zeeland 119 Combi Comfort Meezingkoor viert verjaardag met festival t Staatsbosbeheer kapt populieren voor gevarieerde begroeiing Statiosisbrug afgesloten voor autoverkeer Reizen Piet Vogelaar als je 'm nodig DAGELIJKSE HULPMIDDELEN dinsdag 7 augustus 2012 ■HHHMamaMaMHBummBBnNnmHMMMi HANSWEERT Opening wandelroute Parlevinkerspad Wethouders Kees Knuit van de ge meente Reimerswaal opent zater dag het Parlevinkerspad in Hans- weert. Het is een historische wan delroute langs het platteland, de Schelde, de historische plaatsen en de natuur. Wandelaars zien een rij ke geschiedenis van oorlogen en overstromingen. Om 10.30 uur be gint het programma in de Soos bij de oude grote sluis aan de Binnen haven in Hansweert. KORTCENE Laatste rommelmarkt van het jaar De Nicolaaskerk in Kortgene houdt vrijdag en zaterdag de laatste rom melmarkt van het jaar. Zoals bij voorgaande rommelmarkten is de opbrengst bestemd voor onderhoud aan de kerk. Op de rommelmarkt worden onder meer kleren, CD's, LP's, DVD's, etenswaar, planten en poëziekaarten aangeboden. De kerk toren is open voor bezichtiging. De rommelmarkt is van 9.00 tot 16.00 uur te bezoeken aan de Hoofdstraat BORSELE Twintigste editie van het Volksdansfestival De twintigste editie van het inter nationaal Volksdansfestival in Bor- sele duurt tot zondag. Op verschillende plaatsen in Zee land zijn er optredens van dans groepen uit Turkije, Roemenië, Frankrijk en Nederland. Dinsdag zijn de groepen vanaf 14.00 uur te zien op de markt in Zierikzee. Het volledige programma is terug te le zen op onderstaande website. www.volksdonsf6stivolborsel6.nl KBÜiülSjaaSIKWWM GEERSDIJK Open tuinendag door Vrouwen van Nu Vrouwenvereniging Vrouwen van Nu houdt donderdag een open tui nendag in Kamperland, Geersdïjk en Kortgene. Voor vijf euro entree zijn verschillende tuinen tussen 10.00 en 17.00 uur te bezoeken. De opbrengst gaat naar een goed doel. www.nbvpvrouwenvannuafdnoord-beve- land.nl MIDDELBURG Leenfietsenproject in Middelburg stopt De opvallende witte leenfietsen verdwijnen voorlopig uit het stads beeld in Middelburg. De proef met de gratis fietsen is gisteren beëin- digd. Alleen bij het station blijven nog acht fietsen staan. Het leenfïetsensysteem is als proef neergezet door het Eindhovense be drijf Callock Ton Kooymans van Gallock: „We hebben een hele goe de proef gedraaid in Middelburg." SaSeS8St£2S!i&SSSil5gt%a!S/^GWZ^ door Rob Paardekam THOLEN - Het Thoolse meezing koor Oor Ons Us viert zijn vijfde verjaardag met een korenfestival tijdens de braderie van Tholen op zaterdag 25 augustus. Oor Ons Us werd vijfjaar geleden opgericht door de zussen Ria Klep- pe en Janny van Oorschot. Tholen had weliswaar al veel koren, maar een gezelschap dat zich puur op het Nederlandstalige lied richtte, ontbrak nog. Op het repertoire van het Thoolse meezingkoor staan liedjes van vrij wel alle bekende Nederlandstalige bands en artiesten. Van Jan Smit tot Corry IConings en van Rob de Nijs tot Blof Het koor bestaat in middels uit zo'n 35 leden, groten deels van het vrouwelijke geslacht. „Maar gelukkig hebben we ook nog zeven mannen", zegt bestuurs lid Jacqueline Kranendonk. „Die koesteren we." Om het vijfjarig bestaat te vieren, heeft Oor Ons Us acht andere ko ren uitgenodigd voor een korenfes tival op 25 augustus. Ze hebben die invitatie allemaal enthousiast geaccepteerd. Tussen 12.30 en 18.30 uur verzorgen alle koren twee op tredens, één op de Kaaij en