Mogelijk ander Jasje Zierikzeese kermis Buren viswinkel De Heerenkeet willen vooral rust Binnenstad iSlzeelan Goes werkt aan een oplossing supermarkten Zeeuws-Vlaamse vlag niet welkom op tribune bij Olympische Spelen Nieuwe bestemming Lisidina dinsdag 7 augustus 2012 :::<-:«m«jssssssserxaxay. door Jan van Ommen DEN HAAG/KERKWERVE - De buren van De Heerenkeet in Moriaans- hoofd zijn tegen de nieuwe visver werking- en viswinkelschuur nabij hun woningen. Zij hopen dat de Raad van State de provincie Zee land alsnog op de vingers tikt om dat zij het niet nodig vindt een NBW(natuurbeschermingswet) -vergunning voor de nieuwe 'vis- keet' te verlenen. Richard Snijder, uitbater-eigenaar van het restaurant en de visverwer- kende tak van VOF De Heeren keet, heeft een nieuwe schuur aan de Boogerdweg gebouwd. De schuur staat op enkele meters van het restaurant aan de andere zijde van de dijk bij de Flaauwershaven. De buren vinden de schuur een ontoelaatbare uitbreiding van de activiteiten van De Heerenkeet en vrezen verstoring van de natuur in het zwaar beschermde nabijgele gen schorrengebied. „De winkel en vishandel is nu een maandje open en Snijder rijdt af en aan. Hij fungeert nu als visleverancier voor een groot deel van de horeca in het gebied. En ook omwonenden hebben de viswinkel gevonden en komen steeds vaker vis kopen," al dus buurman J. Arnoudsen. Maandag tijdens de rechtszaak bij de Raad van State zei de provincie woordvoerder dat uit zogeheten vooronderzoek niet is gebleken dat de nieuwe schuur de natuur in de Oosterschelde aantast. „Wij heb ben toestemming gegeven aan het project omdat De Heerenkeet een belangrijke recreatieve en economi sche functie heeft in het gebied. Het ligt aan de poort van het schorrengebied en de vogelboule vard. Van aantasting is geen sprake omdat het restaurant en de schuur bij het haventje liggen", aldus de provinciewoordvoerder. De buren vinden evenwel dat het natuuronderzoek van de provincie over moet en veel zorgvuldiger kan. Overigens heeft de gemeente Schouwen-Duiveland intussen een nieuwe omgevingsvergunning voor de schuur verleend omdat die niet op juiste plek volgens de vorige vergunning is gebouwd. De buren vinden dat de winkel er nu illegaal staat. Ook tegen de nieuwe vergunning maken zij bezwaar. De Raad van State doet binnen zes weken uit spraak over de NBW-procedure. De Zierikzeese kermis is nu nog in zijn geheel te vinden in het historische stadshart. De attracties zijn verdeeld over Havenplein, Havenpark en Kraanplein. De kermis is staat nog tot met donderdag in Zierikzee. De herinrichtingsplannen voor het Havenplein hebben conse quenties voor de kermis in Zie rikzee. De gemeente Schou wen-Duiveland werkt samen met onder anderen kermis- brancheorganisatie Bovak aan een toekomstplan. door Piet Kleemans Een nostalgische kermis in het historische stads hart, de grote en specta culaire attracties nét aan de rand van Zierikzee en een 'verbindende zone' tussen de verschillende onderdelen van de kermis. Zo zóu de kermis in Zie rikzee er in de toekomst uit kün- nen zien. „Natuurlijk willen we de complete kermis liefst in het centrum hou den, maar je moet wel reëel blij ven. Als de herinrichting van het Havenplein doorgaat wordt het on der meer vanwege de vaste terras sen van de horeca gewoon erg las tig om alle attracties in het cen trum neer te zetten", zegt Bo vak-voorzitter Nicole Vermolen. „We zullen gewoon naar een ande re opstelling van de kermis toe moéten." Hoe de toekomst van de Zierikzeese kermis er precies uit gaat zien is volgens haar nu nog niet te zeggen. Het ooit door ondernemers geop perde idee voor het verplaatsen van de complete kermis naar een te creëren permanent evenemen tenterrein buiten de stad verwerpt de Bovak-voorzitter. „Een kermis hoort gewoon in het centrum van een stad. En vergeet niet dat een kermis ook economische spin-off heeft voor de horeca. Dat de horeca desalniettemin klaagt over geluidsoverlast van de kermis neemt Vermolen voor ken nisgeving aan. „De horeca klaagt maar maakt zelf ook lawaai. Het is gewoon een kwestie van een beet je geven en nemen." Alléén een nostalgische kermis is 'We zullen gewoon naar een andere opstelling van de kermis toe moéten' volgens Vermolen evenmin realis