Goes werkt aan oplossing supermarkten Taptoe Mosseldag geschrapt BEVELANDEN/THOLEN op de schop almanak Bacterie DINSDAG 7 augustus 2012 17 Zondagsopenstelling ligt gevoelig Vuilstraat GoeS gaat Je kunt echt iets betekenen 18 en 19 Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Een lotingsysteem of een beroep op de toerismebepaling; met één van die twee opties wil Goes proberen een einde te ma ken aan de perikelen rondom de zondagsopenstelling van super markten in de stad. Net als begin dit jaar ontstond af gelopen weekeinde enige commo tie nadat bleek dat supermarkt Jumbo zijn zondagvergunning moet inleveren ten faveure van Dirk van den Broek. In januari was dat ook zo, alleen ging het toen om Dirk van den Broek en Al- bert Heijn. Gelet op het inwonertal mag Goes twee supermarkten toestaan op zondag open te zijn. Sinds afgelo pen zondag zijn dat Dirk van den Broek en Albert Heijn. De Jumbo was overigens ook nog (illegaal) open, omdat de supermarkt naar eigen zeggen anders niet alle klan ten op de hoogte kon stellen van het feit dat de winkel voorlopig weer dicht is op zondag. De ge meente zag het door de vingers. Gelet op de drukte bij supermark ten op zondag tussen 16.00 en 19.00 uur, zijn dat lucratieve uur tjes. Volgens wethouder Loes Meeuwisse (WD) liggen er inmid dels van bijna alle supermarkten in Goes aanvragen om op zondag open te mogen zijn. Nu nog wordt gewerkt volgens het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. B en W zeiden begin dit jaar al dat er duidelijker beleid no dig is. „We willen daar in het na jaar over in discussie met de raad en wat ons betreft zijn er twee mo gelijkheden. Een lotingsysteem of de toerismebepaling. Dat houdt in dat alle winkels op zondag open mogen, mits je kan aantonen dat je een toeristische gemeente bent." Volgens Meeuwisse raakt dat argument echter ook aan de nog te voeren discussie over uit breiding van het aantal koopzonda- 11| "|H lirimm WWWIiniiril l P uMQUBS«»MB«W9g; door Luc Oggel YERSEKE - De taptoe tijdens de jaar lijkse Mosseldag in Yerseke is defi nitief geschrapt. De organisatie wil geen geld meer steken in het popu laire onderdeel. Muziekvereniging Mozart uit Yer seke, dat de taptoe onder de vlag van de mosseldagorganisatie orga gen. „Vooral in de binnenstad heb ben we er als college geen behoef te aan dat alle winkels elke zondag open zijn." Er bestaat ook een mo gelijkheid om bepaalde gebieden aan te wijzen waar de winkels open mogen op zondag, maar dat is lastig omdat de Goese super markten over de stad verspreid zit ten. De Agrimarkt in Goes is in elk geval 'erg ongelukkig' met de hui dige manier van werken, zegt di recteur operations Wim van der Lee. „Wij zijn er voorstander van dat het wordt vrijgegeven en dat el ke ondernemer zijn eigen keuze kan maken." Agrimarkt heeft overi gens geen aanvraag ingediend bij de gemeente. „Ten eerste omdat we onze achterban niet onnodig tegen de schenen willen schoppen en tweede omdat we het dan volle dig willen en met toekomst. Dat is in het huidige systeem niet het ge val. Het is nu halfslachtig omdat het feitelijk, een avondopenstelling is. Bovendien is de procedure niet open en onoverzichtelijk." Agrimarkt heeft een vestiging in Vlissingen, die op zondag wel open is tussen 10.00 en 17.00. Van der Lee sluit niet uit dat die in Goes op termijn ook meegaat als er ander en beter beleid komt. „Je kunt uiteindelijk toch niet achter blijven, zeker als de concurrent an ders met de omzet gaat lopen." Goese supermarkten Goes telt zeven supermarkten: Jumbo (Marconistraat) Albert Heijn (Kolveniershof, open op zondag) Aldi (twee vestigingen, Molenplein en Oostwaf) Agrimarkt (Van Doornestraat) Dirk van den Broek (Beukenhof, open op zondag) Lidl (DeSpinne, maar nu tijdelijk op Klein Frankrijk wegens nieuw bouw). niseert betreurt het besluit en wil nu op eigen gelegenheid een optre den geven op Mosseldag, om 19.30 uur in de haven bij brasserie Het Kaaigat. De traditionele taptoe ontbrak in 2010 ook op het mosselfeest, toen omdat er vanwege de sloop van verenigingsgebouw 't Trefpunt geen geschikte omkleedgelegen- heid voorhanden was. Een alterna tief was te duur. Vorig jaar was er toch weer een taptoe nadat aanne mers Boskalis en Van Oord zich be reid toonden een bijdrage te leve ren. De terugkeer van het evene ment voor showkorpsen leverde volgens voorzitter Andries Jumelet van Mozart veel positieve reacties op. Een gezin uit Oostkapelle verliet na veertien dagen de sprookjescamping in het Overijsselse Hardenberg. Vermoeid maar voldaan en nog vol van de beleefde avonturen werden de eerste kilometers huiswaarts afge legd. Omdat het vermoedelijke tijd stip van thuiskomst aan de late kant zou zijn, was vooraf aan het vertrek nog even een frietje mét gekaald. Of het nu lag aan de emoties bij het afscheid of de spanning voor de thuis reis, twee van de drie kinderen keer den in de auto spontaan hun maag om. Na thuiskomst informeerde een bezorgde opa via de telefoon bij een van zijn kleinkinderen of hij ook had moeten overgeven. De vijfjarige ant woordde: „Nee, want mijn bacterie zat nog klem!" GOES - Het onooglijkste straatje van Goes, de Vuilstraat doet enigszins smoezelig aan, want het wordt door uit- (die de Sint Jacobstraat en Keizerstraat verbindt), krijgt gaanspubliek niet zelden als openluchturinoir gebruikt, deze maand een opknapbeurt. Als onderdeel van het Het smalle straatje figureert ook in de videoclip voor Masterplan Binnenstad wordt de steeg - a 99.000 euro - het nummer My Town van de Goese band Racoon. Het voorzien van nieuwe bestrating. Bedrijven en woningen werk is maandag begonnen en duurt naar verwachting blijven toegankelijk voor voetgangers. Het Vuilstraatje tot 3 september, www.pzc.nl/video foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55