één op de Markt. GOES - Staatsbosbeheer begint vol gende week maandag met het kap pen van ongeveer duizend kubie ke meter aan populieren in het Poelbos. Dat is nodig om ervoor te zorgen dat de bomen die blijven staan, wat meer ruimte hebben om zich te ontwikkelen. „Open plekken zorgen voor meer variatie in de begroeiing", zegt bos wachter Karei Leeftink. „Boven dien kunnen de populieren voor gevaarlijke situaties zorgen. Ze groeien erg snel, maar worden ook snel weer minder stevig. We hou den zoveel mogelijk rekening met de aanwezige planten en dieren." De werkzaamheden hebben gevol gen voor fietsers en wandelaars in het Poelbos. Met borden wordt aangegeven welke paden even tueel tijdelijk niet toegankelijk zijn. Naar verwachting duurt de zogenaamde 'dunning' vier tot vijf weken. Staatsbosbeheer begint de kap aan de Sinoutskerkeseweg. Rita Huige van 'English 4 You' heeft haar cursisten al meegenomen naar vele gebieden in Engeland, Wales, Schotland, Noord-lerland en Ierland. In 2010 ging de reis naar het graafschap Cornwall (foto) in het uiterste zuidwesten van Engeland. MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg is vanaf woensdag af gesloten voor gemotoriseerd ver keer (met uitzondering van lijn bussen). Direct daarna mogen al leen nog bromfietsers, fietsers, voetgangers en lijnbussen gebruik maken van deze brug. Het afsluiten van de Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer zorgt voor een verbeterde verkeersveilig heid op de brug, aldus de provin cie. Daarnaast draagt het bij aan de wens van de gemeente Middel burg om het centrum van Middel burg fietsvriendelijk te maken. De gemeente wilde de afsluiting van de brug graag realiseren voor het begin van het nieuwe schooljaar. voor cursisten niet verplicht om mee te gaan", benadrukt ze. „Maar raadzaam is het wel. Je leert de taal het best door hem in de prak tijk toe te passen. Van alle mensen die meegaan, hoor ik dat ze het leerzaam en plezierig vinden." De docente probeert er voor te zorgen dat de cur sisten tijdens de reis veel Engels te horen krijgen. Daarom werkt ze graag met Engelstalige gidsen. „Er was een keer iemand die na de eerste dag vertelde dat hij het zo jammer vond dat hij de grapjes van de gids niet goed be greep. Wacht maar, zei ik. Aan het eind van de reis kun jij ook mee la chen." Dat er Engels wordt gespro ken, vindt Huige minstens zo be langrijk. Dat laat ze de cursisten dan ook zoveel mogelijk doen, bij voorbeeld in het hotel of bij een bezoek aan een bezienswaardig heid. Maar ze komen soms - als ze dat leuk vinden - ook terecht in een toneelstuk waarin ze zelf een rolletje spelen. Huige heeft haar cursisten inmid dels meegenomen naar vele mooie plekjes in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Sommige mensen zijn al meerdere malen meegereisd. Ge schiedenis, cultuur en natuur staan centraal tijdens de trips. „Ik probeer er elke keer iets bijzonders van te maken, want ik hou niet van standaard reisjes." In september beginnen de nieuwe cur sussen van English 4 You. Deze bestaan uit 24 lessen. Op 5 september is er een informatie-avond voor nieuwe cur sisten. Meer informatie is te vinden op www.english4you.nl ■beenhakker comfort mobiliteitshulpmiddelen Lerares Engels Rita Huige tijdens één van haar Engelandreizen, hier in de buurt van Dover. Jufferswegje 12 4421 JB Kapelle 0113 -34 10 49 hebt! p Haass j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57