Marrea Jacht in woestijn op extremisten 81 buitenland Premier Syrië gevlucht www.marrea.nl dinsdag 7 augustus 2012 3 of 5 DAGEN SLUIS EN BRUGGE Zeeuwse stranden en slapen in een exclusief hotel! Op de grens van Nederland naar België ligt in Sluis het bekende en exclusieve 4-sterren Fletcher Hotel-Restaurant De Dikke Van Dale. Het mooie stadje Sluis is een echte ontdekking. U vindt hier 14de eeuwse stadswallen, stadspoorten en een Belforttoren. Het gezellige centrum heeft vele leuke winkels en restaurantjes. Van hieruit bent u zo in Gent of historisch Brugge. Maak hier een romantische rondvaart of bezoek het Museum voor de schone kunsten; het Groeningenmuseum. Ontdek leuke boetiekjes, maak een ritje met de paardenkoets en bezoek het beroemde Chocolademuseum! Ga ook een dagje naar het strand. Cadzand ligt op maar 10 minuten afstand of wat dacht u van Knokke-Heist? Op loopafstand van het hotel ligt natuur gebied het Zwin. Een ideale combinatie; de natuur in, Belgische steden bezoeken en logeren in een luxe hotel! Het arrangement: Ontvangst met een glas wijn 2 of 4 x overnachting 2 of 4 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangendiner op aankomstdag 1 x luxe 4-gangendiner op de 3e dag (alleen bij 4 overnachtingen) Informatiepakketje van de omgeving incl. fiets- en wandelroutes Keuze uit: boottocht door Brugge (kan t/m 31 okt) of entree Groeningemuseum Brugge Prijs p.p. o.b.v. 2-prs.k. Aug./Sep. Okt. t/m dec. bij aankomst op: zo t/m wo don zat. vrijdag zo t/m wo don +zat. Vrijdag 3 dagen €139,00 149,00 €159,00 109,00 119,00 129,00 5 dagen 269,00 279,00 289,00 209,00 219,00 229,00 Excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p p.n. Reserve ingskosten: 7,50 per boeking. Fletcher Hotel-Restaurant De Dikke Van Dale (4*) is gevestigd in een voormalig klooster. U geniet hier van een klassieke sfeer gecombi neerd met hedendaags comfort. Uw geriefelijke hotelkamer is van alle moderne comfort voorzien, waaronder een ligbad. Ontspannen kan in Beauty en Wellness Center Essence of Wellness. Dit Wellness Center beschikt over een sauna, stoombad, solarium en Beauty Salon. In het sfeervolle restaurant Johan Hendrik kunt u genieten van een uitgebreide lunch of een smaakvol diner. Het restaurant is klassiek ingericht in de stijl van Louis XIV. Culinaire liefhebbers zullen verrast zijn door de originele gerechten op de menukaart. Maak kennis met verschillende Belgische Biertjes in de statige bibliotheek-lounge Bar- Brasserie De Bieb. Casino Sluis is in hetzelfde pand gevestigd. Boeken via www.marrea.nl/WEG089 Egyptische helikopters zoeken naar aanvallers grenspost President Mursi beschuldigt strijders van verraad. Inval in Israël na moord op zes tien Egyptische grenswachten. Machtsvacuüm maakt van Si naï broeinest van extremisme. Ook Harnas neemt afstand van aanval op Rafah. EL-ARISH/JERUZALEM - Het Egypti sche leger heeft minstens twee ge vechtshelikopters naar de Sinaï ge stuurd om jacht te maken op de ex tremisten die zondagavond bij een aanval op een grenspost tussen Egypte, Gaza en Israël zestien Egyptische militairen doodscho ten. De Egyptische president Mo hammed Mursi beschuldigde de aanvallers maandag van 'verraad' en waarschuwde hen dat zij 'een hoge prijs zullen moeten betalen'. Israël stelt in de nacht van zondag op maandag al acht van de aanval lers te hebben gedood. Volgens bronnen bij het Egyptische leger bereiden de strijdkrachten een veldtocht voor tegen de extremis ten in de. Sinaï. Volgens een inge wijde hadden Egyptische troepen zondagnacht al de achtervolging ingezet op de strijders, die zich na de aanval in de woestijn hadden te ruggetrokken. Sinds de val van president Hosni Mubarak is in het woestijngebied een machtsvacuüm ontstaan, waar extremistische moslimgroeperin gen dankbaar gebruik van hebben gemaakt. Langs de Israëlische grens gelegerde Egyptische troe pen zijn steeds vaker doelwit van radicaal-islamitische strijders. Na de aanval op de grenspost bij Rafah - aan de grens tussen Egyp te en Gaza - reden de gemaskerde extremisten met een op de militai ren buitgemaakte pantserwagen en vrachtwagen verderop in de Si naï in volle vaart Israël binnen. De aanvallers brachten een van de voertuigen tot ontploffing om een doorgang in de grensafzetting te forceren. De Israëlische inlichtingendien sten wisten echter dat een aanval ophanden was en de luchtmacht was paraat. Het tweede gekaapte voertuig incasseerde een voltreffer bij een luchtaanval. De aanvallers LEIPZIG Boete dreigt voor uitlaten van olifant Renaldo Weisheit (33), de chef van het