2011 beste milieujaar ooit voor Dow auto inde""met Ergernis over opdringerige klussers Al twee keer op m'n duim geslagen DINSDAG 7 augustus 2012 17 Ervaren hoe het er vroeger aan toe ging 18 en 19 Positieve resultaten staan in contrast met negatieve beeldvorming chemiesector door Harmen van der Werf TERNEUZEN - D.ow Benelux, met de hoofdvestiging in Terneuzen, heeft op milieugebied niet eerder zo goed gepresteerd als in 2011. Uit het duurzaamheidsverslag over dat jaar blijkt dat zich dertien milieuin cidenten - morsingen van meer van vijftig kilogram - hebben voor gedaan. Dit is het laagste aantal ooit in het bestaan van Dow Bene lux. Ook het aantal veiligheidsin cidenten was zeer klein. Bij Dow Benelux is sprake van een trend. Roel Adriaansens, directeur veiligheid, gezondheid en milieu, zet de cijfers sinds 2005 op een rij tje: 32 milieuincidenten in 2005, 30 in 2006, 20 in 2007, 23 in 2008, 16 in 2009,19 en 2010 en 13 in 2011. „Het gaat niet in één rechte lijn naar beneden", signaleert Adriaan sens. „Het gaat sprongsgewijs, maar de tendens is duidelijk om- laag." De uitstoot van milieuonvriendelij ke stoffen als koolstofdioxide (CO2) en stikstofoxide (NOx) laat eveneens een dalende lijn zien. Dow Benelux heeft zich tot doel gesteld in 2015 vijftien procent minder van het broeikasgas NOx uit te stoten vergeleken met 2005. Adriaansens: „We zijn op weg die doelstellingen te halen." Het duurzaamheidsverslag 2011 vermeldt verder dat het aantal per soneelsleden bij Dow Benelux het afgelopen jaar licht is gestegen. In Terneuzen zijn zo'n drieduizend mensen actief, verdeeld over Dow Benelux (1695), de styreenfabrie- ken van Styron (350), het Europe se business service centrum (klei ne 400, in 2010 begonnen met 50 a 60 medewerkers) en 'vaste' inge- leenden (plusminus 600). Dow Be nelux heeft vorig jaar ter vervan ging van met name gepensioneer den 163 medewerkers aangetrok ken. De milieuresultaten van Dow Be nelux mogen over de lange ter mijn beter worden, de Terneuzen- se vestiging ligt ook onder vuur. Justitie kondigde onlangs aan Dow Benelux te vervolgen voor een aan tal incidenten tussen juli 2005 en juli 2008. De provincie legde Dow Terneuzen dit jaar drie - overigens beperkte - lasten onder dwangsom op. De chemiesector ligt onder een vergrootglas sinds de brand bij Chemiepack in Moerdijk begin 2011. Ook de recente gedwongen stillegging van olieopslagbedrijf Odfjell in Rotterdam doet de sec tor geen goed. Adriaansens onder kent dit, maar volgens hem is het algemene beeld positief „De vorig jaar door ons geboekte resultaten spreken wat dat betreft boekdelen en we blijven constant onze werk wijzen verbeteren." SAS VAN GENT - Al twee keer heeft een deel nemer aan de kindervakantieweek in Sas van Cent maandagmiddag op z'n vingers gesla gen. Twee pleisters leveren het bewijs. Hij laat zich echter niet kennen en timmert lustig voort. Tegen de vijftig kinderen zijn bezig. De opdracht is dierenhokken te maken. Het the ma van de Sasse kindervakantieweek is dan ook dieren, maar het gaat verder. Vrijdag, de laatste dag, moeten de kinderen 's avonds als dieren optreden in een circus bij scoutingge- bouw De Kwet. Organisator SasActief krijgt daarvoor steun van een professional, Edwin Tack (70) die jaren ervaring heeft als circus clown. Hij heeft zichzelf aangemeld als vrijwil liger. SasActief-voorzitter Wilbert van Hurck is er maar wat blij mee. Hij is dat ook met het weer. „Het regent wel af en toe, maar het valt mee." Onder meer ook in Koewacht, Sluiskil, Hoek, Terneuzen, Westdorpe, Zaamslag en Zuiddorpe zijn deze laatste vakantieweek voor de basisscholen allerlei doe-activiteiten voor kinderen. foto Peter Nicolai zie ook www.pzc.nl/video IJZENDIJKE Hardrijder raakt op N61 rijbewijs kwijt Tijdens een snelheidscontrole op de N61 heeft de politie zondag avond het rijbewijs ingevorderd van een 66-jarige automobilist uit Terneuzen. Hij reed met een snel heid van 138 kilometer per uur in plaats van de toegestane tachtig ki lometer. De bestuurder werd aan de kant gezet en kon gelijk zijn rij bewijs afgeven. Hij moet zich later voor de rechter verantwoorden. Op de Hoofdweg in Hoek is in de nacht van zaterdag op zondag een 26-jarige man uit de gemeente Ter neuzen met zijn auto in de sloot be land. Rond 3.00 uur kreeg de poli tie een melding dat ter hoogte van de rotonde bij Hoek een man liep. Agenten troffen hem én zijn zwaar beschadigde auto aan. Uit een test bleek dat hij teveel had gedronken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Bij de gemeente Ter neuzen en politie zijn tientallen meldingen binnengekomen over opdringerige Engelse en Ierse bouwvakkers. Zij gaan van deur tot deur op zoek naar klussen. „Het hangt van de werkzaamheden af of zij in over treding zijn. Voor sommige dingen heb je wel een vergunning nodig, voor andere niet. Tot nu toe is er in één geval proces-verbaal opge maakt. Overigens nam het aantal meldingen gisteren af', aldus ge meentewoordvoerder Hans Heijt. Op Twitter en Facebook waar schuwden bewoners elkaar, vooral omdat 'inzittenden van een busje met Engels nummerbord op straat kinderen aanspraken met de vraag waar hun ouders zijn'. Later volg den ook berichten dat er maar half werk wordt geleverd. „Toen ik de deur uitging voor boodschappen, spraken ze mij aan met de medede ling dat ze een 'very special offer' hadden, vijftig procent korting om de stoep schoon te maken. Ik ver trouwde het voor geen cent", al dus een bewoonster van de wijk Katspolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61