Fietser kan veiliger naar overkant kanaal 181 zeeland 'Holland House is echt mijn plek' De Nieuwe Collecties zijn binnen! WINTERSPORT Lucht Kapelle stopt met cameratoezicht Voetbal/Hockey/Running/Fitness mon PIMM donderdag 9 augustus 2U12 Christien van de Sande in haar werkruimte in het Holland House: „Ik voel me hier als een vis in het water." foto Sander Stoepker door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Ze voelt zich als een vis in het water in het Hol land House in Londen. De Westka- pelse Christien van de Sande (26) werkt er gedurende de Spelen en is er helemaal 'happy'. De Zeeuwse zorgt ervoor dat op zo'n zestigtal televisies en een fors aantal beeldschermen in het Hol land House actuele sportbeelden te zien zijn. „Wij zenden op drie kanalen uit, zodat iedereen hier constant op de hoogte is van de prestaties van de Nederlandse spor ters", vertelt Christien. Daarnaast houdt ze onder meer de nieuws- wand en de medaillewand bij. Het is haar 'zomervakantie'. Christien is in het dagelijks leven projectmanager bij een marketing bureau. „Toen ik als klein meisje de Olympische Spelen een keer op televisie zag, dacht ik: 'daar wil ik ook bij zijn'. Dat is nu dus gelukt. Ik geloof dat er zo'n 3400 sollici tanten waren om hier te werken. Op 19 juli ben ik op de boot ge stapt met een groep andere mede werkers." „Ik vind het fantastisch. Voel me hier echt als een vis in het water. Het is een heel verantwoordelijke functie, maar daar hou ik wel van. Het is ook heel afwisselend. Je werkt met verschillende mensen die allemaal iets tofs neerzetten. Het is hard werken maar tegelijker tijd is het zo bijzonder om hier te zijn. Ik heb absoluut geen spijt van mijn beslissing om in het Holland House te werken tijdens mijn zo mervakantie. Die heb ik zelfs spe ciaal hiervoor opgenomen. Het is echt een schitterende ervaring." „Er is ook een bijzondere sfeer in het Huis. Iedereen die hier werkt, is heel gedreven en de bezoekers zijn vrolijk. Zeker als er medailles gewonnen worden. Zo'n huldiging is echt een kippenvelmoment. Ik zie natuurlijk het meeste gebeuren vanachter mijn videodesk. Dat is mijn basis. We werken hier in shifts met twee mensen. Sport komt voorop. Daar wordt zelfs het entertainmentprogramma op aan gepast als dat nodig is. Ik doe ook andere dingen in het Huis. De nieuwswand bijhouden bijvoor beeld. En de medaillewand." „Ik kan af en toe ook naar wedstrij den toe. Je komt natuurlijk wel be kende sporters in levende lijve te gen. Nee, ik zeg niet wie hoor. Ik heb wel gezellig gekletst met Dan ny Vera. Die is hier voor het RTL-programma De Spelen. En fa milie en vrienden komen ook hier. Dat is wel heel leuk, dan kun nen ze echt zien wat ik hier doe. Ik kan wel uitleggen wat er hier ge beurd en hoe leuk ik dat vind, maar dat is veel afstandelijker." Christien is zelf geen fanatiek spor ter. „Ik train wel en doe wat aan fit ness, maar zeker niet op topni veau. Sport is gewoon zo geweldig om te zien. Het levert zulke mooie beelden op. Het heeft alles: span ning, emotie." Christien woont in Rotterdam maar voelt zich nog steeds een ech te 'Waschappelse'. „Ik spreek nog Westkappels", zegt ze lachend. En gaat vervolgens weer aan de slag achter haar videodesk. Want gedu rende deze Olympische weken gaat de sport voor alles. KAPELLE - Het cameratoezicht op sportpark Groenewoud in Kapelle stopt per 15 augustus. Dat heeft burgemeester Anton Stapelkamp besloten. Het cameratoezicht is in 2010 voor een periode van twee jaar inge steld naar aanleiding van vernielin gen en gebruik en verhandeling van softdrugs. Volgens Stapel kamp zijn er sindsdien echter nau welijks meldingen binnengeko men. „Cameratoezicht is een maat regel tegen verstoring van de open bare orde, maar je moet nut en noodzaak ervan wel kunnen aanto- Met de afsluiting van de Stationsbrug voor auto verkeer ontstaat zelfs meer 'lucht' en minder hinder voor de hulpdiensten op het moment dat zij gebruik moeten maken van de brug, aldus het onderzoek in opdracht van de gemeente. Na een jarenlange discussie