EK wielrennen in Zeeland is absolute top Priem apetrots op 281 Spoil WINNAARS ZEELAND PROGRAMMA woensdag 8 augustus 2012 Fabian Canceliara Tom Boonen vierde plaats tijdrit 2000 winnaar tijdrit 2009 negende plaatswegrit 2001 U23 laatste tien jaar plaats i: THE NETHERLANDS EUROPEAN ROAD CHAMPIONSHIPS Vanaf donderdag barst in de ge meenten Goes, Borsele en Kapel- Ie het EK wielrennen voor ren ners en rensters onder 23 jaar, junioren en junior-vrouwen los. Vier dagen lang is er sport van wereldniveau te zien in de pro vincie. door René van Stee MIDDELBURG - Het Europees kam pioenschap voor wielrenners on der 23 jaar en junioren kan gerust worden beschouwd als het reser- ve-WK. Dat is althans de mening van oud-renner Martin de Kok. „Als je zo de namen van de ren ners en rensters die ooit hebben meegedaan eens bekijkt, is die lijst indrukwekkend. Er is de komende dagen dus absoluut topwielrennen te zien in de provincie. Met ren ners en rensters die nu nog niet tot de verbeelding spreken, maar waarvan we in de toekomst zeker nog zullen horen", zegt de in Le- wedorp opgegroeide voorzitter van het organisatiecomité dat het EK naar Zeeland haalde. Een zoektocht in de uitslagenreek sen sinds 1995, de eerste keer dat het EK werd gehouden, toont aan dat De Kok niet overdrijft. Want daarop zijn onder anderen Bradley Wiggins, Fabian Canceliara, Tony Martin, Marcel Kittel, Tom Boo nen, Peter Sagan en Marianne Vos terug te vinden. Huidige toppers van wie met name Vos en Kittel ook al hoge ogen gooiden tijdens het EK. Kersvers olympisch kam pioene op de weg en wellicht de beste Nederlandse wielrenster al ler tijden Vos won de wegrit bij de rensters onder 23 jaar in 2006 (Val kenburg) en 2007 (Sofia). In 2009 (Hooglede-Gits) eindigde zij als derde, terwijl de zege naar landge note Chantal Blaak ging. De Duit se rasspurter Marcel Kittel, dit sei zoen al goed voor acht zeges, in 2011 etappewinnaar en eindwin naar van de Delta Tour Zeeland én maandag in Middelburg nog zege vierend over de meet in de eerste etappe van de Eneco Tour, won op merkelijk genoeg in 2009 de tijdrit bij de categorie onder 23 jaar. In de wegrit behaalde hij de toentertijd de 73e plaats. Een dergelijke grote zege op jeugdi ge leeftijd is uiteraard geen garan tie voor een glansrijke carrière. Weliswaar zijn renners zoals de Fransman Benoit Sinner (winnaar in 2006) en de Tsjech Frantisek Ra- bon (winnaar 2005 in Moskou) in middels degelijke profs, tot grootse daden op het allerhoogste niveau bleken zij vooralsnog niet in staat. Van sommige renners werd nauwe lijks meer iets gehoord. Andrey Kluyev, tevens een verdienstelijke door René van Stee MIDDELBURG - Euforisch toont Cees Priem zich aan de vooravond van het EK wielrennen in Zeeland nog net niet. Niettemin glimt de organisator van de achttiende Eu ropese titelstrijd van trots over wat er van donderdag tot en met zon dag te gebeuren staat in de provin cie. „We breken alle records. Meer dan achthonderd renners en ren sters uit 37 landen doen mee. Zo iets is nog nooit vertoond. En als je ziet