vakanties niet duidelijk binnenland 15 Ophef over werklozenplan weekendcompany0 Kosten huisdier onderschat Kustwacht Djibouti leert enteren van mariniers 3 dagen landgoedhotel op de Veluwe /actie dinsdag 7 augustus 2012 ze week zijn de skütsjes nog te be wonderen In Elahuizen (vandaag) en Lemmer (morgen en donderdag). Vrijdag wordt de strijd afgesloten op het Sneekermeer. foto Catrinus van der Veen/ANP APELDOORN - De kosten van het houden van een huisdier worden onderschat. Verwaarlozing van de dieren sluipt er soms ongemerkt in omdat de eigenaren geen geld hebben voor de juiste verzorging. Die indruk heeft de dierenpolitie van het regiokorps Noord- en Oost-Gelderland. Maandag meldde het korps dat de dierenagenten sinds januari van dit jaar 652 meldingen hebben afge handeld in het voornamelijk lande lijke gebied van dit korps. Noord en Oost-Gelderland omvat de Ach terhoek en een groot deel van de Veluwe. Volgens het korps hebben dierenei- genaren vaak niet door dat ze hun beest verwaarlozen. Ze snappen niet altijd wat de politie komt doen, aldus een woordvoerster. Zo vond de politie in Wezep een zo danig ondervoede hond, dat het dier alleen te redden was met heel duur extra verrijkt voer. Maar om dat het baasje dat niet kon betalen, is de hond afgemaakt. De Dierenbescherming vindt het lastig om een koppeling te leggen tussen de kosten van een huisdier en de mate waarin een dier ver waarloosd wordt. sffgasss5sse^ssasasia^-i3ssmu^i»is^^^asssssa^^s!iissss>^^^!?s!sgs& ongelukken bij riskante aetiviteiten Bloemetje voor geschorste monteur Dierenrechtenorganisatie 'Een Dier Een Vriend' liet gisteren we ten een geschorste monteur een bloemetje te geven. De monteur van NS-dochterbedrijf NedTrain is, hangende een onderzoek, met be taald verlof gestuurd nadat hij een gewonde zwaan van het spoor had gehaald. De man zou het veilig heidsprotocol hebben geschonden. ROTTERDAM Odfjell houdt al het personeel in dienst Alle bijna 350 werknemers bij het tankopslagbedrijf Odfjell in Rotter dam blijven in dienst van het be drijf. Ook nu het concern volledig is stilgelegd, verdwijnen er geen ba nen. „We hebben juist nu iedereen nodig", aldus de woordvoerder van het bedrijf. De werknemers rich ten zich de komende maanden on der meer op onderhoud van tanks. DEN HAAG Vrijspraak voor moord op rijke echtgenoot Een vrouw uit Heerhugowaard is gisteren in hoger beroep vrijgespro ken van moord op haar rijke echt genoot. Eerder was de 49-jarige daarvoor veroordeeld tot 12 jaar. Het gerechtshof in Den Haag vindt het niet te bewijzen dat ze bij de moord in 1999 betrokken was. Wel gaf het hof haar vier jaar cel voor een poging moord uit te lokken. DJIBOUTI Reünie overlevenden dodenspoorwegen De nog levende Indische Nederlan ders die in de Tweede Wereldoor log door de Japanse bezetter te werkgesteld werden aan spoorlij nen, zijn 18 augustus in Arnhem bij een herdenking voor de duizen den slachtoffers die daarbij zijn ge vallen. Staatssecretaris Marlies Veldhuïjzen van Zanten zal de her denking en de reünie bijwonen. DEN HAAG Opnieuw drukke week voor ANWB De ANWB heeft vorige week zo'n 5.500 met pech gestrande vakantie gangers in het buitenland weer op weg geholpen. Dat meldde de orga nisatie gisteren. Het was daarmee opnieuw een drukke week, al bleef het recordaantal van 6.000 van een week eerder buiten bereik. De Alarmcentrale verwacht nog twee weken flinke drukte. KEULEN Man verongelukt op Duitse snelweg Een Nederlandse automobilist is gisteren verongelukt in de buurt van Keulen. Volgens de Duitse krant Kölner Stadt Anzeiger ging het om een 20-jarige inwoner van Heerlen die met familie op vakan tie was. Een tegemoetkomend voer tuig zou een band hebben verloren die door de voorruit van de Neder lander vloog, meldt de krant. „De kennis van deze problema tiek staat eigenlijk nog in de kinderschoenen", zegt hij. „De praktijk wijst uit dat veel men sen onvoldoende voorbereid be ginnen aan een avontuurlijke vakantie." Outdoor Medicine houdt daarom begin september in Amsterdam een congres. Crispijn van den Brand, eerste- hulparts in het Medisch Cen trum Haaglanden, onder schrijft dat steeds meer risico's wor den