is de Stationsbrug in Middelburg nu afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Fietsers en voetgangers kunnen nu veiliger naar de over kant van het Kanaal door Wal cheren. door Emile Calon Fietsers hoeven niet langer bang te zijn dat ze op de Middelburgse Stations brug door automobilis ten zo klem worden gere den tussen auto en de hoge stoep rand dat ze moeten stoppen. Sinds woensdag mogen er geen auto's meer over die brug. De brug is sinds woensdagmiddag afgesloten voor gemotoriseerd ver keer. Alleen lijnbussen mogen nog over die brug, maar het is de be doeling dat zij vanaf 2015, bij het ingaan van de nieuwe dienstrege ling, ook een andere route kiezen. De discussie over het afsluiten van de brug voor gemotoriseerd ver keer is al redelijk oud. Sinds er plannen zijn voor een tunnel on der het kanaal wordt erover gespro ken. De discussie raakte in een stroomversnelling na het verkeers ongeval op 11 september 2008 waarbij een Middelburgse vrouw van 70 om het leven kwam nadat ze met haar fiets door het rode ver keerslicht was gereden. Maar daarvoor waren er ook al vol doende signalen dat de brug onvei lig was voor fietsers. Dat was zo sinds de herinrichting in de zomer van 2002, toen het Stationsgebied een facelift kreeg. Daarbij werd ook de verkeerssituatie aangepast. Niet de verkeersveiligheid maar het aangezicht van het Middelburg- Rechtbank liet in 2007 al weten dat gemeente en provincie te weinig de den aan veiligheid brug. Op deze archieffoto wringt al het verkeer zich nog over de Middelburgse Stationsbrug. nen. Dat is nu onvoldoende hard te maken." Een preventieve wer king alleen is niet genoeg. „Dan kun je overal wel camera's ophan gen. Ik vraag me bovendien af of het nodig is in één van de veiligste gemeenten van Nederland." Ook de politie heeft geadviseerd te stoppen. De beelden van de came ra's zijn bij mist of regen nauwe lijks bruikbaar en bovendien niet altijd live bekeken. „En daarbij is cameratoezicht ook een vrij kostba re zaak." Ook bij dorpshuis De We- mel in Wemeldinge hing een ca mera, maar die is al weggehaald. Improvesyourpi SALOMON OaCaXÏÏKKSl ESPRIT Sppwzgp En nog VEEL meer merken! se gebied ten zuiden van het ka naal was het uitgangspunt van die facelift. In de jaren daarna nam het aantal officiële ongevallen op de brug waarbij fietsers betrokken waren, flink toe. Een halfjaar na het dodelijke onge val werd de vrachtwagenchauffeur door de rechtbank vrijgesproken. Tegelijkertijd uitten de rechters in hun vonnis flinke kritiek op ge meente en provincie, omdat ze te weinig hadden gedaan om de ge vaarlijke verkeerssituatie rondom de brug aan te pakken. Na het dodelijke verkeerson geval beslisten de beide overheden dat zwaar ver keer niet meer over de Stations brug mocht rijden. Maar ook in dit geval werd een uitzondering ge maakt voor bussen. De discussie verstomde en er werd gewacht op de aanleg van de tun nel onder het kanaal. Toen die vo rig jaar klaar was, werd de Stations brug echter wederom niet afgeslo ten voor het gemotoriseerd ver keer. Een raadsmeerderheid, on der aanvoering van de WD, wilde eerst wel eens weten of afsluiting toch wel echt noodzakelijk was. Eerst moesten de verkeersstromen worden geteld. Een onderzoeksbu reau concludeerde vervolgens wat iedere Middelburger elke dag kon zien: dat ook na de opening van de tunnel nog heel wat auto's via de Stationsbrug naar de overkant van het kanaal reden. En al die tijd moesten fietsers hun fietsstraat de len met auto's. Want officieel was de brug zo'n straat geworden waar op gemotoriseerd verkeer werd ge doogd. Heel wat fietsers kozen er echter voor om via de verhoogde voetpaden naar de overkant te rij den, omdat dat toch de veiligste manier was. Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video Nieuwe Burg 22-28 - 4331 AH Middelburg MIDDELBURG tel. 0118-611741 - fax. 0118-651887 infoOintersporterik.nl - www.intersporterik.nl DE RIJWIELZAAK oiÉ u NIET LAAT LOpin' Geheel vemieuwcH www.rijwielshopvHsslngen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2