Alarm over gifalg m Ontdek DUBAI, FUJAIRAH OMAN HKRA5.NL* Einde kleine contracten Detentie inhumaan voor vreemdeling Zwemverbod door Melita (.anting OUWER8CERK - De giftige algensoort Dinoflagellaat is aangetroffen in de Oosterschelde bij Ouwerkerk. Het algje kan gevaarlijk zijn voor men sen. Het kan braken, diarree of misselijkheid veroorzaken. Maar of er inderdaad een risico is voor de volksgezondheid is nog ondui delijk. Onderzoeksresultaten van de mate van giftigheid van de al gen wordt pas vrijdag verwacht. Uit voorzorg is wel een zwemver bod afgekondigd voor een deel van de Oosterschelde en de kreken bij Ouwerkerk. Ook is een deel van de Oosterschelde gesloten voor het opvissen van schelpdie ren. Dat blijft zo tot duidelijk is of de mosselen op de kweekpercelen veilig zijn om te eten. De mosse len die nu in de, handel zijn, zijn volgens onderzoeker Jacobine van den Boomgaard van het product schap Vis veilig. Die zijn gekeurd en opgevist voordat de alg in de Oosterschelde terecht kwam. De algen zijn vermoedelijk in de Oosterschelde terechtgekomen doordat met algen vervuild water vanuit de Ouwerkerkse Kreken in de Oosterschelde is geloosd. Eer der deze week werd duidelijk dat deze alg in dit water zat. Toch is waterschap Scheldestromen nog enkele dagen doorgegaan met het lozen van water. Volgens water schapsbestuurder Luc Magnus is niet overwogen om eerder te stop pen omdat er nog veel onduidelijk heid was over de algen. Inmiddels is het lozen van water wel gestopt. pagina 2 en 3: alg slecht nieuws voor mosselsector; commentaar WOENSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren jQ I Lokaal een bui, 8augustus2012 I 254e jaargang nr. 186 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 LW 206 Als een indiaan op het Zeeuwse water Net een tentje, zo'n bedstee Handel, zout en visserij in één dorp Verenigde Arabische Emiraten 8 of 12 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 19/9 t/m 11/4 (12 dgn) en 23/9 (8 dgn) 12-daagse rondreis Dubai Oman 1599 NL-spr. reisleiding, excursies vele entreegelden 8-daagse zonvakantie en/of stedentrip Fujairah - 5* Rotana Resort Spa 939 Dubai - 4* Towers Rotana 969 i City Beach - 4/5* Dubai Fujairah 989 0 Jumeirah-5* Amwaj Rotana €1189 .-iPg l 1 waarom zou je meer betalen Ssw den haag - Supermarktmedewer kers kunnen binnenkort makkelij ker een contract krijgen van meer dan twaalf uur per week. De Com missie Gelijke Behandeling oor deelde dinsdag dat supermarkten geen verschil meer mogen maken tussen mensen met kleine en gro tere contracten. Iedereen heeft dus recht op avondtoeslagen. pagina 13: einde kleine contracten van winkelpersoneel DEN HAAG - De Nationale Ombuds man Alex Brenninkmeijer hekelt de vreemdelingendetentie in een rapport gericht aan ministers Gerd Leers (Immigratie) en Ivo Opstel ten (Justitie). De maatregel beoordeelt de Om budsman als 'inhumaan'. Jaarlijks zitten gemiddeld 6ooo mensen in vreemdelingendetentie. pagina 4: ombudsman kritisch: 'deten tie is niet menselijk' DESTELLING Groot alarm om alg in kreek is overdreven Reageer op pzc.nl UW MENING 375 reacties Eneco Tour is goed voor de promotie van Zeeland eens mBmsssmsmam 60% oneens 40% Meer Olympisch nieuws op pagina 22 tot en mét 27 LONDEN - Epke Zonderland veroverde dinsdagmiddag in Londen historisch goud op de Olympische Spelen. De Friese turner deed een zeer moeilijke oefening op de rekstok, waar jaren training in is gestoken. „Ik ben zö blij dat het is gelukt. Het scheelde soms niet veel. De vluchtelementen liepen anders dan ik ze in mijn hoofd had, ik was erg dankbaar dat ik op de mat stond." Het was niet de enige medaille voor Nederland. Baanwielrenner Teun Mulder won de bronzen medaille op de sprint. De derde Nederlandse medaille ging dinsdag naar de Nederlandse dressuurruiters. Zij pakten brons in de landenwedstrijd. foto gregory buii/ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1