Duitse circus Schollini, heeft een waarschuwing gekregen van de gemeente Leipzig omdat hij een olifant had uitgelaten in een groen strook. Bij herhaling dreigt een boe te van 1000 euro, vertelde de direc teur maandag in de krant Bild. Weisheit zegt dat hij regelmatig een wandelingetje maakt met zijn olifant Volgens de gemeente is dat in strijd met de voorschriften over de omgang met gevaarlijke dieren. BOCHUM Ex-lijfwacht Bin Laden woont in Bochum Een oud-lijfwacht van terroristen leider Osama bin Laden woont al jaren onbekommerd in de Duitse stad Bochum, honderd kilometer van Venlo. Hoewel de veiligheids diensten de Tunesiër als gevaarlijk beschouwen, zijn pogingen om hem uit te zetten steeds mislukt Het ministerie van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen heeft dat maandag bevestigd. BRUSSEL Zusters veroordelen daden ex Dutroux De darissenzusters in Malonne, vlakbij Namen, veroordelen de da den waarvoor Michelle Martin is veroordeeld. Zij zien het echter als hun missie om de ex-vrouw van kinderverkrachter en moordenaar Mare Dutroux onderdak te bieden. Dat schrijven ze in een brief aan de vader van een van de slachtoffers, meldde de Vlaamse krant Het Laat ste Nieuws maandag. Mitt Romney foto EPA WASHINGTON Romney haalt veel campagnegeld op Mitt Romney heeft in de maand juli weer veel geld ingezameld voor zijn campagne voor de Ameri kaanse presidentsverkiezingen. De Republikeinse presidentskandidaat ontving in totaal 101 miljoen dollar (81,5 miljoen euro) uit donaties, meldde zijn campagneteam maan dag. Romney en de Republikeinse partij hebben nu bijna 186 miljoen dollar in kas voor de campagne. FALKENSEE Duitse bejaarde sterft na verkrachting Een 78-jarige vrouw is in de Duitse plaats Falkensee verkracht en later in het ziekenhuis overleden. De vrouw was aan het fietsen toen ze in de bosjes werd getrokken door een jongeman. Die vluchtte voor voorbijgangers. Een 25-jarige ver dachte is aangehouden, meldde de politie maandag. Sectie moet uit wijzen of de dood van de vrouw een gevolg is van de verkrachting. werden bovendien bestookt door Israëlische tanks. Acht strijders zijn volgens de Israëlische minister van defensie Ehud Barak gesneu veld. De ongeveer 35 aanvallers wa ren volgens Israël eropuit een Israë lische soldaat te ontvoeren. Volgens de Egyptische autoriteiten was de aanval het werk van Pales- tijnen en Egyptenaren, te weten moslimextremisten uit Gaza en uit de Egyptische Sinaï. Ook Israël leg de de verantwoordelijkheid bij ex tremisten uit de Gazastrook en de Sinaï. Egypte sloot de grensover gang bij Rafah naar de Gazastrook onmiddellijk. Dat is slecht nieuws voor de inwoners, voor wie de overgang bij Rafah de enige verbin ding met de rest van de wereld is. Harnas bezwoer aanvankelijk dat bij 'deze afschuwelijke misdaad' geen Gazanen zijn betrokken. La ter stelde Hamas-kopstuk Zahar dat hij Egypte heeft gevraagd om de namen van de verdachten uit Gaza zodat 'we hen voor het ge recht kunnen brengen'. Harnas wil dat Mursi de grensovergang verder open stelt. De aanval dreigt nu roet in het eten te gooien. DAMASCUS - De premier van Syrië, Riyad Hijab, heeft maandag zijn trouw aan het Assad-bewind opge zegd en is naar het buitenland ge vlucht. De voormalige bewinds man betichtte zijn oude baas, pre sident Bashar al-Assad, zelfs van genocide (volkerenmoord). Hijab steunt vanaf nu de 'revolu tie' in het Arabische land. Dat heeft zijn woordvoerder gezegd te gen de Arabische nieuwszender al-Jazeera. Hijab is de hoogste over loper sinds het begin van de op stand in Syrië in maart 2011. Hijab is met zijn familie naar buur land Jordanië gevlucht. De overge lopen premier van Syrië reist bin nen een paar dagen door van Jor danië naar Qatar. „Riyad Hijab gaat naar de hoofdstad Doha, waar de internationale media zijn gevestigd. Hij gaat morgen, over morgen of over een paar dagen", aldus zijn woordvoerder. De oppositie in Syrië is blij met de 'desertie' van de premier. „We ver welkomen het overlopen van Riyad Hijab en alle andere civiele en militaire functionarissen", al dus een woordvoerder van de op positiegroep de Syrische Nationale Raad. Volgens hem laat dit zien dat het regime van Assad steeds verder uiteenvalt. „Dit is het begin van het einde." Ook onafhankelij ke waarnemers menen dat het regi me van Assad afbrokkelt. Minister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken noemt het goed nieuws dat Hijab is overgelopen. boek online of bel 0571 27 77 44 we nemen graag de tijd voor meer uitleg vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8