4l 2012 Agenda Op zoek naar stilte donderdag 9 augustus 2012 I DONDERDAG 9 AUGUSTUS AARDENBURG Schatduiken voor kinderen tot 8 jaar in het openlucht zwembad aan de Herendreef. Aanvang 13.00 uur. BIERVLIET Rondleiding op kaasboerderij De Vos aan de Helena- weg 4. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur en 13.30 uur. Deelnemen kost 3 euro, kin deren tot 6 jaar betalen 1 euro. BRESKENS Rondvaart op de Westerschelde. Een uur varen met De Festijn, onder meer langs de zandplaten. Er zijn vo gels te zien, en mogelijk ook zeehonden. Bezoekers krijgen ook uitleg over onder meer de Westerschelde, de scheepvaart en de beloodsing van de zeeschepen. Verrekijkers zijn aan boord te huur. Er is ook een bar voor eten en drinken. Meevaren kost 9 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 7 euro. Aanmelden via 06-53225401. Meer informatie: www.defestijn.nl. BAARLAND Workshop Zeeuws Stiksje. Deelne mers maken een eigen variatie op het Zeeuws Knoopje. Ervaring is niet nodig. Kosten 35 euro. Aanvang 13.30 uur. De workshop duurt ruim drie uur. Locatie: atelier Quast aan de Herverkavelings- weg 1Aanmelden via 0113-655139. Meer info: www.zeeuwsestikken.nl. BURGH-HAAMSTEDE Excursie door de Meeuwenduinen op de Kop van Schouwen. Een gids toont de planten en dieren in het duin- en bosgebied. Vertrek om 19.00 uur bij het pompstation aan het eind van de A. van der Weijde- weg tussen Burgh en Westenschouwen. Aanmelden en reserveren VW Schouwen-Duiveland, Kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a, of telefonisch via 0900 2020233. Toeristische markt in de Noordstraat en op de Ring van Haamstede. Ook de Grote Kerk is te bezichtigen. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Snuffelmarkt bij de kerk van de gereformeerde ge meente aan de Ankerweg. Van 8.30 uur tot 16.00 uur. Fietsexcursie langs Verdronken Dorpen van Schou wen. Een gids van Natuurmonumenten vertelt over de historie en de natuur. Vertrek om 14.00 uur bij res taurant Molenberg aan de Hogeweg 53. Meefietsen kost 7 euro, kinderen van 6 tot en met 12 jaar 2 euro. Aanmelden via 0113 644044. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'Verrassend Colijnsplaat'. Iedere donder dag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondlei ding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt de bezoeker de wereld van de vis vangst en handel op de visafslag. Start om 11.30 uur aan de Havelaarstraat 22. Deelnemen kost 11 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 5 euro. Vooraf aanmelden via 06 24512582. Rondleiding 'het verhaal van Rinus'. Landbouwer Ri- nus de Regt uit Colijnsplaat geeft rondleidingen door het natuurgebied Morgenland. In een wandeling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen en over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drij vend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Een verhaal over vernieuwing, natuur, mensen en mor gen.Zorg voor stevig schoeisel. Vertrek is iedere dins dag en donderdag om 19.30 uur bij de vogelkijkhut aan de Noordlangeweg/Westzeedijk. Workshop jam koken bij de zelfplukkerij. Eerst een rondleiding en zelf fruit plukken. Aanvang 14.00 uur. Locatie: Molenweg 5. DISHOEK Recratief beachvolleybaltoernooi bij paviljoen Kaap duin. Elke donderdagavond vanaf 19,00 uur. Teams met vier personen. Inschrijfgeld: 10 euro per team. DOMBURG Beachfitness. Elke dinsdag en donderdag op het strand bij paviljoen De Oase, van 10.30 uur tot 11.30 uur. Deelname is gratis. GOEDEREEDE (ZUID-HOLLAND) Rondleiding door het 700 jaar oude stadje. Meelopen kost 5 euro. Vertrek om 10.00 uur bij galerie Het Röderhaus aan de Noordzijde Haven 13. GOES Klim- en zwemevenement in Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg. Aanvang 13.30 uur. HOEK 2Zumba op vakantiepark De Braakman. Wekelijks op donderdag van 19,00 uur tot 20.00 uur. Locatie: recreatiezaal van het cafetaria. Meedoen kost 6 euro. KAMPERLAND Introductie waterskiën bij waterskicentrum De Schots man aan de Campensweg. Kosten: 20 euro, inclusief gebruik materiaal. Vanaf 10 jaar, zwemdiploma ver eist. Aanvang 10.00 uur. Zowel in Middelburg als in Zierikzee is het van daag kermis. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl door Ellen Nieuwenhuijze Wieieieieie!' De sirene van de ker mis in Zierikzee is van verre te horen. Kinderen rennen enthou siast van het spookhuis naar de mini-acht baan. Een eindje verderop heeft een groep je toeristen vanaf de kade een conversatie met iemand op een zeiljacht. Zierikzee bruist. Wie liever de rust in Zierikzee opzoekt is in de kerktuin van de Thomaskerk aan het goede adres. De tuin vormt een groot con trast met de drukte in de rest van het cen trum. Je moet wel even zoeken. Als het bordje 'Welkom, de kerktuin is open' er niet zou staan, zou je er zo langs lopen. Tus sen de kerk en een angstvallig scheefstaand huis loopt een smal gangetje dat bezoekers naar de tuin leidt. Na het derde richting bordje begin je toch wel nieuwsgierig te worden. Het eerste wat je ziet is een hinkelbaan. Wanneer je iets verder loopt zie je de rest van de tuin. In eerste instantie valt deze iets tegen. Na het lange smalle gangetje ver wacht je wat spectaculairders en groters. Maar wanneer je dan op het bankje gaat zit ten valt een aantal dingen meteen op. In het midden van de tuin staat een mooie ro- De kerktuin van de Thomaskerk in Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24