genomen op vakantie. „De we reld komt steeds dichterbij en Ne derlanders komen daardoor ook sneller in problemen", zegt Van den Brand. De alarmcentrale van de ANWB zegt geen statistieken bij te houden van ongelukken veroorzaakt door bijvoorbeeld raften of bungeejum- pen. „Wij zijn een hulpverleningsor ganisatie die problemen wil oplos sen voor vakantiegangers. De oor zaak van ongelukken en incidenten interesseert ons minder", zegt Ad Vonk van de ANWB. Werkgeversor ganisaties MKB en VNO-NCW heb ben er in het verleden bij de poli tiek op aangedrongen de financiële gevolgen van dit soort ongelukken bij de werknemers neer te leggen. Die oproep heeft tot dusver geen succes gehad, erkent een woordvoer der. door Lennart Hofman DEN HAAC - Abvakabo FNV, de grootste vakbond in de zorg, is te gen de plannen van de gemeente Rotterdam om bijstandsgerechtig den in te zetten in de thuiszorg. De vakbond vreest dat de kwaliteit van de zorg voor zieken en oude ren in het gedrang komt. De vakbond reageert daarmee op een onderdeel van de bezuini- gings- en reorganisatieplannen in de thuiszorg die het Rotterdamse stadsbestuur onlangs bekendmaak te. De contracten van de huidige thuiszorgaanbieders lopen in april 2013 af Om in aanmerking te ko men voor een nieuw contract, houdt de gemeente 'extra reke ning' met aanbieders die uitke ringsgerechtigden in dienst ne men. Op deze manier hoopt de ge meente de zorgkosten te drukken en werklozen aan het werk te krij gen. Abvakabo FNV Zorg is veront rust over de plannen, omdat Rot terdam deze groep werklozen met een bijstandsuitkering eerder ver plicht in de tuinbouw wilde laten werken. Dit mislukte omdat de tuinders liever scholieren, studen ten en migranten uit Midden- en Oost-Europa in dienst wilden ne men. In plaats van de beoogde duizend bijstandsgerechtigden zouden er slechts vijf mensen met een uitke ring een baan aan hebben overge houden. Bovendien moet met ouderen en zieken wel even iets anders worden omgegaan dan met komkommers en tomaten, aldus de vakbond. Bestuurder Peter Wiechman: „Het is nog maar de vraag of je thuis zorg zomaar door iedereen moet laten doen. Uit dit plan spreekt iets van onderschatting van het werk. Daarnaast maken wij ons zorgen dat huidige thuiszorgers Nederlandse mariniers hebben af gelopen weekeinde matrozen van de kustwacht van Djibouti ge traind in het enteren van schepen. Dat meldde het ministerie van De fensie gisteren. Het 'boarden' is geoefend vanaf de Hr. Ms. Rotterdam, het vlaggen schip van de NAVO-antipiraterij- missie Ocean Shield in de wateren bij Somalië. Ook gaven de Neder landers uitleg over het gebruik van wapens en uitrusting. De Rotter dam beveiligt schepen in de Golf van Aden en bestrijdt piraterij. Het schip heeft een 320-koppige be manning. Behalve beveiliging, wor den ook banden met internationa le partners aangehaald. Het trainen van de plaatselijke kustwacht is daarvan een voorbeeld. Djibouti is een buurland van Somalië, dat een thuisbasis is van piraten die opere ren in de hele regio. worden vervangen door minder goede krachten. Dat zal volgens de gemeente niet gebeuren, maar de kans dat dit wel gebeurt bestaat na tuurlijk wel", zegt hij. Het Rotterdamse stadsbestuur stelt dat de cliënt in het middel punt blijft staan, maar benadrukt dat de thuiszorg effectiever moet worden georganiseerd om het be taalbaar te houden. Wethouder Marco Florijn (Werk, Inkomen en Zorg): „Samen met de aanbieders wil ik op zoek naar creatieve oplos singen. Kwaliteit van de zorg staat natuurlijk voorop en goed werkge verschap is een vereiste." Abvakabo FNV wil de bezuinigin gen in de thuiszorg in Rotterdam een halt toeroepen en heeft een lijst met eisen opgesteld, zoals een reëel tarief voor huishoudelijke hulp en een hoger loon voor de werknemers. Donderdag verloopt een ultimatum. Als er niet aan de eisen is voldaan, volgen er acties. Vafrac&e. 7 aiuyu&uó, a 01a Incl. 1 dag f iéts huur! 1 dag gratis fietshuur rWWWïïm- U overnacht in bijgebouw AO 'IJ LJl; Vlakbij Apeldoorn en Zutphon S?'"A Verblijf tot 28 december 2012 153 beschikbaar! OP=OP I m\ m I Let op! Alleen op 7 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5