binnenland 17 Hele jaar studeren Moeite met opstaan? Petitie over agressie in de zorg Geen nader onderzoek tent IGZ eist sluiting Laser Surgery dinsdag 7 augustus 2012 HAARLEM - De privékliniek Laser Surgery in Haarlem moet per di rect stoppen met het behandelen van patiënten en cliënten. De kwa liteit en veiligheid van de zorg la ten flink te wensen over, zo heeft de Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) maandag laten weten. De inspectie constateerde dat er geen noodmedicatie aanwezig is voor calamiteiten. Ook is onduide lijk of de medewerkers voldoende zijn geschoold voor reanimatie. Daarnaast worden de richtlijnen voor het reinigen, desinfecteren en steriliseren onvoldoende nage leefd. Laser Surgery is een privékli niek waar vooral cosmetische in grepen zoals liposuctie, ooglidcor recties, schaamlipcorrecties en haartransplantaties worden uitge voerd. Directeur Peter van Ispelen van Laser Surgery overweegt een kort geding aan te spannen tegen de IGZ. „Consults gaan gewoon door, de kliniek is niet gesloten. We mogen alleen 7 dagen niet ope reren", reageert Van Ispelen. UTRECHT - De zomervakantie ver vaagt steeds meer, studeren is iets wat je het hele jaar door doet. Dat zegt Kai Heijneman, voorzitter van de Landelijke Studenten Vak bond (LSVb) maandag. „Aankomende en huidige studen ten benutten de zomervakantie voor summer schools, bijspijker cursussen, stage lopen, herkansin gen en scripties maken", aldus He ijneman. „Met de naderende lang- studeerboete, gebruiken studenten hun tijd steeds efficiënter." Vanaf aankomend collegejaar moeten stu denten die meer dan een jaar ver traging oplopen tijdens hun bache lor of masterstudie ruim 3000 eu ro extra collegegeld betalen. On danks luide protesten van de stu denten, is deze wet toch doorge voerd. „Studenten gebruiken de va kantie om geen vertraging op te lo pen." Heijneman noemt het deels een goed teken dat de grote vakan tie gebruikt wordt voor studeren of nevenactiviteiten die mooi op het curriculum vitae (cv) staan. „Maar er zit ook een keerzijde aan. Als je bijvoorbeeld je scriptie gaat maken of stage loopt, is er nauwe lijks tot geen begeleiding vanuit de opleiding omdat de docenten ook vakantie hebben." Een ander nadeel zijn de hoge kos ten die vaak gemoeid zijn met summer schools, vooral die in het buitenland. „Die kosten komen bo venop het collegegeld en niet ieder een kan of wil dat betalen. We moeten oppassen dat extra activi teiten niet alleen voor mensen met geld weggelegd zijn." Veel ho gescholen en universiteiten bieden een extra programma aan tijdens de zomervakantie. Deze is be doeld voor bijvoorbeeld aanko mende studenten om zich beter voor te bereiden op de studie. Ook huidige studenten kunnen extra lessen volgen. De Utrecht Summer School is de grootste van Europa, daar volgen 2500 Nederlandse en buitenlandse studenten deze zomer een van de 150 cursussen. STEENWIJKERWOLD - Er komt geen nader juridisch onderzoek naar het instorten van een tent op het Dicky Woodstockfestival in Steen- wijkerwold. Dat de tent instortte was het gevolg van snel opko mend, onverwacht hevig nood weer en daar kan niemand iets aan doen. Dat heeft de gemeente Steenwijkerland laten weten. Vol gens de gemeente is er sprake van overmacht door natuurgeweld. Een eerste onderzoek van onder andere brandweer en politie heeft zondag uitgewezen dat de tent aan alle veiligheidseisen voldeed en dat de tentenbouwers net als de or ganisatie zich aan de voorschriften hebben gehouden. De Inspectie SZW (de voormalige arbeidsin spectie) is op de hoogte gesteld, want dat