ruim opge zette banken van steigerhout? We kiezen voor de laatste optie en nestelen ons met wat grote felge kleurde kussens in de rug op één van de banken. We hebben er geen spijt van; hier kun je met de Koffie: €2,00 m Verse jus d'orange: €3,50 Drieluik Vis: €8,50 N Roerei Zalm: €6,50 (V Glas kraanwater: gratis, we kregen D zelfs een karaf vol. benen gestrekt het best even uit houden. Uiteraard doen we dat het liefst onder het genot van een hapje en een drankje, maar daar is het even op wachten. Pas als na tien minuten nog meer mensen ar riveren, merken ze binnen op dat er gasten op het terras zitten. We nemen het de overigens vrien delijke bediening van 't Poortuus niet kwalijk, zeker niet als de be stelde drankjes rap op tafel ko men. Het kopje koffie dat mijn ter- rasgenote heeft besteld, gaat verge zeld van een chique waterglas en een flinke karaf water. Dat is nog eens een royaal gebaar als je vraagt om een glaasje kraanwater. Tijd om ons te buigen over de me nukaart van 't Poortuus. Ook hier is 'keuze' de rode draad. In de keu ken van dit enkele maanden gele den geopende restaurant houden ze van kleine hapjes. Zo worden de soepen vergezeld van twee ver schillend belegde minibroodjes en bestaan ook alle andere lunchge rechten uit drie of meerdere ele menten. Mooi, hier hoeven we niet te kiezen maar krijgen we van alles een beetje. Even later staan er dan ook twee 'gezellige' bordjes op tafel. De mij ne - het drieluik vis - is een bord met drie minibroodjes met gerook te zalm, makreel en poon. Mijn ta felgenoot neemt het roerei dat mooi gepresenteerd wordt in een ronde vorm en vergezeld gaat van een flinke portie gerookte zalm, een dikke punt foccaciabrood en verschillende gefrituurde groente chips als garnering. De gerechten smaken, zeker in combinatie met de huisgemaakte sausjes, prima. Het restaurant is geopend van 11.00 uur tot 21.30 uur. Lunch tot 17.00 uur. www.poortuus.nl W y4 - De binnentuin van 't Poortuus biedt veel variatie. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Cornelleke Blok Vanaf het terras van Lunchroom De Punt in Zierikzee kijk je op de kinderboerderij die ernaast ligt. Kinderen kunnen er zich uitleven. foto's Dirk-Jan Gjeltema unchroom De Punt in Zie rikzee is zo'n plekje waar je l met een brede glimlach de deur uitstapt. Het etablissement, dat even buiten het centrum van Zierikzee ligt, is bijzonder, omdat het gerund wordt door mensen met een ver standelijke beperking. Het hoort bij zorginstelling Gors. We nemen plaats op het ruime ter ras, onder één van de grote para sols. Je hebt er een leuk uitzicht op het grasveld van de kinderboer derij, dat naast de lunchroom ligt. Everzwijnen en geiten lopen er vrolijk rond. We krijgen al snel ge zelschap van een pauw, die nieuwsgierig om onze tafel heen loopt. Dit is een ideale plek voor ouders die even willen relaxen. Naast ons zit een jonge vrouw een magazine te lezen, terwijl haar kinderen zich vermaken met de dieren of op de speeltoestellen klimmen. De lunchkaart van De Punt is een voudig, maar er is veel keus. Er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30