Totaalbeeld Combi Comfort 19 Zeeuws-Vlaamse vlag niet welkom op tribune bij Olympische Spelen West-Zeeuws-Vlaams netwerk van ruiterroutes SaLgtaSrt31 Paardentoerisme in gemeente Sluis Piet Vogelaar ais je dinsdag 7 augustus 2012 ffli Op de Oogstdag draait na tuurlijk heel veel om het karakteristieke Zeeuwse trekpaard. Maar ook 'het gewone rijpaard' komt in West-Zeeuws- Vlaanderen steeds meer aan zijn trekken. Vierentwintig lokale ondernemers uit diverse sectoren hebben de handen ineengeslagen voor een netwerk van ruiterroutes. De be drijven zorgen voor voldoende rustpunten in de routes. Een kaar- tenset, bestaande uit een over zichtskaart en gedetailleerde deel- kaarten, een professionele website en gps-systeem helpen de paarden liefhebbers op pad in het gebied. De routes zijn zorgvuldig geselec teerd op basis van aantrekkelijk heid van het landschap, veiligheid, voorzieningen en autoluwe gebie den. Elk deelnemend bedrijf heeft een nummer op de hoofdkaart. Zo stippelt een paardenliefhebber makkelijk zijn eigen route uit. De kracht van het systeem is de flexi biliteit; een ruiter kan zelf de af stand en route bepalen. Het netwerk is nu nog beperkt tot West-Zeeuws-Vlaanderen, maar het is de opzet om het uit te brei den naar de hele provincie Zee land en een deel van Vlaanderen. Er lopen nog gesprekken om rui ters en menners de mogelijkheid te bieden om ook op het strand en door natuurgebieden te kunnen rij den. De kaartenset is verkrijgbaar bij de deelnemende bedrijven en de VW -kantoren. Kijk voor meer informatie op www.paardentoerisme-zeeland.nl Vanaf café 't Karrewiel in Vogel waarde gaat vandaag de fietsvier daagse van start. Het plaatselijke feestcomité heeft de touwtjes in handen. Deelnemers kunnen een keuze maken uit een tochtje van 15 en 25 kilometer. De routes zijn uit gezet in de polderrijke omgeving. Vier dagen fietsen kost 2,50 euro. Wie één dag wil meerijden betaalt 1 euro. De volhouders krijgen na af loop een herinnering. door Henk Boot HULST - Ze hadden niks kwaads in de zin. Geen politieke bijbedoeling ook. De Zeeuws-Vlaamse vlag die ze tijdens de wedstrijden van Ne derlandse sporters op de Olympi sche Spelen in Londen lieten zien, was louter bedoeld om wat recla me te maken voor Zeeuws-Vlaan- deren. En om de thuisblijvers via de tv-camera's te laten zien: 'kijk hier zitten we'. We, dat zijn de mannen van EV'82 (EchteVrien- den'82). Een clubje ex-hockeyers van Rapide uit Hulst. Met zijn veertienen reisden ze vorige week donderdag af naar Londen. In keu rige donkerblauwe blazers met oranje bies om de revers, witte broeken en een bedrieglijk echt NOC/NSF-logo op de borst. Met in hun bagage een Zeeuws-Vlaam se vlag die bij het judo, het zwem men en het hockey op de tribune werd uitgerold. „We zijn trots op Zeeuws-Vlaanderen, ook al wonen we er nu niet meer allemaal", al dus Martijn Lockefeer (38) die zelf na zijn studie wel terugkeerde naar het land van de Vos Reynaer- de. Zaterdag tijdens de hockeywed strijd van de Nederlandse dames tegen Zuid-Korea was het echter gedaan met de pret. „We moesten onze vlag inleveren, omdat de or ganisatie niet toestaat dat er vlag gen worden getoond van landen die niet aan de Spelen meedoen." EV'82 stond voor de keus: de vlag terugvragen, maar dan wel ter stond het stadion verlaten. Of de wedstrijd uitzitten zonder dun doek. „Een lachertje, maar we heb ben voor het laatste gekozen." De ophef via de media verrast hen. „Een storm in een glas water, laten we het vooral niet groter maken dan het is. Om de vijf jaar doen we samen iets bijzonders. We heb ben hier vooral veel plezier aan be leefd." Gisternamiddag zat de trip van EV'82 erop. Zonder regiovlag vloog het gezelschap naar huis. comfort mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12 4421 JB Kapelie 0113-34 10 49 Vijftien paarden en vijftig medewerkers geven tijdens de Oogstdag een totaalbeeld van het ploegen van het land tot het product dat bij de consument op het bord terechtkomt Het karakteristieke trekpaard doet het bij toeristen natuurlijk altijd goed, maar een aantal West-Zeeuws-Vlaamse ondernemers springt met een netwerk van ruiterroutes ook in op ander 'paardenvertier' voor toeristen. 'm nodig HULST West-Zeeuws-Vlaamse ondernemers hebben een netwerk voor ruiterroutes door de streek opgezet. foto's Peter Nicolai Grote opkomst bij jeugdvakantieweek De jeugdvakantieweek in Hulst mag met zo'n 350 deelnemers per dagdeel succesvol worden genoemd. In Hulst is al jaren het hutten bouwen popu lair, maar dit onderdeel bleek dit jaar ook in trek in Clinge, Graauw, Hei kant, Nieuw- Namen en Sint Jan steen. In Hulst was het waterspel met de brandweer en de buikschuif- baan een succes. Het Grote Vrijdags- pel op 't Jagertje met jeugd uit de he le gemeente was ook een klapper. CADZAND Interactieve spelshow in De Sporthal Kinderen kunnen woensdag vanaf 14.00 uur genieten van een interac tieve spelshow in De Sporthal in Cadzand. In carnavaleske sfeer on dergaan de deelnemers tal van wedstrijden en spelen, afwisselend met goochelnummers en acts met gekke dieren. Clown Jaspie pro beert de sfeer te verhogen met een disco. De show duurt twee keer drie kwartier. Deelnemen kost 7,50 euro per kind. VOGELWAARDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63