is een standaardprocedu re bij bedrijfsongevallen met letsel. Regisseur Martijn de Jong gaf de ac teurs de regieaanwijzingen door die hij via Twitter binnenkreeg. foto Koen van Weel/ANP DEN HAAG - Een aantal verpleeg kundigen is een petitie begonnen tegen agressie in de geestelijke ge zondheidszorg (GGZ). Ze willen dat er iets wordt gedaan aan het probleem, zo meldden ze maan dag. De initiatiefnemers zeggen dat het actieplan Veilig werken in de zorg, dat begin dit jaar door onder meer ministeries is gelanceerd, te vrijblij vend is omdat er geen streefcijfers in staan. De verpleegkundigen wil len het aantal agressie-incidenten in vijfjaar met de helft omlaag. Bij de agressie gaat het om zaken als bedreigen, schelden, spugen,schel den, slaan, schoppen en seksuele intimidatie. Volgens cijfers uit het actieplan hadden zeven op de tien GGZ-ver- pleegkundigen het jaar ervoor te maken gehad met verbale agressie en vier op tien met fysieke agres sie. Vooral patiënten zijn de boos doeners, maar ook familieleden weten van wanten. De verpleeg kundigen stellen dat als de streefcij fers niet worden gehaald, in het ui terste geval een afdeling dicht moet. De petitie wordt gesteund door beroepsorganisatie NU'91 en richt zich behalve op de betrokken ministeries en de werkgeverook op de werknemers zelf „Want die laten het vaak maar gebeuren", al dus initiatiefnemer Mathilde Bos. „Compassie met de patiënt en het besloten karakter van de instelling maken het echter lastig om een vuist te maken tegen het geweld." Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 www.prominent.nu Thuis vrijblijvend proefzitten? Bel 0341 - 26 o6j6 'Pluim voor de bezorgers' Gelcllg bij aanschaf van een fauteuil of bankop maat. Niet geldig i.c.m. andere acties. Bezoek een winkel bij u in de buurt Heerlen In de Cramer 21 Hengelo CESÏ5J Vosboerweg 16 Hoogeveen Groene>vegen5traal 4 Hoogerand Hazenleger 7 Houten Ouwboot 22a Katwijk Lageweg 35e Leeuwarden Willemskade 22 Leiderdorp Ll'um Ellsabethhof 22 Naarden Energiestraat 14a NunspectLaan 24 Ridderkerk Noordenweg 6 P.oden UÜU12I We.teresch 5 Roermond bStiiUlf Buighoffweg1 Roosendaal Oostplein 17a Eerst thuis proefzitten? Bon voor een gratis brochure JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Mevr Adres Niets I's zo prettig als de plaats producten vrijblijvend bij 1 j u thuis uitte proberen. Zo 1 Telefoon - ziet u direct of het past! g-mail 0341-26 06 76 I Zonder postzegel opsturen n; r: Prominent. Antw. nr. 707. S070 WB Nunspeet 'Ik wil jullie bedanken voor de goede service. De sta-op stoel werd mooi op tijd gebracht en een pluim voor de bezorgers. Deze twee heren waren zo vrien delijk om alles netjes uit te leggen.' Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel 0341 - °6 76 Onze adviseur komt langs met een aantal fauteuils en geeft meteen maatwerkadvies. Elke demonstratie is gratis én vrijblijvend. In vier eenvoudig stappen. Bel direct I De adviseur Kies op uw De bestelde 0341 -26 06 76 komt met 4 gemak de fauteuil wordt en maak een modellen bij fauteuil die bij zeer snel afspraak u thuis u past geleverd FVnjit&e-r wog-5" olagg-n! Heerlijk! Uw eigen plek in huis, waarin u na een lange dag aan een fascinerende avond begint. Deze week is het extra aantrekkelijk om uw eigen fauteuil te bestel len, u krijgt namelijk maar liefst 5,- per levensjaar!* Deze actie geldt alleen deze week. Kom langs t/m 11 augustus óf bel 0341 - 26 06 76 voor een vrijblij vende afspraak bij u thuis. Klein of groot? Altijd een fauteuil op üw maat gemaakt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7