dat we met Goes, Kapelle en Borsele nu in hetzelfde rijtje staan als Moskou, Lissabon of Athene vervult me dat met trots", zegt de oud-profrenner en -ploeg leider uit Wemeldinge. Priem raakte namens Libéma Prof- cycling betrokken bij de EK-organi- satie. Het bedrijf houdt jaarlijks een grote wedstrijd naast vaste be zigheden zoals de verzorging van neutrale materiaalwagens in grote internationale koersen. Libéma Profcycling was onder meer ook de organisator van de Giro-etap pes in Nederland twee jaar gele den. Vorig jaar haalde de firma het EK en het WK baanwielrennen naar Apeldoorn. Het is geen toeval dat de diverse EK-pelotons het vanaf donderdag tegen elkaar opnemen in de streek waar Priem jarenlang zijn trai ningsrondes reed met zijn goede maat Jan Raas. Glimlachend: „Zo dra bekend was dat het EK naar Nederland kwam, wilde ik het dol graag naar Zeeland halen. Dat het Donderdag 9 augustus 10.00 uur: tijdrit junioren (24,9 kilometer) 15.00 uur: tijdrit vrouwen U23 (24,9 kilometer) Vrijdag 10 augustus 10.00 uur: tijdrit vrouwen-junioren (14,8 kilometer) 15.00 uur: tijdrit mannen U23 (24,9 kilometer) Zaterdag 11 augustus 9.00 uur: wegrit junioren (129 kilometer - zes ronden) 14.00 uur: wegrit vrouwen U23 (129 kilometer - zes ronden) Zondag 12 augustus 10.00 uur: wegrit vrouwen-junioren (80 kilometer - vier ronden) 13.00 uur: wegrit mannen U23 (172 kilometer- acht ronden) 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 jaar 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 Offida (Ita) Ankara (Tur) Hooglede-Gits (Bel) Arona/Stresa/Verbania (Ita) Sofia (Bul) Valkenburg (Ned) Moskou (Rus) Otepaa (Est) Athene (gri) Bergamo (Ita) plaats Offida (Ita) Ankara (Tur) Hooglede-Gits (Bel) Arona/Stresa/Verbania (Ita) Sofia (Bul) Valkenburg (Ned) Moskou (Rus) Otepaa (Est) Athene (gri) Bergamo (Ita) Julian Kern (Dui) Pawel Gawronski (Pol) Kris Boeckmans (Bel) Cyril Gauthier (Fra) Andrey Klyuev (Rus) Bennoit Sinner (Fra) Frantisek Rabon (Tsj) Kalvis Eisaks (Let) Giovanni Visconti (Ita) Michael Albasini (Zwi) mannen Yoann Paillot (Fra) Alex Dowsett (GBr) Marcel Kittel (Dui) Adriano Malori (Ita) Maxim Belkov (Rus) Dmytro Grabovsky (Oek) Dmytro Grabovsky (Oek) Christian Müller(Dui) Markus Fothen (Dui) Jonas Olsson (Zwe) Regina Schleicher (Dui) Noortje Tabak (Ned) Chantal Blaak (Ned) Laisa Leleivyte (Lit) Marianne Vos (Ned) Marianne Vos (Ned) Gessica Turato (Ita) Monica Holle (Zwe) Maria Isabel Moreno (Spa) Trixi Worrack(Dui) vrouwen Melodie Lesueur (Fra) Alexandra Burchenkova (Rus) Ellen van Dijk (Ned) Ellen van Dijk (Ned) Linda Villumsen (Den) Linda Villumsen (Den) Madeleine Santig (Dui) Tatiana Guderzo (Ita) j Virginie Moinard (Fra) Olga Zabelinskaja (Rus) s 9-12 AUGUST 2012 I meer info: http://www.zeeland2012.nl/uploads/ProgrammaEK.pdf http://www.youtube.com/channel/ UCM_HyU0o'2XDbub8VaLTzqA wegwedstrijd tijdrit tijdrit dames junioren Start tijdritten Verbartelweg in Goes Finish tijdritten Sinoutskerkseweg in Goes Start en finish wegritten Houtkade Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28