tisch. „Ik denk dat de basis dan veel te smal wordt waardoor de kermis aan aantrekkelijkheid ver liest en ook te weinig oplevert." Een pasklare oplossing voor de Zie rikzeese kermis is er niet, stelt Ver molen. „Op zich is het wel te doen om spectaculaire attracties naar de rand te verplaatsen, maar het lasti ge is om een verbinding te maken tussen de attracties aan het Haven plein en die aan de rand van de stad." Ervan uitgaande dat de her inrichting van Havenplein en Ha venpark doorgaat, dan krijgt de Zierikzeese kermis mogelijk vol gend jaar al een nieuw jasje aange meten. Vermolen: „Rond novem ber, december wordt de verpach ting van de plaatsen geregeld. Het zou mooi zijn als er zo rond okto ber een plan zou liggen." Of dat lukt is volgens burgemees ter Gerard Rabelink moeilijk te zeggen. „We zulllen er alles aan doen om het te halen. En we heb ben bij het ontwikkelen van de plannen zoveel mogelijk rekening gehouden met de kermis. Er is in ieder geval volgend jaar gewoon kermis in Zierikzee." door Luc Oggel GOES - Een lotingsysteem of een be roep op de toerismebepaling. Met één van die twee opties wil Goes proberen een einde te maken aan de perikelen rondom de zondags openstelling van supermarkten. Net als begin dit jaar ontstond afge lopen weekeinde enige commotie nadat bleek dat supermarkt Jumbo zijn zondagvergunning moet inle veren ten faveure van Dirk van den Broek. In januari was dat ook zo, al leen ging het toen om Dirk van den Broek en Albert Heijn. Gelet op het inwonertal mag Goes twee supermarkten toestaan op zondag open te zijn. Sinds afgelopen zon dag zijn dat Dirk van den Broek en Albert Heijn. De Jumbo was overi gens ook nog (illegaal) open, om dat de supermarkt naar eigen zeg gen niet alle klanten op de hoogte kon stellen dat de winkel voorlopig weer dicht is op zondag. De ge meente zag het door de vingers. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se (WD) liggen er inmiddels van bijna alle supermarkten in Goes aanvragen om op zondag open te mogen zijn. BURGH-HAAMSTEDE - De voormalige manege Lisidina in Burgh-Haamstede is verkoch't. Projectontwikkelaar DPP vastgoed heeft het pand vlak voor de openbare veiling gekocht. De manege stond al enige tijd leeg. Wat DPP met het pand en de grond gaat doen wil het bedrijf nog niet kwijt. De manege nieuw leven inblazen is in ieder geval geen optie. foto Dirk-Jan Gjeltema door Henk Boot HULST - Ze hadden niks kwaads in de zin. Geen politieke bijbedoeling ook. De Zeeuws-Vlaamse vlag die ze tijdens de wedstrijden van Ne derlandse sporters op de Olympi sche Spelen in Londen lieten zien, was louter bedoeld om wat recla me te maken voor Zeeuws-Vlaan- deren. En om de thuisblijvers via de tv-camera's te laten zien: 'kijk hier zitten we'. We, dat zijn de mannen van EV'82 (EchteVrien- den'82). Een clubje ex-hockeyers van Rapide uit Hulst. Met zijn veertienen reisden ze vorige week donderdag af naar Londen. In keu rige donkerblauwe blazers met oranje bies om de revers, witte broeken en een bedrieglijk echt NOC/NSF-logo op de borst. Met in hun bagage een Zeeuws-Vlaam se vlag die bij het judo, het zwem men en het hockey op de tribune werd uitgerold. „We zijn trots op Zeeuws-Vlaanderen, ook al wonen we er nu niet meer allemaal", al dus Martijn Lockefeer (38) die zelf na zijn studie wel terugkeerde naar het land van de Vos Reynaer- de. Zaterdag tijdens de hockeywed strijd van de Nederlandse dames tegen Zuid-Korea was het echter gedaan met de pret. „We moesten onze vlag inleveren, omdat de or ganisatie niet toestaat dat er vlag gen worden getoond van landen die niet aan de Spelen meedoen." EV'82 stond voor de keus: de vlag terugvragen, maar dan wel ter stond het stadion verlaten. Of de wedstrijd uitzitten zonder dun doek. „Een lachertje, maar we heb ben voor het laatste gekozen". De ophef via de media verrast hen. „Een storm in een glas water, laten we het vooral niet groter maken dan het is. Om de vijf jaar doen we samen iets bijzonders. We heb ben hier vooral veel plezier aan be leefd." Gistemamiddag zat de trip van EV'82 erop. Zonder regiovlag vloog het gezelschap naar huis. Nostalgisch vermaak op de kermis. Ook nu al kermis en terras vlakbij elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50