Betere bescherming monumenten WALCHEREN almanak Krassen op een auto een nieuwe scooter of 1500 euro Straatroof zonder buit Dinqflagellaat &ÖM|NG Horeca mag zelf controleren DONDERDAG 9 augustus 2012 17 PZC Fietser kan veiliger Ouders willen andere naar overkant 18 en 19 schooltijden 20 en 21 Walcherse gemeenten bereiden zich voor op gevolgen modernisering Monumentenwet door Maurits Sep DOMBURG - De Walcherse gemeen ten bereiden zich voor op de gevol gen van de nieuwe monumenten wet. Zowel gebouwen als land schapselementen moeten namelijk beter worden beschermd, vindt het Rijk. Veere heeft de Monumentencom missie gevraagd in beeld te bren- gen wat de gemeente daarvoor moet doen. „We zien zeker geen bedreigingen, eerder uitdagingen. En kansen om de cultuurhistorie van Veere beter voor het voetlicht te brengen", zegt wethouder Chris Maas van Veere. „Cultuurhistorie behouden en beter in beeld bren gen is toeristisch voor ons zeer in teressant." Dat sluit aan bij het idee achter de modernisering van de Monumen tenwet. Die eist bijvoorbeeld dat gemeenten precies weten waar in het landschap historisch waarde volle elementen liggen en waar monumentale gebouwen staan. Die informatie moet ook in het be leid van de gemeente te vinden zijn, zodat die meteen paraat is als er plannen worden gemaakt voor een bepaalde plek. De monumen ten moeten een rol spelen in het ruimtelijke ordeningsbeleid van de gemeenten. „Wij hebben de Monumentencom missie gevraagd in beeld te bren gen wat dat voor ons betekent. Wat we nog moeten doen om aan die eisen te voldoen", legt Maas uit. Voor het bestemmingsplan Buitengebied is al een landschaps nota gemaakt, waarin de land schappelijk waardevolle elemen ten zijn opgesomd, noemt Maas als voorbeeld. „Denk dan aan kreekruggen, vliedbergen enzo voort. Maar we moeten ook exact weten wat er in de kernen van bij zondere waarde staat aan gebou wen." De Walcherse gemeenten hebben gezamenlijk een Monumenten commissie. In tegenstelling tot Veere hebben de gemeenten Vlis- singen en Middelburg geen con creet verzoek bij die commissie neergelegd om de gevolgen van de nieuwe Monumentenwet te onder zoeken. „Maar omdat we op Wal cheren zo samenwerken, hebben we uiteraard wel contact hierover. In ieder geval op het niveau van de ambtenaren, want die zijn hier mee wel bezig. Het is prettig om bij elkaar te rade te kunnen gaan", aldus een woordvoerster van de ge meente Vlissingen. KORTGEME - Een man is in de nacht van dinsdag op woensdag in de Zandkreekstraat in Kortgene overvallen. Twee mannen met een een bivakmuts pakten het slachtof fer (6o) bij zijn nek. Toen hij om hulp riep, gingen de mannen er vandoor. Ze zijn zonder buit weg gevlucht richting de Provinciale- weg. De politie heeft de straat afge zet en de omgeving doorzocht. Het slachtoffer is gewond geraakt aan zijn handen, elleboog en knie. mSgSSSSSSS&ffiSÜS® Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE - Horeca-ondememers in de gemeente Kapelle houden voortaan toezicht op zichzelf De gemeente begint met een proef waarbij ondernemers zelf gege vens over het naleven van regels aanleveren. De ondernemers krijgen vragenlijs ten toegestuurd. Die moeten ze in vullen. Kapelle gaat ervan uit dat de ondernemers dat eerlijk doen. Maar de gemeente gaat steeksproef- gewijs wel controleren, aldus bur gemeester Anton Stapelkamp. VLISSINGEN - Geen cameratoezicht of schuine par keervakken, zoals in Middelburg, maar een duide lijke waarschuwing: Vandalisme, weet je eigenlijk wel wat dat kost? In de strijd tegen de vernielin gen van auto's op de Nieuwe Vlissingseweg, spreekt de gemeente Vlissingen de jongeren rechtstreeks aan. Met zes borden waarop wordt voorgerekend voor hoeveel geld ze eigenlijk scha de aanrichten als ze een spiegel kapot trappen 4250 belminuten/ 500 of krassen op de au to's maken een nieuwe scooter/ €1500). De laatste waarschuwing laat helemaal niks aan de verbeelding over: een strafblad is onbetaalbaar. De borden staan er enkele weken, net zo lang als de verkeersmaatregelen in Middelburg. Omdat de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen tweerich tingsverkeer heeft, zijn schuine parkeervakken daar onmogelijk. Vlissingen onderzoekt nog wel of het zin heeft ribbelstenen te leggen langs de parkeervakken om fietsers verder weg te houden van de auto's. foto Ruben Oreel Op het advocatenkantoor hoort de Middelburgse man zoveel nieuwe na men van onbekende olympische spor ters, dat hij het amper bij kan hou den. Hij was al nooit zo'n sportfa- naat. En dan ook nog eens al die vreemde sporten, zoals de fietsers die op een baan achter een brommer aanrijden. Maar toch, na het succes van Epke, Teun en Marit begon hij wel steeds meer schik in de Olympi sche Spelen en sport te krijgen. Hij stond versteld van zichzelf, want dat had hij nooit verwacht. Deze mor gen kwam hij op de zaak en wilde weten wat er vandaag op het pro gramma stond. Hij hoorde Dinofia- gellaat voorbijkomen en zei: „Dat is vast een judoka." II Ui i»'»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1