Millar is olympisch gevoel nog niet kwijt sport 133 Favorieten laten steken vallen op HZ-toernooi Luc Castaignos maakt debuut met Super Cup Michael Boogerd beloont een deelnemer aan de Kidsride met een medaille. foto Lex de Meester «■wm—«III II |ii |ijHiiBMililiiiiiii|fflflTlllOTmrr«rrrntnM"B'l,TWIWH»«'MM«l^fflraB«»»Bag»W^ M' IMIIIMIWMWKWWBgMHMgMBWWWMWIBBB door René van Stee MIDDELBURG - 'London is magie'. Meer woorden had David Millar niet nodig om te omschrijven dat hij nog graag een poosje aanwezig was geweest bij de Olympische Spelen in de Britse hoofdstad. Ze ker nu zijn landgenoten de ene na de andere medaille binnenslepen tijdens het baanwielrennen. „Het zou heel aardig zijn geweest om daarbij aanwezig te zijn. Ik heb in m'n eigen land, zelden zo veel positiviteit en zo'n massale publie ke belangstelling meegemaakt bij een sportevenement. M'n olympi sche gevoel is zeker nog niet ver dwenen. Maar ja, je bent profwiel renner. De plicht riep vandaag weer", zei de 35-jarige Schot bij de bus van zijn ploeg Garmin maan dag na de finish van de eerste etap pe van de Eneco Tour in Middel burg waarin hij als 131e eindigde. De kater van de mislukte wegrit voor Groot-Britannië, waarin favo riet Mark Cavendish er niet aan te pas kwam en waarin Millar zelf op de honderdste plaats eindigde, was allang weggespoeld. De wraak was zoet met dubbel Brits succes in de tijdrit, met goud voor Tour winnaar Bradley Wiggins en brons voor Chris Froome. Millar had naar eigen zeggen wei nig tijd nodig gehad om de knop om te draaien. Na een paar dagen relaxen in Londen wachtte zater dag een criterium in het Noorse Grimstad. Daarin pakte hij de over winning voor zijn ploeggenoot Ryder Hesjedal. „Ik heb het ritme dus alweer snel te pakken. Prima dus. Hopelijk kan ik hier de komende dagen ook nog wat laten zien", blikte Millar alvast vooruit op de komende etap pes in de Eneco Tour. De oud-we reldkampioen tijdrijden, die schoon schip - maakte na een do- pingaffaire, beleeft een fraaie herfst van zijn loopbaan. In de Tour won hij de twaalfde - en lang ste - etappe. Breed lachend: „Dit is zonder twijfel de mooiste zege die ik ooit heb behaald. Wie weet wat er nog kan gebeuren." Even verderop bij de bus van Ome- ga-Pharma/Quickstep toonde Niki Terpstra zich enigszins geïrriteerd. Besmeurd met modder reed de Ne derlands kampioen nog eventjes uit op de rollen. „Ze hebben ons nog net niet door stront gestuurd. Moet je kijken hoe ik eruitzie", ver zuchtte de Noord-Hollander (maandag 56e). Voor zover er bij Terpstra nog een olympisch gevoel leefde, was dit nu wel verdwenen. Hij was er op zijn zachtst gezegd 'Ze hebben ons nog net niet door stront ge stuurd. Moet je kijken hoe ik eruitzie' niet gelukkig mee dat het peloton in de polders rond Zevepbergen op een stuk weg stuitte waar een boer een enorme hoeveelheid slijk had achtergelaten. Een regenbui maakte vervolgens een glijbaan van het besmeurde weggedeelte. „Levensgevaarlijk. Voor hetzelfde geld ga je voluit op je plaat", was het commentaar van de renner in Belgische dienst. Ook Terpstra, 83e in de olympi sche wegrit, had genoten van de at mosfeer in Londen. Hij had er graag meer laten zien. Anderzijds relativeerde hij het belang de Olympische Spelen. „Het is natuur lijk een superbelangrijke wedstrijd die steeds meer aanzien krijgt, maar andere koersen blijven ook belangrijk. Zoals de Eneco Tour. Want in tegenstelling tot in Lon den vallen hier wel punten voor de WorldTour te verdienen. En dat is waar het voor ons toch om draait." dinsdag 7 augustus 2012 VLISSINGEN - De zestiende editie van HZ-toernooi is nog niet op de helft maar toch heeft een groot aantal favorieten al averij opgelo pen. De Rus Maxim Turov, de jon ge Oekraïner Illya Nyzhnyk, de al tijd aanwezige Rus Vyacheslav Ikonnikov, Aziatisch vrouwenkam pioen Dronovalli Harika (India), haar landgenoot Chanda Sandi- pan, de Duitse bierliefhebber Mi chael Hoffmann, Danny Raznikov uit Israel en nog enkele anderen begonnen maandag niet met het volle pond van drie punten aan de vierde ronde. Het zal eerder niet vaak gebeurd zijn dat zoveel favo rieten zich in een vroegtijdig sta dium lieten beetnemen. Nyzhnyk, Hoffman en Hariki her stelden zich gisteren, maar Ikonni kov, Raznikov en Turov moesten opnieuw een halfje afstaan. Surya Shekar Ganguly uit India is één van de weinigen die zich tot nu toe routineus door het toernooi slaan. De nummer twee van de sterktelijst rekende maandag in 39 snelle zetten af met de Nederland se meester Manuel Bosboom en staat op vier punten uit vier ron den. Ook de Turk Baris Esen staat nog op honderd procent. Gisteren versloeg hij Milan Mostertman uit Groningen. Dimitri Reinderman, de enige Nederlandse grootmees ter in het gezelschap, moest zijn eerste halfje afstaan. Hij speelde re mise tegen Eesha Karavade, een vrouw uit India die zondag haar veel sterker ingeschatte landge noot Chanda Sandipan versloeg. Bij de Zeeuwen verraste vooral Si mon Provoost. De in Amsterdam studerende Zeeuws-Vlaming be gon maandag ongeslagen aan de vierde ronde. Zondag versloeg hij meester Robert Ris uit Ouderkerk aan de Amstel. Maandag trof hij de Engelse grootmeester Stewart Haslinger en hield tót laat in de avond stand. Quinten Ducarmon uit Terneu- zen, een van de grootste Zeeuwse schaaktalenten, staat op drie uit vier na remises op zondag en maandag. Koen Leenhouts vocht maandag om eerherstel na een on verwachte nederlaag op zondag. ENSCHEDE - Aanvaller Luc Cas taignos heeft maandag zijn debuut gemaakt bij FC Twente in de strijd om de Super Cup voor beloften- teams tegen Ajax. De ploeg uit En schede won het duel met 2-0. De van Internazionale overgekomen spits begon in De Veste in de basis en deed 45 minuten mee, zonder op te vallen. De Amsterdammers begonnen met onder anderen Christian Erik- sen en Gregory van der Wiel. Bei de spelers begonnen later aan de voorbereiding op het seizoen, na meegedaan te hebben aan het Eu ropees kampioenschap. Miralem Sulejmani maakte zijn rentree na een knieblessure. Jong Twente kwam vlak voor rust op voorprong door Tim Hölscher. In blessuretijd bepaalde Qtiincy Promes vanaf de strafschopstip de eindstand op 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67